Komputerowe modelowanie i symulacje procesów logistycznych w środowisku FlexSim
Książka zawiera uniwersalne przykłady zastosowania modeli symulacyjnych w praktyce wypracowane w ciągu kilku lat pracy ze studentami i przemysłem. Dla wybranych przypadków przeprowadzono pogłębioną analizę, pokazano możliwości optymalizacyjne i zastosowania badawcze oprogramowania FlexSim. Inne przypadki pokazano w wersji podstawowej, aby umożliwić kreatywne myślenie czytelników przy ich dalszej rozbudowie.
Książka składa się z siedmiu usystematyzowanych tematycznie rozdziałów, które zawierają przegląd modeli symulacyjnych, mających zastosowanie w różnych dziedzinach nauki i praktyki gospodarczej. Dla wielu przypadków przedstawione zostały wyniki badań z przeprowadzonych eksperymentów symulacyjnych, a dla bardziej kreatywnych czytelników wybrane przypadki pozostawiono otwarte, podpowiadając jednocześnie drogę do ich rozwiązania. Po każdym rozdziale zamieszczono problemy do przemyślenia dzięki którym czytelnik będzie mógł wykonać własne badania w tym zakresie.
Zaproponowane wykorzystanie oprogramowania FlexSim łączy ze sobą wiele dziedzin nauki, między innymi logistykę, ekonomię, zarządzanie i informatykę. Autor zaproponował rzadko spotykane w literaturze ujęcie zagadnienia modelowania procesów logistycznych, polegające na pokazaniu metod rozwiązania konkretnych zadań . Podejście to wprowadza czytelnika od razu w sedno analizowanego problemu i umożliwia mu wprowadzanie własnych modyfikacji lub ulepszanie zaproponowanych rozwiązań.
Jest to praca o charakterze interdyscyplinarnym, która w sposób kompleksowy przedstawia komputerowe modelowanie procesów produkcyjnych w środowisku FlexSim. Praca ma nie tylko walory poznawcze w zakresie wykorzystania metod symulacyjnych i optymalizacyjnych, ale też utylitarne. Może być wykorzystywana przez menadżerów oraz logistyków w takich obszarach jak: inżynieria produkcji, logistyka, transport oraz informatyczne wspomaganie procesów produkcyjnych.
Prof. dr hab. inż. Maciej Kuboń,
Instytut Inżynierii Rolniczej i Informatyki / Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
Podręcznik ten jest jednym z niewielu na polskim rynku wydawniczym, w którym z dobrym skutkiem łączy się elementy średnio zaawansowanej teorii ekonomii, logistyki, inżynierii produkcji, i informatyki z średnio zaawansowanym aparatem wielokryterialnych metod wspomagania decyzji, co nie jest zjawiskiem częstym wśród naukowców tej dyscypliny nauki. Oceniana praca jest potrzebna, ciekawa i niosąca nowe wartości.
Prof. UJ dr hab. inż. Wiktor Adamus,
Instytut Ekonomii, Finansów i Zarządzania / Uniwersytet Jagielloński
Komputerowe modelowanie str 170-171-min.pdf(pdf)
118 KB
Komputerowe modelowanie str 20-21-min.pdf(pdf)
140 KB
Komputerowe modelowanie str 107-108-min.pdf(pdf)
95 KB
Recenzja Ireneusz Kaczmar.pdf(pdf)
125 KB
Komputerowe modelowanie str 62-64-min.pdf(pdf)
139 KB
Przeczytaj fragment
Komputerowe modelowanie str 170-171-min.pdf(pdf)
118 KB
Komputerowe modelowanie str 20-21-min.pdf(pdf)
140 KB
Komputerowe modelowanie str 107-108-min.pdf(pdf)
95 KB
Recenzja Ireneusz Kaczmar.pdf(pdf)
125 KB
Komputerowe modelowanie str 62-64-min.pdf(pdf)
139 KB
Zobacz więcej
Zobacz mniej