Do ostatniej kropli krwi
Jeśli ktoś może jeszcze uratować miasto, to tylko ona...
Na wiejskiej drodze w pobliżu Cork zostaje znaleziony spalony jaguar… ze szczątkami mężczyzny za kierownicą. To Garrett Quinn, sędzia, jeden z ostatnich sprawiedliwych. I były kochanek nadkomisarz Katie Maguire. Właśnie tego dnia miał ogłosić wyrok w sprawie gangstera podejrzanego o wielokrotne zabójstwo. Katie znów będzie miała przeciwko sobie niemal cały miejscowy świat przestępczy. A tymczasem w mieście rozpętało się istne pandemonium: ktoś spycha do rzeki kobietę z dzieckiem, ktoś strzela przed pubem do mężczyzny, ktoś śmiertelnie godzi nożem handlarza narkotyków, ktoś podkłada bombę w laboratorium farmaceutycznym… A na horyzoncie pojawia się groźba wojny gangów, która może za sobą pociągnąć dziesiątki niewinnych ofiar.
Katie ma przed sobą mordercze dni. I to w sytuacji, kiedy jest atakowana przez media i poddawana presji przez nowego przełożonego, z którym ma osobiste porachunki.
Graham Masterton
ur. 1946
Graham Masterton urodził się 16 stycznia 1946 w Edynburgu. Pracuje jako redaktor i dziennikarz, m.in. wydawał magazyn „Mayfair”, a w wieku dwudziestu czterech lat został wybrany na redaktora naczelnego pisma „Penthouse”, jednak największą sławę zdobył jako autor horrorów. Graham Masterton zadebiutował w 1975 roku powieścią „Manitou”, opowiadającą historię indiańskiego szamana, który narodził się ponownie w dzisiejszych czasach, by dokonać zemsty na białym człowieku. Powieść błyskawicznie zdobyła uznanie czytelników, stając się światowym bestsellerem, a w 1978 roku doczekała się ekranizacji. Masterton jest autorem wielu cyklów, nie tylko tych osadzonych w stylistyce horroru. Do najsłynniejszych serii z gatunku horror należą: „Manitou”, „Wojownicy Nocy”, „Rook”, „Sissy Sawyer” i „Nathan Underhill”. Pisarz ma również na koncie dwa cykle w konwencji thrilleru – są to serie „Katie Maguire” i „Beatrice Scarlet”. W dorobku Grahama Mastertona czytelnicy znajdą również powieści historyczne, np. „Dynastia”, „Brylant”, „Droga żelazna” i „Pani fortuny”, a także poradniki seksualne (dwie części „Magii seksu”), zbiory opowiadań (np. „Dwa tygodnie strachu”, „Czternaście obliczy strachu” i „ Uciec przed koszmarem”) oraz pojedyncze powieści, m.in. „Błyskawica”, „Plaga”, „Susza”, „Ikon”. Masterton pracuje nad jednocześnie nad kilkoma cyklami – poszczególne części ukazywały się na przestrzeni lat. Pisarz wydał również książkę napisaną wspólnie z Williamem S. Burroughsem. Graham Masterton również regularnie pisuje do czasopism, chociażby do „Cosmopolitan”, „Men’s Health”, „Woman”, „Woman's Own”, a także do polskiej „Nowej Fantastyki”.
By Georges Seguin (Okki) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], from Wikimedia Commons