Darmowa dostawa już od 79zł! Zobacz więcej

Białe

29,93 zł -25%
39,90 zł
Cena okładkowa
39,90 zł Najniższa cena Najniższa cena z 30 dni przed obniżką

Ostatnie sztuki

Szczegóły produktu

Data wydania
8 kwi 2021
Format pliku
Audiobook (mp3)
Autor/Redaktor
Ilona Wiśniewska
Wydawca
Czarne

Białe

Spitsbergen to największa wyspa norweskiego archipelagu Svalbard w Arktyce i najbardziej na północ wysunięte siedlisko ludzkie na świecie. Mieszkają tu obywatele prawie pięćdziesięciu krajów, którzy przyjechali żyć i pracować w ciągłym zimnie, śniegu, ciemnościach nocy polarnej albo wiecznym słońcu dnia polarnego. Jedną z takich osób jest Polka – Ilona Wiśniewska, która z pasją odkrywcy i znajomością realiów pełnokrwistego mieszkańca opowiada historię niezwykłych miejsc Spitsbergenu. Opisuje opuszczone osady, kopalnie węgla, hotele, ale też międzynarodowy bank nasion czy Polską Stację Polarną w Hornsundzie. Białe to swoista kronika dalekiej Północy i zapis losów współczesnych osadników, a nade wszystko galeria barwnych postaci zamieszkujących lodowaty archipelag, których języki, tradycje i temperamenty tworzą niepowtarzalny tygiel kulturowy. „Trzeba mieć w sobie dużo odwagi, by zamierzyć książkę reporterską z miejsca, gdzie – jak zauważa sama autorka – latem jest jasno i zimno, a zimą ciemno i bardzo zimno, ludzi dwa i pół tysiąca, a niedźwiedzi polarnych pół tysiąca więcej, dróg raptem ze czterdzieści kilometrów i ani jednego drzewka, ani jednego kota. Czy w takiej przestrzeni może dziać się coś interesującego? Sięgnijcie po tę książkę, by się przekonać – jak wiele i jak bardzo! Bo tu wszyscy są skądś, przywieźli kawałki swoich światów, a ich splątane losy tworzą odrębny mikrokosmos i dużo mówią o świecie w ogóle. W tej z pozoru statycznej przestrzeni odkrywamy ślady wielkiej historii, ludzkich miłości i dramatów.” Leszek Będkowski, „Polityka”

 

Recenzje (0)

Zainspiruj się kategoriami tego produktu

Książki tego autora
Hen
28,50 zł -25%
38,00 zł Cena okładkowa
38,00 zł Najniższa cena
Lud
28,43 zł -25%
37,90 zł Cena okładkowa
37,90 zł Najniższa cena
Pismo. Magazyn Opinii 11/2019
10,00 zł
Pismo. Magazyn Opinii, Wydanie specjalne: Wokół Książek
14,99 zł
Przyjaciel Północy
34,99 zł
Przyjaciel Północy
36,99 zł
Białe
26,18 zł -25%
34,90 zł Cena okładkowa
34,90 zł Najniższa cena
Hen
33,68 zł -25%
44,90 zł Cena okładkowa
44,90 zł Najniższa cena
Migot
29,93 zł -25%
39,90 zł Cena okładkowa
39,90 zł Najniższa cena
Migot
29,93 zł -25%
39,90 zł Cena okładkowa
39,90 zł Najniższa cena
Książki tego wydawnictwa
Dlaczego ryby nie istnieją
32,93 zł -25%
43,90 zł Cena okładkowa
43,90 zł Najniższa cena
Ostatni proces
39,68 zł -25%
52,90 zł Cena okładkowa
52,90 zł Najniższa cena
Zawsze, nigdy
38,93 zł -25%
51,90 zł Cena okładkowa
51,90 zł Najniższa cena
Szatańskie tango
34,43 zł -25%
45,90 zł Cena okładkowa
45,90 zł Najniższa cena
Monolok
29,93 zł -25%
39,90 zł Cena okładkowa
39,90 zł Najniższa cena
A świat trwa
41,18 zł -25%
54,90 zł Cena okładkowa
54,90 zł Najniższa cena
Nie czekam na szklankę wody
33,68 zł -25%
44,90 zł Cena okładkowa
44,90 zł Najniższa cena
Sny o pociągach
29,93 zł -25%
39,90 zł Cena okładkowa
39,90 zł Najniższa cena
Monolok
26,93 zł -25%
35,90 zł Cena okładkowa
35,90 zł Najniższa cena
Neapol słodki jak sól
37,43 zł -25%
49,90 zł Cena okładkowa
49,90 zł Najniższa cena

Białe: Odkryj tajemnice najzimniejszej wyspy świata

Zapraszamy do fascynującej podróży na Spitsbergen, gdzie zimowe pejzaże, opuszczone osady i niezwykłe historie mieszkańców tworzą niepowtarzalny obraz Arktyki. Ta książka to doskonała propozycja dla miłośników przygód, podróży i poznawania odmiennych kultur. Przygotowaliśmy dla Państwa również inne inspirujące tytuły, które pozwolą odkrywać świat z różnych zakątków globu.

  1. Nowa Zelandia. Podróż przedślubna: Odkryj fascynującą podróż do Nowej Zelandii, kraju pełnego kontrastów i niezwykłych krajobrazów. Ta historia miłosna łączy naukę z pasją, zabierając czytelnika w niezapomnianą wyprawę po magicznych zakątkach wyspy.
  2. Włóczęga z Archipelagu: Wyrusz w podróż po wyspach Indonezji, gdzie poetów i wielorybów spotyka się na odległych, nieznanych lądach. Ta książka to pełna przygód opowieść o odkrywaniu tajemnic rozrzuconych na 17 508 wyspach kraju pełnego różnorodności.
  3. Na okrągło: Poznaj historię roweru – wynalazku, który zmienił świat i nadal inspiruje miliony ludzi na całym globie. Ta wielowymiarowa książka to podróż przez wieki, łącząca historię, kulturę i refleksję nad przyszłością transportu.
  4. Czerwony śnieg na Etnie: Zanurz się w barwną i skomplikowaną historię Sycylii, wyspy pełnej kontrastów, od Wschodu po Zachód. Ta poetycka opowieść ukazuje niezwykłe oblicza wyspy, od tętniących życiem targów po tajemnice jej mieszkańców.
  5. Chile południowe. Tysiąc niespokojnych wysp: Poznaj życie ludzi na najbardziej odległym końcu świata, gdzie przyroda i historia splatają się w niezwykłe opowieści. Ta książka ukazuje codzienność mieszkańców i ich zmagania z surowym, ale pięknym otoczeniem.
  6. Café Macondo: Wkrocz do magicznej kawiarni w Kolumbii, gdzie spotykają się bohaterowie i historie z różnych zakątków kraju. Ta książka to smakowita podróż po kulturze, tradycji i niezwykłych opowieściach tego pełnego kontrastów miejsca.
  7. Chile Dalej być nie może: Odkryj niezwykłe krajobrazy i wyzwania, z jakimi mierzą się mieszkańcy Chile. Ta opowieść ukazuje kraj pełen kontrastów, od oceanicznych wybrzeży po lodowce, i ich mieszkańców, którzy mimo trudności, czerpią dumę z swojej ziemi.
  8. Horyzont: Wyrusz w podróż przez sześć odmiennych regionów świata, od Arktyki po Australię, i poznaj historie ludzi, którzy eksplorowali nieznane. Barry Lopez zabiera czytelnika w refleksyjną podróż po granicach ludzkiej wyobraźni i natury.
Białe

Białe

29,93 zł -25%
39,90 zł
Cena okładkowa
39,90 zł Najniższa cena Najniższa cena z 30 dni przed obniżką