
Moc słów
O językach żydowskich
Chwilowo niedostępny
Koszty dostawy
Odbiór w punkcie
Dostawa na adres
Czas oczekiwania na zamówienia = realizacja + dostawa przez przewoźnika
Zobacz więcejPowiadom o dostępności
Szczegóły produktu
Więcej informacji
| Podtytuł | O językach żydowskich |
|---|---|
| EAN | 9788397659476 |
| SKU | 101301991 |
| Liczba stron | 188 |
| Data wydania | 21 lis 2025 |
| multiformat | oprawa miękka ze skrzydełkami |
| Język | polski |
| Wiek | 15-99 lat |
| Oprawa | miękka ze skrzydełkami |
| Autor/Redaktor | Sztyma Tamara |
| Wydawca | Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN |
| Producent odpowiedzialny | Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN Anielewicza 6 00-157 Warszawa PL mmarkowska@polin.pl |
- Data wydania
- 21 lis 2025
- Oprawa
- miękka ze skrzydełkami
- Autor/Redaktor
- Sztyma Tamara
Moc słów
Moc słów: Odkryj tajemnice języków żydowskich i ich kulturową siłę
Zapraszamy do fascynującej podróży po świecie języków żydowskich, które od wieków odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu tożsamości społeczności żydowskiej. Od starożytnego hebrajskiego po nowoczesne dialekty – historia tych języków to opowieść o różnorodności, ciągłości i głębokim szacunku do słowa. W naszej ofercie znajdziesz także inspirujące tytuły, które pomogą Ci zgłębić tajniki językowych wyzwań i piękno polszczyzny, takie jak „Na końcu języka”, „Przewodnik po trudnych miejscach polszczyzny” czy „Obudzę się na Shibui...”. Odkryj z nami moc słów i zanurz się w świat językowych opowieści.
- Na końcu języka: Ta książka zagłębia się w tajniki języka polskiego, ukazując piękno i złożoność słów, frazeologizmów oraz przysłów. To fascynująca lektura dla miłośników języka, którzy chcą lepiej zrozumieć jego niuanse i bogactwo. Idealna dla tych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę o polskiej mowie i kulturze.
- Przewodnik po trudnych miejscach polszczyzny: To unikalny leksykon dla zaawansowanych użytkowników języka polskiego, pomagający zrozumieć i poprawić błędy językowe. Zawiera praktyczne przykłady i wskazówki, które ułatwią naukę i doskonalenie kompetencji językowych. Doskonała pozycja dla lektorów, studentów i nauczycieli polszczyzny.
- Obudzę się na Shibui: Poruszająca historia o miłości do Japonii, kulturze i języku, ukazująca wyzwania i fascynacje związane z życiem w obcym kraju. Książka łączy elementy powieści i refleksji nad tożsamością, idealna dla miłośników Japonii i literatury podróżniczej. Przenosi czytelnika w świat młodzieńczych marzeń i dorosłych rozterek.
- Trylogia o angielskich przyimkach: Ta seria książek to doskonałe źródło wiedzy o wyrażeniach przyimkowych w języku angielskim. Skupia się na najczęściej używanych frazach, pomagając opanować trudne aspekty gramatyki w przystępny sposób. Idealna dla uczących się angielskiego na poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym.
- Kod młodości: Przewodnik po slangach i języku młodzieżowym, który pozwala zrozumieć i posługiwać się językiem młodych ludzi. To kompendium wiedzy o dynamicznych zmianach w potocznej komunikacji, przydatne zarówno dla nauczycieli, jak i młodzieży. Pozwala lepiej zrozumieć współczesną młodzieżową kulturę językową.
- Tłumaczenie pisemne na język polski. Kompendium: Praktyczny podręcznik dla tłumaczy, skupiający się na przekładzie tekstów użytkowych i specjalistycznych na język polski. Zawiera wskazówki, techniki i przykłady, które ułatwią pracę tłumacza i podniosą jakość tłumaczeń. Niezbędna pozycja dla osób zawodowo zajmujących się tłumaczeniami pisemnymi.
- Głusza: Poruszająca opowieść o komunikacji i wykluczeniu, ukazująca świat głuchych i ich wyzwania. Książka skłania do refleksji nad dostępem do języka i edukacji, porusza kwestie tożsamości i integracji społecznej. To ważna lektura dla wszystkich zainteresowanych prawami i kulturą osób niesłyszących.
- Czułe słówka: Uroczy słownik pełen czułych i intymnych przezwisk, które budują relacje i wyrażają emocje. Książka przypomina o sile słów i ich wpływie na relacje międzyludzkie. Idealna dla tych, którzy chcą dodawać swoim słowom odrobinę czułości i serdeczności.
- Siedem kobiet. Śląskie opowieści: Zbiór opowiadań o kobietach z Śląska, ukazujących ich życie, doświadczenia i historię regionu. Przełożony na język polski i śląski, wprowadza czytelnika w świat silnych kobiet i ich losów na przestrzeni dekad. To fascynująca lektura o kulturze, tożsamości i odwadze.
- Włoski dla leniwych: Przystępny podręcznik do nauki włoskiego, idealny dla początkujących i tych, którzy chcą odświeżyć swoje umiejętności. Jasne wyjaśnienia, różnorodne ćwiczenia i elastyczność nauki sprawiają, że nauka staje się przyjemnością. Doskonała pozycja dla każdego, kto chce mówić po włosku bez stresu.

Moc słów