Krew elfów Saga o Wiedźminie Tom 1
Uważajcie na siebie...
Nadchodzą złe czasy! Nadchodzi Czas Miecza i Topora. Czas Pogardy i Wilczej Zamieci.
Takiej fantasy nie tworzył jeszcze nikt, a historia, jak pisze Andrzej Sapkowski, nie kończy się nigdy!
Pełen tekst książki zrealizowany w formie słuchowiska w wykonaniu 78 aktorów.
W wiedźmiński świat ludzi, czarodziejów i magiczną sztuką wyhodowanych bestii wprowadza nas narrator - Krzysztof Gosztyła.
-
Kategorie:
-
Książki »
-
Audiobooki na CD »
-
Fantasy
-
Język wydania:
polski
-
ISBN:
9788375780741
-
EAN:
9788375780741
-
Wymiary:
14.0x12.5cm
-
Waga:
0.17kg
-
Nośniki:
-
#1: Król elfów CD 3
(CD MP3)
-
#2: Król elfów CD 2
(CD MP3)
-
#3: Król elfów CD 1
(CD MP3)
Andrzej Sapkowski
Polski pisarz fantasy urodzony w 1948 roku w Łodzi, w której mieszka do dzisiaj. Od 2008 roku jest honorowym obywatelem swojego rodzinnego miasta. Ukończył Uniwersytet Łódzki, z wykształcenia jest ekonomistą.
Swoją karierę literacką rozpoczął jako tłumacz na język polski opowiadania Słowa Guru Cyryla M. Kornblutha oraz opowiadaniami, które opublikowała na swoich łamach „Fantastyka” – pierwsze pojawiło się w grudniu 1986 roku. Jego saga o wiedźminie uznawana jest za fenomen literatury fantasy lat 90. – poszczególne tomy widnieją na każdej liście najlepiej sprzedawanych książek. Dzisiaj Sapkowski jest najczęściej po Lemie tłumaczonym polskim autorem fantastyki, m.in. na język rosyjski, czeski, niemiecki czy angielski. W 2009 roku przekład Krwi elfów (pierwszy tom sagi o wiedźminie) zdobył nagrodę David Gemmel Award for Fantasy.
Sapkowski jest także autorem eseju o Rycerzach Okrągłego Stołu, pt. Świat króla Artura. Maladie czy leksykonu Rękopis znaleziony w Smoczej Jaskini. Kolejne powieści pisarza to Trylogia husycka – historia kochliwego maga, Reinara z Bielawy, zmagającego się z wojnami w XV wieku oraz Żmija, której akcja dzieje się w Afganistanie podczas radzieckiej interwencji. Pisarstwo Sapkowskiego znane jest z przekształcania schematów znanych z baśni, legend i bajek nie tylko na bardziej mroczne, lecz także by odzwierciedlały bezpośrednio współczesne problemy, np. problem genetyki i mutacji z opowiadania Mniejsze zło, które nawiązuje do baśni o Królewnie Śnieżce. Innym znakiem rozpoznawczym autora jest nawiązywanie do współczesności i bliskiej historii.
W swojej karierze literackiej pisarz otrzymał wiele prestiżowych nagród – zarówno polskich, jak i zagranicznych. Otrzymał m.in. Paszport Polityki i aż pięciokrotnie był laureatem Nagrody im. Janusza A. Zajdla za opowiadania – Mniejsze zło (1990), Miecz przeznaczenia (1992), W leju po bombie (1993) – i powieści Krew elfów (1994) oraz Narrenturm (2002). Ostatnia książka w 2003 roku została nominowana do Nagrody Literackiej Nike.
W 2012 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczył go srebrnym medalem Gloria Artis.