Flagi nad gettem
Powstanie w getcie warszawskim było jednym z najważniejszych i jednym z najbardziej dramatycznych wydarzeń II wojny światowej. O wydarzeniu tym powstało już wiele książek, napisano setki artykułów, zrealizowano kilka pasjonujących filmów. Jest to książka o dwóch zbrojnych żydowskich organizacjach: Żydowskiej Organizacji Bojowej, powszechnie znanej, docenianej i wysławianej oraz nieco zapomnianym Żydowskim Związku Wojskowym; o bohaterskich przywódcach obu ugrupowań, Mordechaju Anielewiczu i Pawle Frenklu; o ideologicznych kontrowersjach uniemożliwiających zjednoczenie nawet w tych tragicznych chwilach; wreszcie o kilkudniowej bitwie na Placu Muranowskim, jednym z kulminacyjnych momentów w całym powstaniu; oraz historia polskiej i żydowskiej flagi, które przez cztery dni unosiły się nad jednym z dachów walczącego getta.
Profesor Mosze Arens nie jest zawodowym historykiem. Książka jego diametralnie różni się od innych historycznych prac o getcie warszawskim. Czyta ją się z zapartym tchem, niczym powieść sensacyjną. Jej publikacja w Izraelu w 2009 roku doprowadziła do wielu kontrowersji i sporów.
- Kategorie:
- Język wydania: polski
- ISBN: 978-83-61978-50-3
- Liczba stron: 274
-
Sposób dostarczenia produktu elektronicznegoProdukty elektroniczne takie jak Ebooki czy Audiobooki są udostępniane online po opłaceniu zamówienia kartą lub przelewem na stronie Twoje konto > Biblioteka.Pliki można pobrać zazwyczaj w ciągu kilku-kilkunastu minut po uzyskaniu poprawnej autoryzacji płatności, choć w przypadku niektórych publikacji elektronicznych czas oczekiwania może być nieco dłuższy.Sprzedaż terytorialna towarów elektronicznych jest regulowana wyłącznie ograniczeniami terytorialnymi licencji konkretnych produktów.
-
Ważne informacje techniczneMinimalne wymagania sprzętowe:procesor: architektura x86 1GHz lub odpowiedniki w pozostałych architekturachPamięć operacyjna: 512MBMonitor i karta graficzna: zgodny ze standardem XGA, minimalna rozdzielczość 1024x768 16bitDysk twardy: dowolny obsługujący system operacyjny z minimalnie 100MB wolnego miejscaMysz lub inny manipulator + klawiaturaKarta sieciowa/modem: umożliwiająca dostęp do sieci Internet z prędkością 512kb/sMinimalne wymagania oprogramowania:System Operacyjny: System MS Windows 95 i wyżej, Linux z X.ORG, MacOS 9 lub wyżej, najnowsze systemy mobilne: Android, iPhone, SymbianOS, Windows MobilePrzeglądarka internetowa: Internet Explorer 7 lub wyżej, Opera 9 i wyżej, FireFox 2 i wyżej, Chrome 1.0 i wyżej, Safari 5Przeglądarka z obsługą ciasteczek i włączoną obsługą JavaScriptZalecany plugin Flash Player w wersji 10.0 lub wyżej.Informacja o formatach plików:
- PDF - format polecany do czytania na laptopach oraz komputerach stacjonarnych.
- EPUB - format pliku, który umożliwia czytanie książek elektronicznych na urządzeniach z mniejszymi ekranami (np. e-czytnik lub smartfon), dając możliwość dopasowania tekstu do wielkości urządzenia i preferencji użytkownika.
- MOBI - format zapisu firmy Mobipocket, który można pobrać na dowolne urządzenie elektroniczne (np.e-czytnik Kindle) z zainstalowanym programem (np. MobiPocket Reader) pozwalającym czytać pliki MOBI.
- Audiobooki w formacie MP3 - format pliku, przeznaczony do odsłuchu nagrań audio.
Rodzaje zabezpieczeń plików:- Watermark - (znak wodny) to zaszyfrowana informacja o użytkowniku, który zakupił produkt. Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować użytkownika, który rozpowszechnił produkt w sposób niezgodny z prawem. Ten rodzaj zabezpieczenia jest zdecydowanie bardziej przyjazny dla użytkownika, ponieważ aby otworzyć książkę zabezpieczoną Watermarkiem nie jest potrzebne konto Adobe ID oraz autoryzacja urządzenia.
- Brak zabezpieczenia - część oferowanych w naszym sklepie plików nie posiada zabezpieczeń. Zazwyczaj tego typu pliki można pobierać ograniczoną ilość razy, określaną przez dostawcę publikacji elektronicznych. W przypadku zbyt dużej ilości pobrań plików na stronie WWW pojawia się stosowny komunikat.
- Wprowadzenie
- Rozdział 1: Warszawa
- Rozdział 2: Między Warszawą a Wilnem, wrzesień 1939–listopad 1940
- Rozdział 3: W getcie, 16 listopada 1940–22 lipca 1942
- Rozdział 4: Wielka akcja wysiedleńcza, 22 lipca–24 września 1942
- Rozdział 5: Dwie organizacje bojowe
- Rozdział 6: Przygotowania do powstania
- Rozdział 7: Ostatnie miesiące przed wybuchem powstania, styczeń–kwiecień 1943
- Rozdział 8: Ostatnie dni przed wybuchem powstania, 15–18 kwietnia 1943
- Rodział 9: Flagi nad gettem, 19–22 kwietnia 1943
- Rozdział 10: Getto w płomieniach, 23–28 kwietnia 1943
- Rozdział 11: Ucieczka z getta, 22–30 kwietnia 1943
- Rozdział 12: Wojna bunkrów, Miła 18, 29 kwietnia–16 maja 1943
- Rozdział 13: Poza murami getta
- Posłowie
- Uzupełnienia: Podziękowania autora. Dodatek do wersji polskiej
- Bibliografia