Darmowa dostawa już od 79zł! Zobacz więcej

Aporie sobości

Damian Michałowski
11,20 zł -30%
16,00 zł
Cena okładkowa
16,00 zł Najniższa cena Najniższa cena z 30 dni przed obniżką

Ostatnie sztuki
Aporie sobości

eBook

11,20 zł

Szczegóły produktu

Data wydania
1 sty 2018
Format pliku
eBook (epub,mobi,pdf)
Autor/Redaktor
Damian Michałowski

Aporie sobości

Jest to książka „pytań”. Jej pytajny charakter jest czytelny od pierwszych stron i jeśli użyć „świetlnej” metafory rzec można, że to światło pytania prowadzi uczonego w gąszcz świata przedstawionego twórczości autora Nagiego sadu. Cenne przy tym jest, że nie wdając się w rozważania natury literaturoznawczej wchodzi on od razu w istotę filozoficznych zagadnień. (…) Autor stawia przede wszystkim pytania o tożsamość osoby ludzkiej, tworzenia się jej, jej statusu i ostatecznego powołania. Wydobywa te kwestie z materii świata przedstawianego w sposób nadzwyczaj sprawny warsztatowo, dając popis kunsztu analitycznego oraz interpretacyjnego, (…) pokazuje wyjątkową umiejętność przekładu materii literackiej na problematykę filozoficzną, przy czym znakomicie stosuje kategorie filozoficzne do analiz świata przedstawionego, nie wprowadza zbędnej terminologii i aparatu pojęciowego, nie narzuca arbitralnie pojęć, lecz stara się niejako wyprowadzić je z analizowanej materii świata literackiego. Z recenzji prof. dr hab. Jana Krasickiego

 

Recenzje (0)

Zainspiruj się kategoriami tego produktu

Książki tego wydawnictwa
Glottodydaktyka z perspektywy hermeneutycznej. Teoria – praktyka – konteksty
16,10 zł -30%
23,00 zł Cena okładkowa
23,00 zł Najniższa cena
Wesele
20,30 zł -30%
29,00 zł Cena okładkowa
29,00 zł Najniższa cena
Sartre i sztuki wizualne
16,10 zł -30%
23,00 zł Cena okładkowa
23,00 zł Najniższa cena
Historia krakowskiej rodziny Friedleinów
25,20 zł -30%
36,00 zł Cena okładkowa
36,00 zł Najniższa cena
Czytanie estetyki. O ufności w przeszłość i przyszłość literatury
20,30 zł -30%
29,00 zł Cena okładkowa
29,00 zł Najniższa cena
Literatura dla młodego odbiorcy w kształceniu polskiego języka odziedziczonego. Przypadek brytyjski
18,90 zł -30%
27,00 zł Cena okładkowa
27,00 zł Najniższa cena
Otium cum dignitate, czyli o godziwym spędzaniu czasu wolnego
18,90 zł -30%
27,00 zł Cena okładkowa
27,00 zł Najniższa cena
„Włoch rodem, chytry i przebiegły”? Polska kariera Gaetana Ghigiottiego a dyplomacja rzymska Stanisława Augusta, 1760–1796
23,10 zł -30%
33,00 zł Cena okładkowa
33,00 zł Najniższa cena
"ta rozhuśtana na grozie wesołość". Allegro ma non troppo
20,30 zł -30%
29,00 zł Cena okładkowa
29,00 zł Najniższa cena
Heroidy
20,30 zł -30%
29,00 zł Cena okładkowa
29,00 zł Najniższa cena

Aporie sobości: O pytaniach, które kształtują naszą tożsamość

Zapraszamy do odkrywania głębi filozoficznych zagadnień ukrytych w "Aporiach sobości" – książce, która od pierwszych stron prowadzi czytelnika światłem pytań w gąszcz świata twórczości Nagiego sadu. To lektura dla tych, którzy pragną zgłębić istotę ludzkiej tożsamości, jej powstania i ostatecznego powołania, korzystając z mistrzowskiego warsztatu interpretacyjnego i analitycznego. Warto sięgnąć po tę pozycję, by zanurzyć się w refleksji nad prawdą w polityce, losami przesiedlonej ojczyzny czy współczesnym świecie metaforycznym, jaką jest parergon. Odkryjmy razem, jak pytania mogą prowadzić do głębokiego zrozumienia naszego miejsca w świecie.

  1. Problematyczny status prawdy w polityce: Ta książka Doroty Sepczyńskiej porusza niezwykle ważny i aktualny problem prawdy w polityce i życiu społecznym. To lektura, która zachęca do refleksji nad rolą prawdy w kształtowaniu polityki, i jest polecana zarówno specjalistom, jak i szerokiemu gronu czytelników zainteresowanych aksjologią polityczną.
  2. Ojczyzna przesiedlona: Fascynujące studium polskiej emigracji w Londynie, które głęboko analizuje tożsamość i doświadczenia Polaków za granicą. Książka ta zapełnia ważną lukę w wiedzy o Polakach poza krajem i z pewnością zainteresuje każdego, kto chce zrozumieć złożoność emigracyjnej zbiorowości.
  3. Parergon jako metafora współczesnego świata: Monografia ta zgłębia metaforę parergonu i ergonu, ukazując ich znaczenie w kontekście współczesnej refleksji estetycznej, metafizycznej i etycznej. To pozycja dla tych, którzy pragną zgłębić myślenie o doświadczeniu i przeżywaniu świata w nowoczesnej i ponowoczesnej perspektywie.
  4. Filozofia, marksizm, socjalizm: Zbiór różnorodnych tekstów, które analizują współczesne i historyczne aspekty socjalizmu oraz marksizmu. Jerzy Kochan przekonuje, że projekt socjalistyczny jest nadal aktualny, a jego rozważania będą inspirujące dla każdego zainteresowanego dialogiem między ideami a współczesnością.
  5. Człowiek i historia: Oryginalna filozoficzna analiza Aleksandra Ochockiego, ukazująca rozszczepienie tradycji filozoficznej na dwie główne linie – Platon i Arystoteles. To lektura dla tych, którzy chcą zgłębić rozmach myślowy i unikalne spojrzenie na historię filozofii.
  6. Wykłady z filozofii mediów: Ta książka to nie tylko wprowadzenie do filozofii mediów, ale także głos na temat stanu współczesnej kultury. Autor dostarcza narzędzi poznawczych do analizy mediów, co czyni ją nieocenionym źródłem dla każdego zainteresowanego kulturą ponowoczesną.
  7. Homo faber et artifex. Księga druga: Człowiek w perspektywie personali: Refleksja nad człowiekiem jako osobą, oparta na metodzie fenomenologicznej, która rozwija wątki współczesnej antropologii filozoficznej. To pozycja dla tych, którzy chcą zgłębić głębię ludzkiej osobowości i jej historyczne ujęcia.
  8. Medytacje o ostatniej filozofii: Filozofia balansująca między mrokiem a światłem, inspirowana myślą Sokratesa i Heraklita. Książka ta zachęca do głębokiej refleksji nad naturą wiedzy i tajemnicami filozoficznego myślenia.
  9. Intymność i jej współczesne przemiany: Praca Macieja Musiała analizuje współczesne przemiany w sferze intymności, pokazując jej znaczenie i funkcjonowanie w kontekście społeczno-kulturowym. To lektura dla tych, którzy interesują się zmianami w relacjach międzyludzkich i kulturze.
  10. Nieznośna płynność rzeczy. Dyskurs, retoryka, interpretacja w nie-dual: Oryginalna monografia Josefa Mitterera, która wprowadza koncepcję nie-dualizującego mówienia, kwestionując tradycyjne podziały między przedmiotem a opisem. To fascynujące spojrzenie na język i interpretację w humanistyce.
Aporie sobości

Aporie sobości

11,20 zł -30%
16,00 zł
Cena okładkowa
16,00 zł Najniższa cena Najniższa cena z 30 dni przed obniżką