MENU

Detektyw Extra 1/2017

(ePrasa)
0.00  [ 0 ocen ]
 Dodaj recenzję
Rozwiń szczegóły »
  • Druk: 2017

  • Autor: Praca zbiorowa

  • Wydawca: PAP

  • Formaty:
    mobi
    PDF
    ePub
    (Watermark)
    Watermark
    Znak wodny czyli Watermark to zaszyfrowana informacja o użytkowniku, który zakupił produkt. Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować użytkownika, który rozpowszechnił produkt w sposób niezgodny z prawem. Ten rodzaj zabezpieczenia jest zdecydowanie najbardziej przyjazny dla użytkownika, ponieważ aby otworzyć książkę zabezpieczoną Watermarkiem nie jest potrzebne konto Adobe ID oraz autoryzacja urządzenia.

Produkt niedostępny
Dodaj do schowka

Detektyw Extra 1/2017

Od pewnego czasu trwa moda na PRL. Wydawało się, że nie zagości na długo, ale trwa już kilka lat. Przejawia się nie tylko tworzeniem barów stylizowanych na tamte czasy czy przypominaniem sobie „kultowych” gadżetów i filmów. Aż dziw bierze: zapanował także trend na wzornictwo mieszkaniowe z lat 50. i 60. Kto chce być na czasie, powinien urządzić swoje M-ileś właśnie w takim klimacie. Także firmy odzieżowe podchwyciły temat i sięgają po wzory, fasony i hasła z tamtych lat. Interes się kręci, bo ta stylistyka odwołuje się do emocji i osobistych doświadczeń. Moda na PRL często pojawia się bezrefleksyjnie. Byłoby nadużyciem uznać czasy „małej stabilizacji” za sielankę. Dlatego do tej PRL- owskiej beczki miodu wsadzamy łyżkę dziegciu i już po raz piąty prezentujemy mroczną stronę tamtych lat. Okazuje się, że i ten krwawy segment doczekał się boomu. Filmowcy coraz częściej sięgają po kryminalne historie, by na ich podstawie kręcić filmy, które – jak się okazuje – przyciągają tłumy do kin. Wystarczy przywołać „Jestem mordercą”, film Macieja Pieprzycy inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z początku lat 70., kiedy na Śląsku milicja ścigała seryjnego zabójcę kobiet. „Bohaterów” tej i innych popularnych produkcji opisywaliśmy i opisujemy na naszych łamach. Do inspiracji nie zachęcamy, do lektury – jak najbardziej. Monika Frączak

  • Sposób dostarczenia produktu elektronicznego
    Produkty elektroniczne takie jak Ebooki czy Audiobooki są udostępniane online po opłaceniu zamówienia kartą lub przelewem na stronie Twoje konto > Biblioteka.
    Pliki można pobrać zazwyczaj w ciągu kilku-kilkunastu minut po uzyskaniu poprawnej autoryzacji płatności, choć w przypadku niektórych publikacji elektronicznych czas oczekiwania może być nieco dłuższy.
    Sprzedaż terytorialna towarów elektronicznych jest regulowana wyłącznie ograniczeniami terytorialnymi licencji konkretnych produktów.
  • Ważne informacje techniczne
    Minimalne wymagania sprzętowe:
    procesor: architektura x86 1GHz lub odpowiedniki w pozostałych architekturach
    Pamięć operacyjna: 512MB
    Monitor i karta graficzna: zgodny ze standardem XGA, minimalna rozdzielczość 1024x768 16bit
    Dysk twardy: dowolny obsługujący system operacyjny z minimalnie 100MB wolnego miejsca
    Mysz lub inny manipulator + klawiatura
    Karta sieciowa/modem: umożliwiająca dostęp do sieci Internet z prędkością 512kb/s
    Minimalne wymagania oprogramowania:
    System Operacyjny: System MS Windows 95 i wyżej, Linux z X.ORG, MacOS 9 lub wyżej, najnowsze systemy mobilne: Android, iPhone, SymbianOS, Windows Mobile
    Przeglądarka internetowa: Internet Explorer 7 lub wyżej, Opera 9 i wyżej, FireFox 2 i wyżej, Chrome 1.0 i wyżej, Safari 5
    Przeglądarka z obsługą ciasteczek i włączoną obsługą JavaScript
    Zalecany plugin Flash Player w wersji 10.0 lub wyżej.
    Informacja o formatach plików:
    • PDF - format polecany do czytania na laptopach oraz komputerach stacjonarnych.
    • EPUB - format pliku, który umożliwia czytanie książek elektronicznych na urządzeniach z mniejszymi ekranami (np. e-czytnik lub smartfon), dając możliwość dopasowania tekstu do wielkości urządzenia i preferencji użytkownika.
    • MOBI - format zapisu firmy Mobipocket, który można pobrać na dowolne urządzenie elektroniczne (np.e-czytnik Kindle) z zainstalowanym programem (np. MobiPocket Reader) pozwalającym czytać pliki MOBI.
    • Audiobooki w formacie MP3 - format pliku, przeznaczony do odsłuchu nagrań audio.
    Rodzaje zabezpieczeń plików:
    • Watermark - (znak wodny) to zaszyfrowana informacja o użytkowniku, który zakupił produkt. Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować użytkownika, który rozpowszechnił produkt w sposób niezgodny z prawem. Ten rodzaj zabezpieczenia jest zdecydowanie bardziej przyjazny dla użytkownika, ponieważ aby otworzyć książkę zabezpieczoną Watermarkiem nie jest potrzebne konto Adobe ID oraz autoryzacja urządzenia.
    • Brak zabezpieczenia - część oferowanych w naszym sklepie plików nie posiada zabezpieczeń. Zazwyczaj tego typu pliki można pobierać ograniczoną ilość razy, określaną przez dostawcę publikacji elektronicznych. W przypadku zbyt dużej ilości pobrań plików na stronie WWW pojawia się stosowny komunikat.

Dewizowa dziewczyna Małgorzata Lipczyńska

Jak tylko pojawiła się w drzwiach, wiedziałam, że to na nią czekam. Gęsta blond fryzura z lokami opadającymi na ramiona, wielkie kolczyki i buty na wysokim obcasie. Mimo upływu lat, świetnie się trzymała. Jej ubiór nie pasował do wieku i na pewno nieraz był powodem niewybrednych komentarzy ze strony przechodniów. – Zacznijmy od początku: jak to się stało, że została pani prostytutką? – Oj, jakie nieładne słowo, chyba już wolę być nazywana dziwką.

Kanibal z Niebuszewa Leon Madejski

Londyn miał słynnego Kubę Rozpruwacza, amerykański Boston – swojego Dusiciela, a Polska… W tym niechlubnym zestawieniu może nas reprezentować Szczecin ze swoim makabrycznym „rzeźnikiem z Niebuszewa”. Niejaki Józef Cyppek był prawdopodobnie pierwszym seryjnym mordercą w powojennej Polsce, choć udowodniono mu jedynie jedną zbrodnię – zabójstwo sąsiadki.

Skazani jak za złoto Marek Książek

Kiedy sędzia odczytywał wyrok, pięciu młodych oskarżonych oniemiało ze zgrozy. Za kradzież mosiężnej blachy zapadły wyroki jak za zabójstwo: od siedmiu do dziewięciu lat więzienia, wysokie grzywny i konfiskata mienia w całości. Nawet prokurator kręcił głową z niedowierzaniem, bo sam żądał niższej kary.

Wybuch braci Wojciech Gantowski

Tego dnia w auli Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu miały się odbyć obchody święta Milicji Obywatelskiej i Służby Bezpieczeństwa. Nagrody i odznaczenia mieli otrzymać zasłużeni funkcjonariusze. Na liście wyróżnionych znaleźli się też ci, którzy kilka miesięcy wcześniej brali udział w masakrze robotników na Wybrzeżu.

Urodził nam się bandyta Marcin Cymerys

Kilka dni po powrocie z Zakopanego, 26 września 1955 roku, Stanisław Ł. wybrał się do lekarza, skarżąc się na ból głowy. Zdjęcie rentgenowskie ujawniło ciało obce tkwiące w czaszce pacjenta, ale dopiero zabieg chirurgiczny wyjaśnił tajemniczą przyczynę bólu. W głowie mężczyzny tkwił pocisk z pistoletu Walther, kaliber 5,6 mm.

Milicyjne bryki Anna Pacuła

W zgrzebnej rzeczywistości PRL-u nikogo nie dziwił widok dzielnicowego mknącego na rowerze. Jednak nie były to jedyne pojazdy funkcjonariuszy MO. Czym jeździli ówcześni mundurowi? Który samochód nazywano „suką”, a który z pojazdów cieszył się największym uznaniem milicjantów? Oto kilka najpopularniejszych modeli jeżdżących na służbie MO.

Kusa toga Temidy Jerzy Ublik

Aplikant przychodzi po radę do wieloletniego sędziego Sądu Najwyższego. Jest jego protegowanym. – Mam problem, panie sędzio… – mówi nieśmiało. – Cóż to za problem? – dopytuje się nobliwy sędzia. – Spieramy się o to, co jest najwyższym źródłem prawa, na podstawie którego należy orzekać. Konstytucja? Ustawa? A może prawo międzynarodowe? Sędzia spogląda na aplikanta i odpowiada: – Powiem ci Józiu prywatnie, bo cię lubię i widzę przed tobą karierę. Dla sędziego orzekającego najwyższym źródłem prawa jest telefon.

Kanciarze na celowniku Helena Kowalik

Na wypełnionych do ostatniego miejsca trybunach obowiązywał system kastowy. Kogo było stać tylko na bilet za 6 złotych, siadał na „taniaku”, zwanym też świńskim targiem. Na 1. piętrze trybuny głównej, gdzie za wstęp płaciło się 20 – 30 złotych, zbierała się arystokracja wyścigów. Tu szła gra o duże pieniądze.

Przystojniak z importu Ryszard Bukowski

Do hotelu robotniczego w Legnicy wszedł ciemnowłosy, opalony mężczyzna. Pewnym krokiem podszedł do młodej pracownicy. Speszona dziewczyna pobiegła na zaplecze, po chwili wróciła z panią kierownik. Luciano Bonomelli – powiedział około 30-letni przystojniak, wyciągając dłoń. Na serdecznym palcu połyskiwał sygnet. – Jestem Włochem. Czy znajdzie się tu dla mnie pokój? – dukał łamaną polszczyzną.

Szatańskie zastępy Krzysztof Strug

Była połowa lat 80., gdy Polskę ogarnęła zbiorowa psychoza. Wśród ludzi krążyły powtarzane z ust do ust plotki, a media rozpisywały się o ciągłym zagrożeniu. W komunistycznym kraju, jak grzyby po deszczu, miały powstawać sekty czczące Szatana, z wyznawcami antychrysta gotowymi mordować i składać w ofierze nawet dzieci. Choć w rzeczywistości, za satanizmem czasów PRL-u kryła się po prostu subkultura młodzieżowa, a legendy o sektach były mocno przesadzone, to doszło do kilku przestępstw o podłożu satanistycznym.

Przyjaźń w cieniu kondomów Barbara Marcinkowska

Jakież było zdumienie współpasażerów z przedziału – ba, z całego wagonu, gdy podczas kontroli granicznej celnicy zajrzeli do wypchanej walizy pana profesora i wśród innych towarów znaleźli… kondomy! Kondomy – dodajmy – w ilości aż dwu tysięcy sztuk!

Wytrzeźwiałka Dariusz Gizak

Czy socjalizm to czas powszechnej szczęśliwości, a interwencje funkcjonariuszy Milicji Obywatelskiej miały miejsce tylko w przypadku zdarzeń kryminalnych? Oczywiście tak nie było. Nader często zdarzało się, że milicjanci byli wzywani, by zażegnać awanturę domową. Najczęściej dotyczyło to przypadków, gdy któryś z domowników pod wpływem alkoholu zachowywał się agresywnie i zagrażał pozostałym członkom rodziny.

Strachy na lachy Stefan Gawlikowski

31 lipca 1973 rok u w redakcji tygodnika „Nowiny Jeleniogórskie” odebrano list, którego nagłówek w pierwszej chwili potraktowano jako głupi żart, ale potem sprawę na szczęście przekazano milicji. Anonimowy autor zwracał się do odbiorcy listu słowami: „Pisze do was morderca tysięcy ludzi”.

Złodziejaszek Zagadka kryminalna

NAZWA I FORMAT
OPIS
ROZMIAR

Przeczytaj fragment

NAZWA I FORMAT
OPIS
ROZMIAR
(epub)
Brak informacji

Inni Klienci oglądali również

21,85 zł
23,00 zł

The Polish Quarterly of International Affairs nr 1/2017

Piotr KłodkowskiIslam in India: Ideological Conflicts on the Subcontinent and Their Political and Social Consequences in the Early 21st CenturyIndia’s political coherence largely depends on New Delhi’s ability to build a system ...
18,99 zł
19,99 zł

Pomocnik Historyczny. Wielkie rody Rzeczpospolitej 1/2020

Była ich garstka. W każdym pokoleniu najwyżej 150 rodzin, razem z małżonkami i dziećmi około tysiąca osób. Na 10 mln mieszkańców I Rzeczpospolitej w połowie XVII w. Nikły ułamek populacji, a jednocześnie ta część społeczeństwa, któ...
21,85 zł
23,00 zł

Polski Przegląd Dyplomatyczny 2/2017

Od redaktora naczelnegoUnia Europejska – w poszukiwaniu zagubionej radości (s. 7)Rozmowa z prezesem Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej Wojciechem WilkiemKonwoje wyglądają lepiej w świetle kamer… (s. 19)...
9,50 zł
10,00 zł

Elektro.Info 11/2017

Zawartość tematyczną numeru stanowią działy: miernictwo, termowizja, kable i przewody, instalacje elektroenergetyczne, ochrona odgromowa i przeciwprzepięciowa, systemy gwarantowanego zasilania, ochrona przeciwpożarowa, oświetlenie, e-projekt, e.normy o...
8,55 zł
9,00 zł

Izolacje 7-8/2017

W lipcowo-sierpniowymwydaniu miesięcznika IZOLACJE piszemy m.in. o wybranychzagadnieniach dotyczących zabezpieczeń podziemnych części istniejących budynków przed wilgocią. Zachęcamyteż do lektury publikacji do...
3,80 zł
4,00 zł

Gazeta Polska 05/09/2017

Prawicowo-konserwatywny tygodnik poruszające trudne tematy związane z historycznymi oraz bieżącymi wydarzeniami społecznymi, gospodarczymi i politycznych. Wydawnictwo ukazujące nieprawidłowości we wszystkich sferach życia publicznego.
6,18 zł
6,50 zł

Forum nr 1/2016

FORUM to najpopularniejszy dwutygodnik z przedrukami prasy światowej w Polsce. Publikuje świetnie przygotowane tłumaczenia tekstów z takich tytułów jak: Der Spiegel, The Guardian, Die Zeit, El Pais, The New York Times i wielu innych. Tema...
10,55 zł
11,10 zł

Policja nr 1/2015

Kwartalnik ukazuje się od początku 2000r. Powstał on z przekształcenia wydawanego dotąd „Policyjnego Biuletynu Szkoleniowego” adresowanego głównie do dydaktyków policyjnych. Pismo pełni funkcję typowego zawodowego periodyku. J...
6,84 zł
7,20 zł

Wysokie Obcasy Extra 9/2016

„Wysokie Obcasy Extra” to magazyn, który ceni wartości, ale też jest otwarty na świat, kreatywny, inteligentny, odważny i zabawny.Nie unika tematów poważnych. Nie podtrzymuje stereotypów, nie traktuje kobiet prote...

Recenzje

Nikt nie dodał jeszcze recenzji. Bądź pierwszy!