MENU

Finanse międzynarodowe Zbiór zadań

(Miękka)
0.00  [ 0 ocen]
Dodaj recenzję
Rozwiń szczegóły »
Cena katalogowa: 49,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 36,75 zł
Cena produktu

Cena katalogowa – rynkowa cena produktu, często jest drukowana przez wydawcę na książce.

Najniższa cena z 30 dni – najniższa cena sprzedaży produktu w księgarni z ostatnich 30 dni, obowiązująca przed zmianą ceny.

Wszystkie ceny, łącznie z ceną sprzedaży, zawierają podatek VAT.

36,75
Dodaj do schowka
Dostępność: w magazynie
Duża liczba
Dostawa i płatność
Termin wysyłki
- Zamów z DPD (kurier lub punkty) do 19:30, a Twoją paczkę wysyłamy jeszcze dziś i dostarczymy jutro!
- Dotyczy dni roboczych (poniedziałek-piątek, z bez dni wolnych od pracy) oraz towarów dostępnych w magazynie.
- Pozostałe zamówienia realizujemy w terminie deklarowanym na stronie produktu.
- Czas oczekiwania na zamówienie = wysyłka + dostawa przez przewoźnika.
Dostawa i płatność
- Paczki dostarczamy wyłącznie na terenie Polski; od 299 zł dostawa GRATIS!
- Dla zamówień o wartości powyżej 500 zł wyłącznie płatność elektroniczna.


Przedpłata (Przelewy24)
do 299 zł
od 299 zł
Dostawa 
- Kurier DPD
12,49 zł
0 zł
1 dzień
- Odbiór w punktach DPD
10,99 zł
0 zł
1 dzień
- InPost Paczkomaty 24/7
13,99 zł
0 zł
1 dzień
- ORLEN Paczka
9,99 zł
0 zł
1 dzień
- Odbiór w Punktach Poczta, Żabka
10,99 zł
0 zł
2 dni
- Pocztex
11,99 zł
0 zł
2 dni
- Odbiór w księgarni PWN
0 zł
0 zł
2-3 dni

Pobranie
do 299 zł
od 299 zł
Dostawa 
- Kurier DPD
16,49 zł
0 zł
1 dzień
- Odbiór w Punktach Poczta, Żabka
14,99 zł
0 zł
1-2 dni
- Pocztex
15,99 zł
0 zł
2 dni
Zarezerwuj i odbierz w księgarni stacjonarnej PWN

Finanse międzynarodowe Zbiór zadań

Zbiór zadań, w którym treści teoretyczne ograniczono do niezbędnego minimum, wychodząc z założenia, że są one przekazywane podczas wykładów. Na początku każdego rozdziału podano niezbędne informacje umożliwiające rozwiązanie zadań, ściśle powiązanych z programem nauczania przedmiotu Finanse międzynarodowe. Dotyczą one: kursu walutowego, bilansu płatniczego, SDR, euro, transakcji na rynku walutowym oraz metod ograniczania ryzyka związanego ze zmiennością kursów walutowych.

Książka zapełnia w istotnym stopniu prawdziwie dotkliwą lukę w naszym piśmiennictwie naukowym. Lukę szczególnie przykrą zarówno dla studiujących jak też dla prowadzących zajęcia z przedmiotu Finanse międzynarodowe, bez którego dzisiaj - w epoce globalizacji życia gospodarczego we wszystkich jego płaszczyznach - trudno jest chyba wyobrazić sobie jakikolwiek bardziej ambitny program studiów ekonomicznych.(...)Muszę przyznać, iż jako wieloletni wykładowca tej problematyki w Kolegium Gospodarki Światowej Szkoły Głównej Handlowej, odbieram pojawienie się tej tak potrzebnej, a wielce udanej pomocy naukowej z tego zakresu - pierwszej tego typu pozycji wydawniczej o tak ambitnym profilu i prawdziwie kompleksowym charakterze - jako duże ułatwienie i cenne wsparcie starań o podniesienie efektywności własnej pracy dydaktycznej.
Prof. dr hab. Karol Lutkowski, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Opiniowana przeze mnie praca jest zbiorem zadań ułatwiającym przyswojenie i głębsze usystematyzowanie wiedzy z zakresu finansów międzynarodowych, rynku walutowego, polityki kursowej, bilansu płatniczego, ryzyka walutowego i metod zabezpieczania się przed nim. Ujęcie problematyki zbioru zadań oceniam na kompleksowe i pełne, spójne i logiczne, ściśle współzależne z zakresem współczesnej, podstawowej wiedzy z zakresu finansów międzynarodowych.(...)Książkę czyta się z przyjemnością, co nie jest bez znaczenia w opanowywaniu tak trudnych zagadnień, a z jej treści wynika, że Autorzy mają doskonale opanowany warsztat dydaktyczny. Prezentowane zadania i przykłady dają możliwość uniwersalnego odzwierciedlenia zagadnień finansów międzynarodowych na płaszczyźnie dowolnego podmiotu ekonomicznego.
Dr Piotr Szczepankowski, Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie
Książka ta wypełnia lukę dotyczącą praktycznego wykorzystania problematyki współczesnych finansów międzynarodowych. Podręcznik jest napisany bardzo przejrzyście i komunikatywnie, mimo że dotyczy trudnych zagadnień współczesnego świata finansów w aspekcie praktycznego rozwiązywania problemów.Początek każdego rozdziału, to skrótowe przypomnienie wiadomości, wymagające jednak od czytelnika pewnej wiedzy z tego zakresu. Przedstawione są więc zagadnienie dotyczące między innymi kursu walutowego, bilansu płatniczego, euro oraz transakcji terminowych, kontraktów opcyjnych, swapowych i ryzyka kursowego. Zaprezentowane zadania przedstawiają pełny sposób ich rozwiązania, co stanowi dobre przygotowanie do samodzielnego rozwiązywania kolejnych zadań. Na końcu każdego rozdziału umieszczone są rozwiązania zadań, co daje możliwość natychmiastowego sprawdzenia nabytych przez Czytelnika umiejętności. Podręcznik przeznaczony jest dla osób posiadających podstawową wiedzę z zakresu finansów międzynarodowych, a więc zarówno dla studentów kierunków ekonomicznych jak i praktyków.
Dr Elżbieta Mirecka, Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu
Praca jest podzielona na 11 rozdziałów, w których zawarto opisy podstawowych transakcji finansowych, jakie nieustannie prowadzi się na rynkach dewizowych.Niektóre z tych rozdziałów mają charakter prezentacji zagadnień teoretycznych, których znajomość jest konieczna dla zrozumienia istoty rozliczeń międzynarodowych. Każdy rozdział kończy się zadaniami, które sprawdzają, w jakim stopniu czytelnik przyswoił zawartą w nim wiedzę. A podane prawidłowe rozwiązania problemów pozwalają czytelnikowi ostatecznie upewnić się czy prawidłowo zastosował przyswojone zasady międzynarodowych rozliczeń finansowych. Taki układ podręcznika jest zgodny z zasadami dydaktyki i powinien być przychylnie przyjęty przez czytelnika.
Dr. Bogdan Radomski, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Książka Finanse międzynarodowe. Zbiór zadań autorstwa P. Kowalika i A. Pietrzak stanowi bardzo ciekawą próbę przedstawienia zagadnień finansów międzynarodowych w sposób praktyczny, na konkretnych przykładach ułatwiających przyswojenie materiału. Przygotowane zadania są bardzo interesujące i pozwalają na stosunkowo łatwą i przyjemną naukę.
Dr Mirosław Kachniewski, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Brak podobnej publikacji na rynku; duża ilość zadań praktycznych , poprzedzona zwięzłą prezentacją zagadnień teoretycznych, których one dotyczą.
Dr Bogdan Buczkowski, Uniwersytet Łódzki
Opiniowane opracowanie jest obecnie jedynym zwartym zbiorem zadań na polskim rynku wydawniczym, w pełni poświęconym podstawowym i aktualnym zagadnieniom finansów międzynarodowych.
Dr Krystyna Mitręga-Niestrój, Akademia Ekonomiczna w Katowicach
Podręcznik stanowi uzupełnienie literatury przedmiotu znajdującej się na rynku polskim. Autorzy we wstępie sami odnoszą się do innych, znakomitych i dobrze znanych podręczników, które analizują w sposób teoretyczny zagadnienia przedstawione tu od strony praktycznej będąc jednocześnie w stosunku do niniejszej pozycji komplementarne. Zaletą podręcznika jest również jego aktualność i dobre odniesienie do sytuacji we współczesnej gospodarce światowej.
Dr Katarzyna Czerewacz, Politechnika Białostocka
Publikacja porusza istotne kwestie związane z procesami globalizacji. W przystępny sposób przedstawia najważniejsze problemy międzynarodowych finansów, ilustrując je licznymi przykładami. Wymusza czynne przyswajanie wiedzy przez studenta.
Mgr inż. Aleksandra Sulik-Górecka, Politechnika Śląska w Zabrzu
 • Sposób dostarczenia produktu fizycznego
  Sposoby i terminy dostawy:
  • Kurier DPD - dostawa 1 dzień roboczy
  • Punkty odbioru DPD - dostawa 1 dzień roboczy
  • InPost Paczkomaty 24/7 - dostawa 1 dzień roboczy
  • ORLEN Paczka - dostawa 1 dzień roboczy
  • Odbiór w Punktach Poczta, Żabka - dostawa 2 dni robocze
  • Pocztex (dostawa do domu lub pracy) - dostawa 2 dni robocze
  • Odbiór osobisty w księgarni PWN - dostawa 2-3 dni robocze
  Ważne informacje:
  Czas oczekiwania na zamówiony towar = czas wysyłki produktu + dostawa przez przewoźnika
  • Całkowity czas oczekiwania na realizację zamówienia jest sumą czasu wysyłki podanej na stronie każdego produktu oraz czasu potrzebnego przewoźnikowi na dostarczenie paczki. Podane terminy dotyczą zawsze dni roboczych (od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni wolnych od pracy).
  • Wysyłkę zamówień prowadzimy jedynie na terenie Polski.
  • Dostawa do Księgarni PWN, punktów ORLEN Paczka, stacji Orlen, sklepów Żabka oraz Paczkomatów InPost nie jest realizowana dla zamówień z płatnością przy odbiorze.
  • Cena towaru na fakturze VAT jest podwyższona o ewentualny koszt transportu.
  • W przypadku zamówienia kilku towarów koszt przesyłki wybranej przez Klienta zostanie podzielony i przyporządkowany proporcjonalnie do cen kupionych produktów.
  • Produkty dostępne w PRZEDSPRZEDAŻY wysyłane są po dacie premiery wydawniczej.
NAZWA I FORMAT
OPIS
ROZMIAR

Przeczytaj fragment

Słowa kluczowe: rynek ekonomia waluta finanse

Inni Klienci oglądali również

15,70 zł
21,50 zł

Egzamin 8-klasisty z Tutorem Zestawy zadań z matematyki

Niniejszy zbiór pomóc ma uczniom w bardzo dobrym przygotowaniu do matematycznej części egzaminu ósmoklasisty. Zawiera on dziesięć pełnych zestawów egzaminacyjnych. Stopień trudności zadań jest wyższy od średniego. Zes...
75,65 zł
89,00 zł

Prawo cywilne Zbiór przepisów

Zbiór uwzględnia zmiany opublikowane do 17 października 2023 r., w tym:Kodeks cywilny:• ustawa z 14 kwietnia 2023 r. o konsumenckiej pożyczce lombardowej (Dz.U. poz. 1285)• ustawa z 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy &...
16,15 zł
24,50 zł

Chemia Zbiór zadań Zeszyt 4 Matura poziom rozszerzony

Chemia - zbiór zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum Poziom rozszerzony, jest zgodny z wymogami określonymi w nowej „Podstawie programowej kształcenia ogólnego dla czteroletniego liceum ogólnokształcącego i p...
44,98 zł
59,90 zł

Finanse zrównoważone

Monografia jest jedną z pierwszych na rynku wydawniczym, które w sposób kompleksowy podejmują problematykę finansów zrównoważonych z perspektywy rynków, instytucji, ryzyka oraz powiązań między kategoriami rozwoju zr&o...
16,53 zł
22,50 zł

Chemia Nowa Matura zbiór zadań Tom 13

Zbiór zadań jest zgodny z wymogami określonymi w nowej podstawie programowej kształcenia ogólnego dla czteroletniego liceum ogólnokształcącego i pięcioletniego technikum, przeznaczony jest dla uczniów liceum i technikum, kt&...
16,53 zł
22,50 zł

Chemia Nowa Matura zbiór zadań Tom 4

Zbiór zadań jest zgodny z wymogami określonymi w nowej podstawie programowej kształcenia ogólnego dla czteroletniego liceum ogólnokształcącego i pięcioletniego technikum, przeznaczony jest dla uczniów liceum i technikum, kt&...
39,78 zł
56,00 zł

Prawo Międzynarodowe Publiczne Studia i Materiały Tom 2

W niniejszej publikacji zamieszczono artykuły i studia dotyczące różnych zagadnień współczesnego prawa międzynarodowego, opracowania prezentujące sylwetki i twórczość naukową profesorów prawa międzynarodowego, teks...
27,47 zł
39,00 zł

Czy to pies czy to bies czyli zbiór słowiańskich stworów

Chcesz się dowiedzieć, dlaczego w upalne południe nie należy wychodzić w pole? I czemu lepiej omijać bagna i mokradła? Dlaczego mówimy, że „licho nigdy nie śpi” albo że „w nocy dusiła mnie zmora”? Odpowiedzi na te i inne ...
59,60 zł
84,00 zł

Zbiór zadań z sieci komputerowych

„Zbiór zadań z sieci komputerowych”, to bogaty zasób zadań oraz ćwiczeń laboratoryjnych. Dzięki niemu można samodzielnie lub pod kontrolą nauczyciela/wykładowcy, wykonać i zasymulować wiele zagadnień sieciowych na podstawie go...

Recenzje

Nikt nie dodał jeszcze recenzji. Bądź pierwszy!