Darmowa dostawa już od 79zł! Zobacz więcej

Łódź. Ziemia wymyślona

39,90 zł

Ostatnie sztuki

Szczegóły produktu

Data wydania
13 paź 2024
Format pliku
Audiobook (mp3)
Autor/Redaktor
Błażej Ciarkowski
Wydawca
Go Empik

Łódź. Ziemia wymyślona

Porywająca podróż po łódzkiej mapie stworzonej z faktów i mitów, historii i literackiej fikcji. Na przestrzeni ostatnich dwustu lat Łódź była „miastem amerykańskim” i „ziemią obiecaną”. „Czwartą stolicą” i „ostatnim nieodkrytym miastem”. „Polskim Manchesterem” i „miastem przeklętym”. Miastem „bez historii” i „miastem czterech kultur”. Była czerwona, robotnicza, szara, kreatywna. Łódź jest miastem innym niż wszystkie. Chyba najbliżej jej do Gdyni, chociaż nie posiada tej specyficznej aury utkanej z ogólnonarodowego mitu. Podobnie jednak jak nadbałtyckie „okno na świat” stanowiła niegdyś krainę nieograniczonych możliwości, gdzie z dnia na dzień wzrastały i upadały wielomilionowe fortuny. „Łódź. Ziemia wymyślona” to moja podróż przez historie Łodzi. Historie, a nie historię, bowiem było ich wiele, niemal tyle, ile osób, które podjęły się niełatwego zadania „opowiedzenia miasta”. To wędrówka przez gąszcz legend, mitów, historycznych faktów, prawd i półprawd. Wędrówka po mieście, które istnieje na tyle, na ile istnieją postaci je opisujące"

 

Recenzje (0)

Zainspiruj się kategoriami tego produktu

Książki tego autora
Łódź Ziemia wymyślona
Książka
57,91 zł -11%
64,99 zł Cena okładkowa
64,99 zł Najniższa cena
Odcienie szarości
22,33 zł -30%
31,90 zł Cena okładkowa
31,90 zł Najniższa cena
Bolesław Kardaszewski
11,20 zł -30%
16,00 zł Cena okładkowa
16,00 zł Najniższa cena
Danuta i Daniel Olędzcy
27,93 zł -30%
39,90 zł Cena okładkowa
39,90 zł Najniższa cena
Słowo architekta
20,97 zł -30%
29,95 zł Cena okładkowa
29,95 zł Najniższa cena
Łódź. Ziemia wymyślona
38,99 zł -25%
51,99 zł Cena okładkowa
51,99 zł Najniższa cena
Danuta i Daniel Olędzcy Architektura na miarę możliwości
Książka
5
47,41 zł -5%
49,90 zł Cena okładkowa
49,90 zł Najniższa cena

Brak w magazynie

Słowo architekta.
Książka
56,91 zł -5%
59,90 zł Cena okładkowa
59,90 zł Najniższa cena

Brak w magazynie

Książki tego wydawnictwa
Pieśń o Rolandzie
19,90 zł
Księżniczka na ziarnku grochu
3,84 zł
Mała Syrenka
3,84 zł
Krzesiwo
3,84 zł
Z jednego gniazda
3,84 zł
Świniopas
3,84 zł
Złoto. Paradoks Cnót
39,90 zł
Cień
3,84 zł
Historia roku
3,84 zł
Królowa Śniegu
3,84 zł

Łódź. Ziemia wymyślona: Odkryj miasto pełne tajemnic i kontrastów

Zapraszamy do fascynującej podróży po łódzkiej mapie, która łączy fakty z mitami, historię z literacką fikcją. Ta książka to nie tylko opowieść o mieście, które przez dwieście lat zmieniało swoje oblicze, ale także inspiracja do zgłębiania niezwykłych historii, które kształtowały Łódź. Poznajcie rekomendacje naszych wyselekcjonowanych tytułów, które pozwolą jeszcze głębiej zanurzyć się w jej niezwykłym świecie.

  1. Ziarno i krew: Ta poruszająca książka ukazuje dramatyczną sytuację chrześcijan na Wschodzie, którzy giną z rąk fanatyków. Autor wyrusza w podróż, by opisać świat na skraju końca, oddając hołd mieszkańcom i ich kulturze, której źródła wysychają na naszych oczach.
  2. Izrael oswojony: Ela Sidi dzieli się swoją osobistą historią i obserwacjami z Izraela, kraju pełnego kontrastów i przemian. Opowieść o pokoleniowych alijach i codziennym życiu w cieniu wojen i konfliktów, które kształtują izraelski naród.
  3. Włóczęga z Archipelagu: Grzegorz Kapla zabiera czytelników w niezwykłą podróż po indonezyjskich wyspach, ukazując ich różnorodność kulturową, religijną i przyrodniczą. To fascynująca opowieść o odkrywaniu kraju rozrzuconego na ponad 17 tysięcy wysp.
  4. Café Macondo: Ta książka to podróż po Kolumbii, pełna barwnych opisów i refleksji. Autor zagłębia się w kulturę kraju, próbując zrozumieć, dlaczego kolumbijska rzeczywistość jest tak pełna sprzeczności i fascynacji, od filmu Narcos po lokalne zwyczaje.
  5. Zakupy w PRL. W kolejce po wszystko: Barwne wspomnienia z czasów PRL-u, ukazujące codzienne życie i absurdy tamtej epoki. Od kolejek po kredens, po zakupy Coca-Coli – książka pełna humoru i nostalgii za minionymi czasami.
  6. Familoki. Śląskie mikrokosmosy. Opowieści o mieszkańcach ceglanych dom: Opowieść o historycznych osiedlach robotniczych na Śląsku, takich jak Nikiszowiec, i ich mieszkańcach. Książka ukazuje ich korzenie, kulturę i miejsce w krajobrazie Górnego Śląska.
  7. Farerskie kadry: Fascynująca opowieść o Wyspach Owczych, ich legendach i unikalnej przyrodzie. Autor wprowadza czytelników w świat paradoksów i tajemnic tego archipelagu, pełnego niezwykłych zjawisk i legend.
  8. Koniec świata: Tomasz Padło bada granice i podziały na pograniczu dawnych zaborów, łącząc reportaż, badania terenowe i fotografię. To refleksja nad tym, co dzieli nas i łączy, ukazana przez pryzmat miejsc i ludzi.
  9. Czerwony śnieg na Etnie: Wnikliwa podróż po Sycylii, ukazująca jej skomplikowaną historię i kontrasty. Poeci Jarosław Mikołajewski i Paweł Smoleński zabierają czytelników w literacką wyprawę przez wyspę pełną sprzeczności i tajemnic.
Łódź. Ziemia wymyślona

Łódź. Ziemia wymyślona

39,90 zł