MENU

Detektyw - Wydanie Specjalne 2/2016

(ePrasa)
0.00  [ 0 ocen ]
 Dodaj recenzję
Rozwiń szczegóły »
  • Druk: 2016

  • Autor: Praca zbiorowa

  • Wydawca: PAP

  • Formaty:
    mobi
    PDF
    ePub
    (Watermark)
    Watermark
    Znak wodny czyli Watermark to zaszyfrowana informacja o użytkowniku, który zakupił produkt. Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować użytkownika, który rozpowszechnił produkt w sposób niezgodny z prawem. Ten rodzaj zabezpieczenia jest zdecydowanie najbardziej przyjazny dla użytkownika, ponieważ aby otworzyć książkę zabezpieczoną Watermarkiem nie jest potrzebne konto Adobe ID oraz autoryzacja urządzenia.

Produkt niedostępny
Dodaj do schowka

Detektyw - Wydanie Specjalne 2/2016

Za murami, za kratami… Kiedy słyszymy słowo „więzienie” pierwsze skojarzenia, jakie przychodzą do głowy to kraty, pasiak, czarna kawa, czarny chleb, tatuaże, wulgaryzmy i brutalność. Tymczasem więzienne realia wyglądają zupełnie inaczej. Oczywiście, nie brakuje na świecie miejsc, które porównywane są do piekła na ziemi, ale są też takie, które bardziej przypominają hotele niż więzienia. W Polsce zakłady karne posiadają różny charakter. W jednych przebywają więźniowie stwarzający poważne zagrożenie, w innych pracujący na zewnątrz. Jak mówią pracownicy służby więziennej, wszystkich osadzonych łączy jedno – doskonale znają swoje prawa i nie krępują się ich egzekwować. Zmieniają się warunki odbywania kary, osadzeni inaczej organizują sobie czas za kratkami. Jednak nie zmienia się jedno – trafiają tam osoby, które złamały prawo. Chociaż większość z nich twierdzi, że siedzi za niewinność. Jeśli chcą Państwo poznać, jak wygląda świat za kratami, serdecznie zapraszam do lektury. Monika Frączak

  • Sposób dostarczenia produktu elektronicznego
    Produkty elektroniczne takie jak Ebooki czy Audiobooki są udostępniane online po opłaceniu zamówienia kartą lub przelewem na stronie Twoje konto > Biblioteka.
    Pliki można pobrać zazwyczaj w ciągu kilku-kilkunastu minut po uzyskaniu poprawnej autoryzacji płatności, choć w przypadku niektórych publikacji elektronicznych czas oczekiwania może być nieco dłuższy.
    Sprzedaż terytorialna towarów elektronicznych jest regulowana wyłącznie ograniczeniami terytorialnymi licencji konkretnych produktów.
  • Ważne informacje techniczne
    Minimalne wymagania sprzętowe:
    procesor: architektura x86 1GHz lub odpowiedniki w pozostałych architekturach
    Pamięć operacyjna: 512MB
    Monitor i karta graficzna: zgodny ze standardem XGA, minimalna rozdzielczość 1024x768 16bit
    Dysk twardy: dowolny obsługujący system operacyjny z minimalnie 100MB wolnego miejsca
    Mysz lub inny manipulator + klawiatura
    Karta sieciowa/modem: umożliwiająca dostęp do sieci Internet z prędkością 512kb/s
    Minimalne wymagania oprogramowania:
    System Operacyjny: System MS Windows 95 i wyżej, Linux z X.ORG, MacOS 9 lub wyżej, najnowsze systemy mobilne: Android, iPhone, SymbianOS, Windows Mobile
    Przeglądarka internetowa: Internet Explorer 7 lub wyżej, Opera 9 i wyżej, FireFox 2 i wyżej, Chrome 1.0 i wyżej, Safari 5
    Przeglądarka z obsługą ciasteczek i włączoną obsługą JavaScript
    Zalecany plugin Flash Player w wersji 10.0 lub wyżej.
    Informacja o formatach plików:
    • PDF - format polecany do czytania na laptopach oraz komputerach stacjonarnych.
    • EPUB - format pliku, który umożliwia czytanie książek elektronicznych na urządzeniach z mniejszymi ekranami (np. e-czytnik lub smartfon), dając możliwość dopasowania tekstu do wielkości urządzenia i preferencji użytkownika.
    • MOBI - format zapisu firmy Mobipocket, który można pobrać na dowolne urządzenie elektroniczne (np.e-czytnik Kindle) z zainstalowanym programem (np. MobiPocket Reader) pozwalającym czytać pliki MOBI.
    • Audiobooki w formacie MP3 - format pliku, przeznaczony do odsłuchu nagrań audio.
    Rodzaje zabezpieczeń plików:
    • Watermark - (znak wodny) to zaszyfrowana informacja o użytkowniku, który zakupił produkt. Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować użytkownika, który rozpowszechnił produkt w sposób niezgodny z prawem. Ten rodzaj zabezpieczenia jest zdecydowanie bardziej przyjazny dla użytkownika, ponieważ aby otworzyć książkę zabezpieczoną Watermarkiem nie jest potrzebne konto Adobe ID oraz autoryzacja urządzenia.
    • Brak zabezpieczenia - część oferowanych w naszym sklepie plików nie posiada zabezpieczeń. Zazwyczaj tego typu pliki można pobierać ograniczoną ilość razy, określaną przez dostawcę publikacji elektronicznych. W przypadku zbyt dużej ilości pobrań plików na stronie WWW pojawia się stosowny komunikat.

Monika Frączak

Za murami, za kratami… – Od redakcji

Helena Kowalik

Skargi spod celi – Osadzeni listy piszą

Mogą złorzeczyć każdemu, tylko nie wolno im używać brzydkich wyrazów. Zazwyczaj piszą na papierze w kratkę, często drukowanymi literami. Kilkanaście stron to norma, bywa i kilkadziesiąt. Więźniowi się nie spieszy. Swój list może przepisać kilka razy, zmieni tylko nagłówek.

Leszek Malec

Bunt na Świętym Krzyżu – Krwawa niedziela

W niedzielę, 25 września 1925 roku, w więzieniu na Świętym Krzyżu, doszło do największego buntu w międzywojennej Polsce. Trwał on zaledwie kilka godzin, podczas których polała się krew i zginęli ludzie. Dramat rozegrał się w miejscu, które ma ponadtysiącletnią historię.

Ryszard Bukowski

Liczy się hajs – Subkultura za murami

Subkulturę więzienną zawsze otaczała aura tajemniczości. Wiadomo, że życie za kratami rządzi się swoimi prawami. Kiedyś grypsowanie i niektóre tatuaże świadczyły o przynależności do więziennej elity. Dziś – parafrazując słowa znanej piosenki, można powiedzieć – prawdziwej grypserki już nie ma.

Krzysztof Złonkiewicz

Stalinowskie katownie – Terror UB

W czasach stalinizmu ludzie w Polsce znikali bez wieści, zabierani nocą z mieszkań, porywani na ulicy w drodze do pracy czy podczas spaceru. Aresztowania odbywały się z pominięciem prokuratury. Panowało bezprawie i terror, a wiele osób skrycie skazywano na śmierć i potajemnie grzebano. Rodziny nie wiedziały, co stało się z najbliższymi. To jeszcze bardziej potęgowało strach i niepewność jutra.

Anna Pacuła

Najgorsze z najgorszych – Więzienna dola

Aby w nich przeżyć, trzeba być twardym, bezwzględnym i mieć żelazne zdrowie. Jak wyglądał i wciąż wygląda świat po drugiej stronie murów więzień, uznawanych za najcięższe na świecie? Ile siły, odporności lub zwykłego szczęścia potrzeba, żeby przetrwać głód, choroby, wymyślne tortury oraz bestialstwo strażników i współosadzonych? Zajrzyjmy za kraty tych najgorszych, najtrudniejszych do przetrwania więzień świata…

Z kraju i ze świata – Rozrywka z Temidą

Jerzy Ublik

Filmy po wyroku – Nie tylko Alcatraz

Filmowcy trafili za kratki w latach trzydziestych ubiegłego wieku… I nie wychodzą do dziś. Pakują się z kamerą do więzień, aresztów i obozów w poszukiwaniu ciekawych historii. Więźniowie siedzą w celach, widzowie w salach. Tylko ci drudzy – dobrowolnie. Jeśli to widzowie mieliby osądzać stan kina więziennego, wyrok byłby jeden: filmowe dożywocie.

Konrad Szymalak

Pałac terroru – Z piekła rodem

Palacio de Lecumberri w Mexico City przestało funkcjonować jako więzienie w 1976 roku. W 1980 roku budynek przekwalifikowano na archiwum narodowe. Pomimo upływu 40 lat od jego zamknięcia, byli więźniowie wciąż z przerażeniem wspominają bestialskie praktyki stosowane przez strażników i współwięźniów.

Artur Mościcki

Dziewczyny z Grochowa – Miłość na widzeniu

Marzą, cierpią, kochają, śmieją się, płaczą… Czasem zasłaniają swoją bezradność uniesionym bezceremonialnie w górę środkowym palcem albo wyzywającą mapą blizn i tatuaży – więziennymi „sznytami”. To ślady wyroku, który próbowały w ukryciu wykonać na sobie, pokazując „faka” tym wszystkim, którym wydawało się, że mogą mieć nad nimi jakąś władzę. Dziewczyny z Aresztu Śledczego Warszawa–Grochów.

Krzysztof Strug

Wielki podkop – Tunel ku wolności

To była jedna z najsłynniejszych ucieczek w historii polskiego więziennictwa, niczym w soczewce ukazująca patologię ówczesnego systemu penitencjarnego. W 1995 roku z Zakładu Karnego w Dębicy zbiegło 5 więźniów. Wydostali się na zewnątrz przez własnoręcznie wydrążony tunel. Przez ponad dwa miesiące, 160 strażników i pracowników służby więziennej nie dostrzegło niczego podejrzanego w zachowaniu osadzonych. Mimo że każdego dnia odwiedzali ich cele, nie zauważyli worków pełnych ziemi, ukrytych w kąciku sanitarnym i pod łóżkami.

Karol Rebs

Funkcjonariusz na celowniku – Trudna robota

Więzień ma sporo czasu na myślenie. Nie wiadomo, co mu chodzi po głowie. Błogi uśmiech na obliczu skazanego może oznaczać zarówno radość z wygranego meczu polskiej reprezentacji piłkarskiej, jak również być zwiastunem morderczych zamiarów wobec strażnika lub kolegi z celi.

Dariusz Gizak

Bez zasad – Zemsta wspólnika

W lipcu 2010 roku Bogusław W. przesłał list do Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Z. Korespondencja została wysłana z tego samego miasta, ale nadawca przebywał wówczas w więzieniu, w zupełnie innym mieście. Później okazało się, że na jego prośbę, aby ominąć więzienną kontrolę, list wyniosła z więzienia jego matka.

Rozrywka

Zagadka kryminalna – Listonosz puka dwa razy

NAZWA I FORMAT
OPIS
ROZMIAR

Przeczytaj fragment

NAZWA I FORMAT
OPIS
ROZMIAR
(epub)
Brak informacji

Inni Klienci oglądali również

16,14 zł
16,99 zł

Koński Targ 2/2013

Koński Targ powstał w roku 1996 jako nowatorski kwartalnik zawierający ogłoszenia sprzedaży koni pochodzących od prywatnych hodowców. Od tamtej pory niezmiennie jest jedyną gazetą ogłoszeniową o koniach na polskim rynku.Na przestrzen...
14,25 zł
15,00 zł

Bibliotekarz 2/2016

Zachęcamy do lektury drugiego numeru „Bibliotekarza”. Lutowy numer rozpoczynamy artykułem dr Małgorzaty Całki Deregulacja/degradacja, czyli co dalej z rozwojem zawodowym bibliotekarzy, w którym autorka przedstawia stan prawny po wpro...
14,25 zł
15,00 zł

Dobre życie. Wydanie specjalne „Tygodnika Powszechnego”

Pandemia wywróciła nasz świat do góry nogami i zmusiła do pytania o kwestie podstawowe. Wchodząc w rzeczywistość „nowej normalności" nie chcemy o tej lekcji zapomnieć. Ostatnie miesiące zweryfikowały wiele ważnych słów z...
29,45 zł
31,00 zł

Administrator 1-2/2015

ADMINISTRATOR to miesięcznik adresowany do zarządców nieruchomości budynkowych: m.in. spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, towarzystw budownictwa społecznego oraz firm zarządzających nieruchomościami.W numerze m.in.:<...
6,18 zł
6,50 zł

Forum nr 17/2016

FORUM to najpopularniejszy dwutygodnik z przedrukami prasy światowej w Polsce. Publikuje świetnie przygotowane tłumaczenia tekstów z takich tytułów jak: Der Spiegel, The Guardian, Die Zeit, El Pais, The New York Times i wielu innych. Tema...
9,50 zł
10,00 zł

SPECIAL OPS 3/2016

W numerze m.in.:• „Atlas” w Polsce, • Beretta ARX160 Włoska alternatywa,• COAT KGP,• Tarcze SOB,• Tactical Prison Rescue,• SOF Delta Cup.SPIS TREŚCI:A...
31,92 zł
33,60 zł

„Chowanna” 2011, R. 54 (67), T. 2 (37): Psychologia a prawo – płaszczyzny teoretyczne i aplikacyjne (związki i różnice)

Publikacja mieści się w żywym w ostatnim czasie nurcie zainteresowania społeczeństwa polskiego problematyką funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości oraz problemów społecznych związanych z funkcjonowaniem zawodowym w sferze prawniczej. Zainteresow...
6,18 zł
6,50 zł

Forum nr 10/2016

FORUM to najpopularniejszy dwutygodnik z przedrukami prasy światowej w Polsce. Publikuje świetnie przygotowane tłumaczenia tekstów z takich tytułów jak: Der Spiegel, The Guardian, Die Zeit, El Pais, The New York Times i wielu innych. Tema...
21,85 zł
23,00 zł

Sprawy Międzynarodowe 2/2016

"Sprawy Międzynarodowe" są unikatowym kwartalnikiem poświęconym teorii i praktyce polityki zagranicznej i stosunków międzynarodowych. Ukazujące się od 1948 roku, stanowią forum debaty i prezentacji polskiej myśli na temat problematyki ...

Recenzje

Nikt nie dodał jeszcze recenzji. Bądź pierwszy!