Dzisiaj w Betlejem
Zanurzyć się we wzruszający, pełen harmonii nastrój, aby przynajmniej na krótko zapomnieć o troskach i lękach, o globalizacji i bezrobociu, o wojnach i napięciach społecznych, o kursach na giełdach i maksymalizacji zysku? Ludzie "zadomowieni" w Kościele są skłonni spoglądać z góry, z uczuciem niesmaku, na "bożonarodzeniowych chrześcijan", którzy ledwie raz w roku przypominają sobie drogę do kościoła. Jednakże święto Bożego Narodzenia również dzisiaj porusza do głębi serca; zaspokaja potrzeby, które ludzie - "niezależnie od tego, czy są mniej, czy bardziej zlaicyzowani" – po prostu mają: potrzebę, by obchodzić święto rodzinne, jakie znają z dzieciństwa, oraz potrzebę obdarowywania i bycia obdarowanym – co niekoniecznie należy utożsamiać z konsumpcjonizmem.
Najnowsze wydanie specjalne „Tygodnika Powszechnego” będzie więc poświęcone świętom Bożego Narodzenia i przygotowaniom do nich, a także przeżywaniem ich – każdy na swój własny sposób.
A wśród autorów: ks. Adam Boniecki, Natalia de Barbaro, s. Małgorzata Borkowska, Karolina Przewrocka-Aderet, Marcin Napiórkowski, Weronika Murek, Paweł Sołtys (Pablopavo), Marek Bieńczyk, Wojciech Bonowicz, ks. Andrzej Draguła, Wojciech Nowicki, Paweł Bravo, Tadeusz Sławek, Jacek Podsiadło, ks. Michał Heller, Lukasz Lamża, Jan Woleński, Ewa Lipska, Ewa Szumańska, Józefa Hennelowa.
- Kategorie:
- Język wydania: polski
- ISSN: 2392-3628
- Liczba stron: 351
-
Sposób dostarczenia produktu elektronicznegoProdukty elektroniczne takie jak Ebooki czy Audiobooki są udostępniane online po opłaceniu zamówienia kartą lub przelewem na stronie Twoje konto > Biblioteka.Pliki można pobrać zazwyczaj w ciągu kilku-kilkunastu minut po uzyskaniu poprawnej autoryzacji płatności, choć w przypadku niektórych publikacji elektronicznych czas oczekiwania może być nieco dłuższy.Sprzedaż terytorialna towarów elektronicznych jest regulowana wyłącznie ograniczeniami terytorialnymi licencji konkretnych produktów.
-
Ważne informacje techniczneMinimalne wymagania sprzętowe:procesor: architektura x86 1GHz lub odpowiedniki w pozostałych architekturachPamięć operacyjna: 512MBMonitor i karta graficzna: zgodny ze standardem XGA, minimalna rozdzielczość 1024x768 16bitDysk twardy: dowolny obsługujący system operacyjny z minimalnie 100MB wolnego miejscaMysz lub inny manipulator + klawiaturaKarta sieciowa/modem: umożliwiająca dostęp do sieci Internet z prędkością 512kb/sMinimalne wymagania oprogramowania:System Operacyjny: System MS Windows 95 i wyżej, Linux z X.ORG, MacOS 9 lub wyżej, najnowsze systemy mobilne: Android, iPhone, SymbianOS, Windows MobilePrzeglądarka internetowa: Internet Explorer 7 lub wyżej, Opera 9 i wyżej, FireFox 2 i wyżej, Chrome 1.0 i wyżej, Safari 5Przeglądarka z obsługą ciasteczek i włączoną obsługą JavaScriptZalecany plugin Flash Player w wersji 10.0 lub wyżej.Informacja o formatach plików:
- PDF - format polecany do czytania na laptopach oraz komputerach stacjonarnych.
- EPUB - format pliku, który umożliwia czytanie książek elektronicznych na urządzeniach z mniejszymi ekranami (np. e-czytnik lub smartfon), dając możliwość dopasowania tekstu do wielkości urządzenia i preferencji użytkownika.
- MOBI - format zapisu firmy Mobipocket, który można pobrać na dowolne urządzenie elektroniczne (np.e-czytnik Kindle) z zainstalowanym programem (np. MobiPocket Reader) pozwalającym czytać pliki MOBI.
- Audiobooki w formacie MP3 - format pliku, przeznaczony do odsłuchu nagrań audio.
Rodzaje zabezpieczeń plików:- Watermark - (znak wodny) to zaszyfrowana informacja o użytkowniku, który zakupił produkt. Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować użytkownika, który rozpowszechnił produkt w sposób niezgodny z prawem. Ten rodzaj zabezpieczenia jest zdecydowanie bardziej przyjazny dla użytkownika, ponieważ aby otworzyć książkę zabezpieczoną Watermarkiem nie jest potrzebne konto Adobe ID oraz autoryzacja urządzenia.
- Brak zabezpieczenia - część oferowanych w naszym sklepie plików nie posiada zabezpieczeń. Zazwyczaj tego typu pliki można pobierać ograniczoną ilość razy, określaną przez dostawcę publikacji elektronicznych. W przypadku zbyt dużej ilości pobrań plików na stronie WWW pojawia się stosowny komunikat.
S. Małgorzata Borkowska - ŚWIAT NA GŁOWIE
Johanna Jäger-Sommer - TAJEMNICA NARODZIN
Karolina Przewrocka-Aderet - DZISIAJ W BETLEJEM
Karolina Przewrocka-Aderet - LULAJŻE, BETLEJEM
Anna Niedźwiedź - BOŻE GODY
Rozmowa z Tomaszem Miką - SIEDZI I DZIERŻY KLUSIĘ
Magdalena Łanuszka - MESJASZ TKWI W SZCZEGÓŁACH
Tadeusz Boruta - KOD PETRUSA CHRISTUSA
Ks. Adam Boniecki - SAME ZAGADKI
Marcin Napiórkowski - STRZEŻ SIĘ PRZYNOSZĄCYCH DARY!
Paweł Sołtys - OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I
Weronika Murek - OPOWIEŚĆ WIGILIJNA II
Marcin Żyła - OPOWIEŚĆ WIGILIJNA III
Marcelina Szumer-Brysz - NIEGRZECZNY ŚWIĘTY MIKOŁAJ
Marcin Napiórkowski - OBŁASKAWIONY PAN ZAMĘTU
Marek Bieńczyk - RAZEM Z ANIOŁAMI
Ks. Andrzej Draguła - PO CO ANIOŁ WYSŁAŁ PASTERZY DO ŻŁÓBKA
Jerzy Bartmiński - BETLEJEM PO POLSKU
Wojciech Bonowicz - DZIECI
Rozmowa z Aleksandrą Konieczną - BÓG W BRZUCHU
Rozmowa z Joanną Kulig - SIEDEM MINUT NA ROWERZE
Karolina Przewrocka-Aderet - NARODZINY MATKI
Natalia de Barbaro - NIEZADANE
Wojciech Bonowicz - KRÓLESTWO
Łukasz Kwiatek - OSTATNIE POKOLENIE
Wojciech Nowicki - PRZEMIANA
Paweł Bravo - NIE Z TEGO ŚWIATA
Tadeusz Sławek - KARP. ELEGIA
Paweł Bravo - W SPRAWIE KARPIA
Rozmowa z Robin Wall Kimmerer - LEKCJE Z MCHU I PAPROCI
Bartosz Hlebowicz – NIEPOSKROMIONE DZIECKO LASU
Marcin Choduń - W IMIĘ OJCA
Jacek Podsiadło - KOGO ONE WOŁAJĄ
Rozmowa z Charlesem Taylorem - ŚWIAT JEST MOWĄ BOGA
Rozmowa z ks. Michałem Hellerem - ŚWIAT NIE ZOSTAŁ ODCZAROWANY
Łukasz Lamża - MAM SŁABOŚĆ DO PLANET
Rozmowa z Leszkiem Roszkowskim - O SIEWCY WSZECHŚWIATÓW
Ks. Adam Boniecki - GDYBY NIE ISTNIAŁ
Jan Woleński - GDYBY ISTNIAŁ
Łukasz Lamża i Lech Mazurczyk - ZA, A NAWET PRZECIW
WIERSZE:
Ewa Lipska
Piotr Matywiecki
FELIETONY:
Józefa Hennelowa
Ewa Szumańska
Jan Klata
Wojciech Bonowicz