MENU
KOMPLET

Klasyki informatyki PAKIET: Wprowadzenie do algorytmów + Kompilatory. Reguły, metody i narzędzia + Podstawy systemów operacyjnych Tom 1 i 2 + Inżynieria oprogramowania + Kryptografia W teorii i praktyce + Wprowadzenie do teorii obliczeń

Produkt niedostępny
Dodaj do schowka

Klasyki informatyki PAKIET: Wprowadzenie do algorytmów + Kompilatory. Reguły, metody i narzędzia + Podstawy systemów operacyjnych Tom 1 i 2 + Inżynieria oprogramowania + Kryptografia W teorii i praktyce + Wprowadzenie do teorii obliczeń

Wprowadzenie do algorytmów

To kolejne, III wydanie amerykańskiego znakomitego podręcznika z dziedziny algorytmów i struktur danych. W obecnym wydaniu został ulepszony cały tekst książki. Zmiany obejmują dodanie nowych rozdziałów, poprawienie pseudokodu i wprowadzenie aktywniejszego stylu prezentacji. Omówiono w niej metody matematyczne stosowane do analizy algorytmów, sortowanie i statystyki pozycyjne, struktury danych, podstawowe metody projektowania efektywnych algorytmów. Dużo miejsca poświęcono złożonym strukturom danych i podstawowym algorytmom grafowym.


Kompilatory. Reguły, metody i narzędzia

II edycja klasycznej książki, znanej na całym świecie jako Dragon Book, jest poświęcona projektowaniu i implementacji kompilatorów. W dokładniejszym zrozumieniu i przyswojeniu tematu, pomagają czytelnikowi liczne, rozbudowane ćwiczenia zawarte w każdym podrozdziale.


Podstawy systemów operacyjnych Tom 1 i 2

Podstawy systemów operacyjnych to dziesiąte, najnowsze wydanie najlepszego na świecie podręcznika o systemach operacyjnych, stosowanego powszechnie na uczelniach wyższych w Polsce. Zawiera on klarowny opis zasad leżących u podstaw systemów operacyjnych. Jest przeznaczony dla studentów informatyki na wszystkich uczelniach wyższych zaznajomionych z podstawowymi strukturami danych, budową komputerów oraz z językiem wysokiego poziomu, takim jak C lub Java. Książka zawiera dużo przykładów odnoszących się do najpopularniejszych i najbardziej innowacyjnych systemów operacyjnych takich jak Linux, Microsoft Windows, Apple macOS, Android oraz iOS.


Inżynieria oprogramowania

Inżynieria oprogramowania autorstwa Iana Sommervilla to publikacja przeznaczona dla studentów informatyki, a także osób uczestniczących w dużych przedsięwzięciach programistycznych – architektów systemów, projektantów, programistów i wdrożeniowców. Skorzystają z niej również kierownicy tych przedsięwzięć, od których zależy organizacja pracy.


Kryptografia W teorii i praktyce

Kryptografia. W teorii i praktyce to klasyczny podręcznik przeznaczony dla studentów informatyki i matematyki. Cenne informacje znajdą w nim również szyfranci oraz osoby zawodowo zajmujące się ochroną informacji.


Wprowadzenie do teorii obliczeń

Książka składa się z trzech części. Pierwsza jest poświęcona automatom i językom formalnym. Omówiono w niej niedeterminizm, równoważność automatów deterministycznych i niedeterministycznych, wyrażenia regularne, kryteria nieregularności języków, a także języki bezkontekstowe. Druga część dotyczy teorii obliczalności. Opisano w niej ograniczenia współczesnych komputerów, wyjaśniono pojęcia rozstrzygalności i nierozstrzygalności. Trzecia część jest poświęcona teorii złożoności. Przedstawiono w niej podstawowe klasy złożoności obliczeniowej, klasę problemów NP-zupełnych, a także klasyfikację problemów ze względu na możliwość automatycznego ich rozwiązywania przy ograniczonych zasobach.