Gwarancja dostawy nawet na następny dzień! Zobacz więcej

Mehoffer Malarstwo

21,62 zł -28%
29,90 zł
Cena okładkowa
29,90 zł Najniższa cena Najniższa cena z 30 dni przed obniżką

Ostatnie sztuki
Mehoffer Malarstwo

oprawa twarda

21,62 zł

Mehoffer Malarstwo

oprawa twarda

18,24 zł

Szczegóły produktu

Data wydania
28 lut 2022
Oprawa
twarda
Autor/Redaktor
Anna Zeńczak
Wydawca
Bosz

Mehoffer Malarstwo

Józef Mehoffer – jeden z czołowych przedstawicieli sztuki Młodej Polski, wybitny malarz, grafik, plakacista, projektant witraży i scenografii teatralnej. Minialbum „Mehoffer. Malarstwo” zawiera najważniejsze obrazy olejne, w tym piękne portrety żony, liczne projekty polichromii i witraży, a także monumentalne kartony do witraży. Bogactwo treści, głębia symboliki, piękno rysunku sprawiają, że dzieła Mehoffera na długo pozostają w pamięci. Album, zawierający ponad 50 prac pochodzących m.in. ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie stanowi syntetyczne zestawienie najważniejszych dzieł artysty.

 

Warto wiedzieć o książce Mehoffer. Malarstwo

Anna Zeńczak – ekspertka, która przybliża życie i twórczość Mehoffera

Album „Mehoffer. Malarstwo” to wyjątkowa propozycja, która z pewnością wzbogaci każdą kolekcję miłośników sztuki. Wprowadzenie autorstwa Anny Zeńczak, doświadczonej historyk sztuki i kustosza, to prawdziwa uczta dla intelektu. Jej rzetelna opowieść o życiu i twórczości Józefa Mehoffera nie tylko dokumentuje bogatą biografię artysty, ale także ukazuje jego niezwykły wkład w polskie życie artystyczne. Dzięki przemyślanej narracji czytelnik ma okazję poznać nie tylko fakty, ale także emocje i konteksty, które towarzyszyły powstawaniu jego dzieł.

Zeńczak z pasją opisuje, jak Mehoffer przez ponad pół wieku kształtował polski krajobraz artystyczny, tworząc prace, które wciąż inspirują i zachwycają. To nie tylko album, to swoisty przewodnik po życiu artysty, który z ogromnym zaangażowaniem rzuca światło na jego twórcze dążenia oraz niezwykłe umiejętności. Dzięki temu wstępowi publikacja wyróżnia się na tle innych wydawnictw, oferując czytelnikom głębsze zrozumienie sztuki i człowieka, który ją tworzył.

Mehoffer. Malarstwo – bogactwo i różnorodność dzieł ponad pół wieku artystycznej pasji

„Mehoffer. Malarstwo” to prawdziwa skarbnica ponad 50 wybranych dzieł artysty, które ukazują jego wszechstronność i niezwykłe umiejętności. Album prezentuje różnorodne techniki, od malarstwa olejnego, przez polichromie i witraże, aż po akwarele i szkice. Każda praca stanowi osobną opowieść, pełną głębi symboliki i artystycznych poszukiwań, które Mehoffer podejmował przez całe swoje życie.

Wśród dzieł znajdziemy nie tylko znakomite portrety, w tym zachwycający portret żony artysty, ale również monumentalne projekty polichromii i witraży, które zachwycają swoim pięknem i precyzją. Album zawiera także unikalne prace, takie jak akwarela „Widok z okna pracowni Mehoffera i Wyspiańskiego w Paryżu”, która przenosi nas w czasie do lat młodości artysty. Odkryj bogactwo jego twórczości, które od lat przyciąga uwagę miłośników sztuki i stanowi doskonały przykład polskiego malarstwa okresu Młodej Polski.

Nie przegap okazji, aby zanurzyć się w fascynujący świat Mehoffera – to nie tylko podróż przez jego obrazy, ale także głęboka lekcja o sztuce, pasji i niezłomnym dążeniu do doskonałości. Album „Mehoffer. Malarstwo” to must-have dla każdego, kto pragnie zgłębić tajniki malarstwa i odkryć niezwykłą historię jednego z najwybitniejszych artystów w historii Polski.

 

Recenzje (0)

Zainspiruj się kategoriami tego produktu

Książki tego autora
Michałowski.
Książka
18,00 zł -28%
24,90 zł Cena okładkowa
24,90 zł Najniższa cena
Mehoffer Malarstwo
Książka
18,24 zł -27%
24,90 zł Cena okładkowa
24,90 zł Najniższa cena
Piotr Michałowski. Wersja polsko-angielska
Książka
31,80 zł -28%
44,00 zł Cena okładkowa
44,00 zł Najniższa cena
Książki tego wydawnictwa
Piotr Michałowski. Wersja polsko-angielska
Książka
31,80 zł -28%
44,00 zł Cena okładkowa
44,00 zł Najniższa cena
Zbigniew Pronaszko. Wersja polsko-angielska
Książka
31,80 zł -28%
44,00 zł Cena okładkowa
44,00 zł Najniższa cena
Dolnośląskie
Książka
7,99 zł -19%
9,90 zł Cena okładkowa
9,90 zł Najniższa cena
Dolnośląskie
Książka
7,99 zł -19%
9,90 zł Cena okładkowa
9,90 zł Najniższa cena
Wawel
Książka
35,42 zł -28%
49,00 zł Cena okładkowa
49,00 zł Najniższa cena
Rysunki przyczynowo-skutkowe
Książka
17,34 zł -28%
23,99 zł Cena okładkowa
23,99 zł Najniższa cena
The Baltic
Książka
17,99 zł -10%
19,90 zł Cena okładkowa
19,90 zł Najniższa cena
Warszawa
Książka
17,06 zł -14%
19,90 zł Cena okładkowa
19,90 zł Najniższa cena
Symboliści Młodej Polski zestaw w etui
Książka
83,13 zł -28%
115,00 zł Cena okładkowa
115,00 zł Najniższa cena
Warszawa
Książka
72,21 zł -28%
99,90 zł Cena okładkowa
99,90 zł Najniższa cena

Mehoffer Malarstwo: Arcydzieła sztuki Młodej Polski

Książka „Mehoffer. Malarstwo” stanowi wyjątkową okazję do zgłębienia twórczości jednego z czołowych przedstawicieli Młodej Polski. Bogaty wybór obrazów, portretów, projektów witraży i scenografii teatralnej pozwala na pełne docenienie głębi symboliki i artystycznego kunsztu Józefa Mehoffera. Rekomendujemy również lektury o Witkacym, wielkich malarzach czy Marii Boznańskiej, które uzupełnią obraz tego niezwykłego okresu w sztuce polskiej.

Po jakie produkty jeszcze warto sięgnąć:

  1. Witkacy: Album prezentuje najważniejsze prace Witkacego, jednego z najbardziej nowatorskich i niezwykłych malarzy polskich, podzielone na okresy twórczości artysty. Tekst znanego witkacologa – dr Anny Żakiewicz – prowadzi czytelnika przez koleje losu Witkacego i wprowadza w świat wyobraźni artystycznej twórcy. Oglądamy różne typy portretów Witkacego, jego liczne autoportrety, rzadsze w jego twórczości pejzaże, sceny fantastyczne, szkice.
  2. Wielcy malarze: Publikacja zawiera wybrane sylwetki malarzy, którzy odegrali znaczącą rolę w historii sztuki. Czytelnik znajdzie tu ważne informacje biograficzne i ciekawostki z ich życia. Dzieło prezentuje m.in. sylwetki: Vincent van Gogha, Jana Matejki, C. Moneta, Rembrandta, Wyspiańskiego czy Pablo Picasso.
  3. Boznańska Malarstwo: Olga Boznańska – najwybitniejsza polska malarka okresu Młodej Polski, tworząca w nurcie realizmu i impresjonizmu. Znana jako doskonała portrecistka, ale także malarka martwych natur, studiów wnętrz i pejzaży. Tworzyła w Monachium oraz w Paryżu, gdzie w 1937 roku zdobyła Grand Prix na Wystawie Światowej. Malarstwo artystki charakteryzuje lekkość w operowaniu barwami, których paleta zawężała się do ciemnych tonów: brązów, zieleni, szarości i czerni, kontrastowanych akcentami bieli i różu. Do najbardziej znanych dzieł malarki należą m.in.: „Dziewczynka z chryzantemami”, „Portret kobiety”, „Dziewc
  4. Chełmoński: Józef Chełmoński – wybitny malarz i ilustrator, jeden z czołowych przedstawicieli polskiego realizmu. Choć krytykowany w ojczyźnie, należne mu uznanie zyskał w Paryżu, gdzie prezentował obrazy ukazujące życie codzienne polskiej wsi oraz dynamiczne dzieła przedstawiające galop konnych zaprzęgów. Album, który słowem wstępnym opatrzyła ceniona krytyk sztuki, Stefania Krzysztofowicz-Kozakowska, zawiera ponad 60 ilustracji, wśród których znajdziemy reprodukcje najważniejszych prac artysty, takich jak: „Babie lato” (1875), „Przed karczmą” (1877) czy „Czwórka” (1881).
  5. Gierymski Malarstwo: Minialbum z serii Malarstwo poświęcony twórczości Aleksandra Gierymskiego – jednego z największych twórców polskiego realizmu oraz impresjonizmu. Podczas pobytów we Włoszech, Francji i Niemczech Gierymski inspirował się tamtejszą sztuką, której wpływy wykorzystywał później we własnych pracach. Charakterystyczną cechą jego wyrafinowanego warsztatu artystycznego była szczególna umiejętność operowania światłem. Specjalizował się w malarstwie rodzajowym, pejzażowym, tworzył także nokturny. W minialbumie zaprezentowane zostały reprodukcje najsłynniejszych dzieł artysty: Żydówka z pomarańczami, W al
  6. Niewielkie resztki z Solnej Izaak Celnikier wobec doświadczenia Zagład: Dwujęzyczna publikacja poświęcona powojennym pracom malarza i grafika Izaaka Celnikiera (1923–2011), w których artysta mierzył się z traumą Zagłady i doświadczeń wojennych. To pierwsza prezentacja wczesnych rysunków Celnikiera (przechowywanych w kolekcjach w Polsce i we Francji), opatrzona obszernym komentarzem kuratorskim. Publikacja zawiera również wybór tekstów literackich (Dawida Sfarda i Abrahama Rejzena) ilustrowanych pracami Celnikiera, a także dodatkowe materiały archiwalne (jak choćby prywatne zdjęcia czy listy do Aleksandra Lewina) przybliżające twórczość i życie artysty.
  7. Siemiradzki: Henryk Siemiradzki (1843–1902) – wybitny przedstawiciel akademizmu i absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu. Płótna artysty były wielokrotnie nagradzane. Często odwiedzał też Polskę. Swym podarunkiem w postaci dzieła Pochodnie Nerona zainicjował utworzenie Muzeum Narodowego w Krakowie. Jego obrazy cechuje piękna, wręcz teatralna aranżacja scenerii, malownicze krajobrazy, bogactwo efektów dekoracyjnych (rzeźby, stroje, kwiaty i biżuteria, co doskonale oddają dzieła, takie jak Taniec wśród trzech mieczów czy Dirce chrześcijańska. Idylliczne scenki z życia starożytnych Rzymian olśniewają
  8. Bohusz-Siestrzeńcewicz. Malarstwo: Stanisław Bohusz-Siestrzeńcewicz (1869–1927) – polski malarz, rysownik, ilustrator książek i czasopism. Absolwent malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu oraz paryskiej prywatnej szkoły malarskiej Académie Julian. W Monachium kształcił się pod kierunkiem Józefa Brandta. Naukowo związany z Uniwersytetem im. Stefana Batorego, na którym wykładał malarstwo. Specjalizował się w malarstwie rodzajowym oraz pejzażowym (szczególnie okręgu wileńskiego). W sowich pracach uwieczniał: targi konne, jarmarki, mał
Mehoffer Malarstwo

Mehoffer Malarstwo

21,62 zł -28%
29,90 zł
Cena okładkowa
29,90 zł Najniższa cena Najniższa cena z 30 dni przed obniżką