Niewolnicy dopaminy. Jak odnaleźć równowagę w epoce obfitości
\n\nWszyscy znamy to uczucie, gdy bardzo pragniemy kolejnego kawałka czekolady albo tego,
\n\naby dobra książka, film lub gra wideo trwały wiecznie. Pojawienie się tego pragnienia to
\n\nmoment, gdy szala przyjemności przechyla się w stronę bólu.
\n\nTa książka jest o tym, jak znaleźć delikatną równowagę między przyjemnością a bólem i
\n\ndlaczego teraz to jest szczególnie ważne. Żyjemy w czasach bezprecedensowego dostępu do
\n\nbodźców zapewniających poczucie zadowolenia. Substancje uzależniające, jedzenie, informacje,
\n\nhazard, zakupy, gry, wiadomości, seksting, Facebook, Instagram, YouTube, Twitter… Te bodźce są
\n\nróżne, liczne i mają ogromną moc, a smartfon działa jak kroplówka, która dwadzieścia cztery
\n\ngodziny na dobę dostarcza nam cyfrową dopaminę.
\n\nPsychiatra Anna Lembke wyjaśnia, jak działa neurobiologiczny mechanizm nagrody, oraz
\n\ntłumaczy, dlaczego nieustanne dążenie do przyjemności prowadzi do bólu. A przede wszystkim
\n\npokazuje w oparciu o prawdziwe, nieraz szokujące historie jej pacjentów, co możemy zrobić, by
\n\nograniczyć nadmierną konsumpcję i utrzymać w ryzach niepohamowane dążenie do
\n\nprzyjemności. Sprawi to, że nauczymy się żyć w sposób zrównoważony, czyniąc bardziej
\n\nszczęśliwymi zarówno siebie, jak i naszych bliskich.
- Kategorie:
- Język wydania: polski
- ISBN: 978-83-8202-883-6
- Liczba stron: 288
-
Sposób dostarczenia produktu elektronicznegoProdukty elektroniczne takie jak Ebooki czy Audiobooki są udostępniane online po opłaceniu zamówienia kartą lub przelewem na stronie Twoje konto > Biblioteka.Pliki można pobrać zazwyczaj w ciągu kilku-kilkunastu minut po uzyskaniu poprawnej autoryzacji płatności, choć w przypadku niektórych publikacji elektronicznych czas oczekiwania może być nieco dłuższy.Sprzedaż terytorialna towarów elektronicznych jest regulowana wyłącznie ograniczeniami terytorialnymi licencji konkretnych produktów.
-
Ważne informacje techniczneMinimalne wymagania sprzętowe:procesor: architektura x86 1GHz lub odpowiedniki w pozostałych architekturachPamięć operacyjna: 512MBMonitor i karta graficzna: zgodny ze standardem XGA, minimalna rozdzielczość 1024x768 16bitDysk twardy: dowolny obsługujący system operacyjny z minimalnie 100MB wolnego miejscaMysz lub inny manipulator + klawiaturaKarta sieciowa/modem: umożliwiająca dostęp do sieci Internet z prędkością 512kb/sMinimalne wymagania oprogramowania:System Operacyjny: System MS Windows 95 i wyżej, Linux z X.ORG, MacOS 9 lub wyżej, najnowsze systemy mobilne: Android, iPhone, SymbianOS, Windows MobilePrzeglądarka internetowa: Internet Explorer 7 lub wyżej, Opera 9 i wyżej, FireFox 2 i wyżej, Chrome 1.0 i wyżej, Safari 5Przeglądarka z obsługą ciasteczek i włączoną obsługą JavaScriptZalecany plugin Flash Player w wersji 10.0 lub wyżej.Informacja o formatach plików:
- PDF - format polecany do czytania na laptopach oraz komputerach stacjonarnych.
- EPUB - format pliku, który umożliwia czytanie książek elektronicznych na urządzeniach z mniejszymi ekranami (np. e-czytnik lub smartfon), dając możliwość dopasowania tekstu do wielkości urządzenia i preferencji użytkownika.
- MOBI - format zapisu firmy Mobipocket, który można pobrać na dowolne urządzenie elektroniczne (np.e-czytnik Kindle) z zainstalowanym programem (np. MobiPocket Reader) pozwalającym czytać pliki MOBI.
- Audiobooki w formacie MP3 - format pliku, przeznaczony do odsłuchu nagrań audio.
Rodzaje zabezpieczeń plików:- Watermark - (znak wodny) to zaszyfrowana informacja o użytkowniku, który zakupił produkt. Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować użytkownika, który rozpowszechnił produkt w sposób niezgodny z prawem. Ten rodzaj zabezpieczenia jest zdecydowanie bardziej przyjazny dla użytkownika, ponieważ aby otworzyć książkę zabezpieczoną Watermarkiem nie jest potrzebne konto Adobe ID oraz autoryzacja urządzenia.
- Brak zabezpieczenia - część oferowanych w naszym sklepie plików nie posiada zabezpieczeń. Zazwyczaj tego typu pliki można pobierać ograniczoną ilość razy, określaną przez dostawcę publikacji elektronicznych. W przypadku zbyt dużej ilości pobrań plików na stronie WWW pojawia się stosowny komunikat.