W dniu dzisiejszym kontakt z Biurem Obsługi Klienta jest możliwy jedynie drogą mailową.
Przepraszamy za niedogodności. więcej

Kroniki Flotlandów Sierota, Jędza i Mag

37,54 zł -25%
49,99 zł
Cena okładkowa
49,99 zł Najniższa cena Najniższa cena z 30 dni przed obniżką

Ostatnie sztuki

Szczegóły produktu

Data wydania
19 mar 2025
Autor/Redaktor
Michał Łuczyński
Wydawca
SQN

Kroniki Flotlandów Sierota, Jędza i Mag

Yr Noren to czteroręki chłopiec, który całe życie spędził w sierocińcu dla „dziwusów”, znosząc okrutne traktowanie i marząc o wolności. Gdy los rzuci go na nieznane wody, będzie musiał zmierzyć się z rzeczywistością, która nie zna litości. Jego jedynym celem jest odnalezienie utraconych przyjaciół i zrozumienie, co tak naprawdę oznacza być panem własnego życia. Tymczasem w pobliskich królestwach narasta napięcie – pewien zmiennokształtny mag postanawia przyzwać prastarą Dzicz i przywrócić równowagę pomiędzy przyrodą a światem ludzi. Aby to osiągnąć, wykorzysta napięcia polityczne i łatwowierną królewską córkę… Czy Yr wraz z grupą społecznych wyrzutków – syreną, karłem i innymi dziwusami – zdołają się odnaleźć w świecie, który ich odrzuca? Kroniki Flotlandów to porywająca opowieść o przyjaźni, odwadze i walce o akceptację. Wejdź do historii pełnej magii, powietrznych statków i tajemnic. Przekonaj się, że nawet w krainie pełnej chaosu każdy zasługuje na swoje miejsce. BIOGRAM Michał Łuczyński Marzyciel (jak sam twierdzi, zwykle niepoprawny) i zadeklarowany introwertyk-gaduła. Przez przyjaciół określany mianem pragmatycznego romantyka. Literaturę dla dzieci i młodzieży traktuje śmiertelnie poważnie, jako zaangażowany tata ma z nią od lat bowiem permanentny kontakt. Fan akwarystyki biotopowej i myśli jungowskiej. Przez ponad dekadę realizował się jako producent telewizyjny, scenarzysta i reżyser programów dla stacji tematycznych w Polsce i Europie. Aktualnie od 7 lat związany jest z branżą IT, gdzie zajmuje się usprawnianiem procesów dostarczania oprogramowania. *** Zdawać by się mogło, że w fantasy nic mnie już nie zaskoczy, a tu patrzcie tylko. Czytam sobie o eudypie, potem pojawia się czwororęki Yr, Krogulcza Baszta, jędza z Zielonego Piekła i nagle łapię się na tym, że w głowie powstają pytania: co jeszcze się wydarzy? Czego jeszcze się dowiem się o świecie? Cóż, wciągnęło po uszy i dopchnęło z góry. A więc czytam, bo wstyd pytania bez odpowiedzi zostawić :) Marcin Mortka, autor Ta książka jest jak lot czarownicy na miotle. Tyle że zamiast czarownicy jest Jędza, a zamiast miotły są... latające drzwi! Kroniki Flotlandów to feeria barw, niezapomniani bohaterowie, piękne wartości i przygoda, która ledwo mieści się na stronicach powieści, bo ewidentnie jest tak żywa, że chciałaby się z nich uwolnić. Uczy, bawi i wzrusza! Daniel Muniowski, @strefaczytacza Kojarzycie bajkę Planeta skarbów? Czytając Kroniki Flotlandów, czułam się, jakbym właśnie ją oglądała! Tylko zamiast kosmosu mamy Morze Mgieł, które eksplorujemy z czterorękim Yrem poszukującym swojego miejsca w świecie nieakceptującym „dziwusów”. Magia, wynalazki, potwory (niekoniecznie potworne) i zmiennokształtny mag z własną wizją świata – to wszystko znajdziecie w tej historii! Agu Czajkowska, @kupie_przeczytam_pozniej

 

Recenzje (0)

Zainspiruj się kategoriami tego produktu

 

Warto wiedzieć o książce Kroniki Flotlandów Sierota, Jędza i Mag

Magia i humor – wyjątkowe połączenie, które wciąga od pierwszych stron

"Kroniki Flotlandów Sierota, Jędza i Mag" to książka, która od pierwszej strony wciąga czytelnika w świat pełen magii i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Baśniowy klimat opowieści sprawia, że każda strona przesiąknięta jest ciepłem i humorem, który dodaje żywotności postaciom i wydarzeniom. W tej historii absurdalny, ale świetnie dopasowany humor doskonale współgra z niezwykłymi perypetiami bohaterów, co czyni lekturę nie tylko przyjemną, ale i niezwykle angażującą.

Nietuzinkowe postacie i świat pełen niezwykłych stworzeń

W świecie "Kronik Flotlandów" spotykamy różnorodnych bohaterów, od czterorękiego Yra po charyzmatyczną Jędzę, każdy z nich wnosi coś wyjątkowego do fabuły. Michał Łuczyński stworzył postacie, które są nie tylko dobrze wykreowane, ale także niezwykle barwne i pełne życia. Różnorodność bohaterów oraz fantastyczne stworzenia, które zamieszkują ten świat, sprawiają, że czytelnik szybko angażuje się w ich losy. Każda postać ma swoją historię i motywacje, co sprawia, że nie można się oderwać od lektury.

Michał Łuczyński – autor z unikalnym stylem i świeżym podejściem do fantasy

Michał Łuczyński to twórca, którego styl pisania wyróżnia się na tle innych autorów gatunku. Jego barwne i przystępne pióro sprawia, że historia "Kronik Flotlandów Sierota, Jędza i Mag" płynie lekko i przyjemnie. Autor wprowadza świeże podejście do fantasy, tworząc świat, który jest jednocześnie intrygujący i pełen niespodzianek. Jego umiejętność kreowania nie tylko głównych bohaterów, ale również drugoplanowych postaci, nadaje narracji głębię i sprawia, że każdy z nich ma swoje miejsce w tej fantastycznej opowieści.

Walka o akceptację i odnajdywanie własnego miejsca – emocjonalna podróż czytelnika

Tematyka walki z wykluczeniem i poszukiwania własnej tożsamości jest mocno obecna w "Kronikach Flotlandów". Historia Yra, który zmaga się z odrzuceniem ze względu na swoją inność, staje się emocjonalną podróżą, która porusza serca czytelników. Autor zręcznie wplata wątki samoakceptacji i przyjaźni, co sprawia, że odbiorcy mogą się z nimi identyfikować i poczuć głębszą więź z postaciami. Ta opowieść to nie tylko fantastyka, ale także refleksja nad miejscem jednostki w społeczeństwie.

Latające statki i innowacyjne elementy świata – fantastyka z nutą nowoczesności

W "Kronikach Flotlandów" nie brakuje innowacyjnych rozwiązań, które wzbogacają fabułę. Latające statki, zwane flotery, to jeden z wielu fascynujących elementów, które wprowadzają nowoczesny akcent do klasycznej fantastyki. Michał Łuczyński zgrabnie łączy techniczne i magiczne aspekty swojego świata, tworząc wciągającą narrację, która zaskakuje i intryguje. Dzięki tym unikalnym detalom czytelnik ma okazję zanurzyć się w pełen przygód świat, gdzie każdy element jest starannie przemyślany i dodaje głębi całej historii.

"Kroniki Flotlandów Sierota, Jędza i Mag" to wyjątkowa propozycja dla miłośników książek fantasy, która łączy w sobie magię, humor i emocjonalną głębię. Ta historia z pewnością na długo pozostanie w pamięci czytelników, otwierając przed nimi drzwi do niezwykłego świata pełnego przygód.

Odkryj inne ciekawe książki wydawnictwa SQN, które mogą Cię zainteresować po lekturze 'Kroniki Flotlandów Sierota, Jędza i Mag'

Jako wydawnictwo SQN, przygotowaliśmy dla Ciebie wybór fascynujących tytułów z gatunku fantastyki, które z pewnością przypadną Ci do gustu. Zanurz się w kolejne niezwykłe historie!

Po jakie produkty jeszcze warto sięgnąć:

  1. Emocjonująca kontynuacja bestsellerowej serii Odkryj Czas Żniw #4, czwarty tom wyjątkowej serii The Bone Season autorstwa Samanthy Shannon. Paige Mahoney po raz kolejny staje w obliczu niebezpieczeństwa, szukając schronienia w Paryżu. Tam zostaje wciągnięta w intrygi, które mogą zaważyć na losach całego imperium. Staje przed wyborem między osobistymi ambicjami a tajemniczym Programem Domino. Wyrusza na niebezpieczną misję do paryskich katakumb. Wraz z Arcturusem Mesarthimem, byłym wrogiem, ich działania mogą nie tylko zmienić bieg rebelii, ale również doprowadzić do otwartej wojny. Paige musi zmierzyć się z własnymi demonami oraz z rosnącą więzią z Arcturusem.

  2. Powieść Marcina Mortki zabierze Cię w mroźne górskie krainy, pełne niebezpieczeństw, tajemnic i niezapomnianych przygód. Akcja rozgrywa się w Rozkrzyczanych Krainach, gdzie narody postanawiają stanąć do walki z oprawcami. Mads Voorten – charakternik o niespotykanej odwadze, wyrusza w podróż przez mroźne guchoborskie góry, gdzie staje przed wyzwaniami, które mogą odmienić losy całej wojny. W jego kompani znajdują się: Niewidomy uzdrowiciel, Zagubiony elf oraz Prostoduszny telepata. Równocześnie Mads musi zmierzyć się z osobliwą smoczycą. Książka opowiada o walce dobra ze złem, przyjaźni, lojalności i odkrywaniu siebie.

  3. Powieść N.K. Jemisin przenosi czytelników w serce Nowego Jorku, ukazując jego skomplikowaną duszę. Poznaje się sześcioro bohaterów, których losy łączą się w fascynujący sposób. Młody student gubi swoje wspomnienia, dyrektorka galerii sztuki odkrywa magiczne graffiti, a polityczka odnajduje rytmy swojego miasta. Książka jest refleksją nad współczesnymi problemami, łączy różnorodne wpływy literackie i stanowi alegorię walki o sprawiedliwość. Jemisin ukazuje swoje unikalne podejście do prozy obcej, która angażuje i porusza. Jest to intelektualna podróż po złożonej strukturze społecznej i kulturowej Nowego Jorku, hołdem dla miasta i krytyką jego ciemnych stron.

  4. Powieść Anety Jadowskiej zabierze Cię w niezwykłą podróż przez mroczne zakątki miast pełnych niebezpieczeństw. Nikita, niegdyś członkini Zakonu Cieni, próbuje na nowo odnaleźć swoje miejsce. Jej spokój zostaje zakłócony przez nieoczekiwane zlecenia, które zmuszają ją do działania. Zamiast zabijać, musi odnaleźć porwanych członków rodziny. W tej skomplikowanej sytuacji Nikita nie jest sama – jej największym wsparciem jest sześcioletni ryś Michaś. Książka łączy elementy akcji, fantasy oraz odrobinę magii i humoru. Nikita i Michaś to bohaterowie, którym trudno nie kibicować.

  5. Książka Maleficjum autorstwa Marcina Mortki to niesamowita podróż, która zachwyci wszystkich miłośników fantastyki oraz epickich przygód. Bruno Calazzo, rycerz zakonu szpitalników, odczuwa ciężar przeszłości i zmaga się z wizjami tajemniczej kobiety płonącej na stosie. Jego życie zmienia się, gdy na Maltę nadciąga zagrożenie w postaci tureckich piratów. Bruno zaczyna odkrywać mroczne sekrety swojej rodziny. Przygotuj się na konfrontację z czarną magią i zakazanymi demonami. Odkryj, jak ludzka zawiść potrafi zniszczyć nawet najsilniejsze przyjaźnie. Książka jest głęboką refleksją nad ludzką naturą.

Zobacz inne z tej samej serii
Kroniki Flotlandów Sierota, Jędza i Mag

Kroniki Flotlandów Sierota, Jędza i Mag

37,54 zł -25%
49,99 zł
Cena okładkowa
49,99 zł Najniższa cena Najniższa cena z 30 dni przed obniżką