Partycypacja zawodowa funkcjonariuszy-kobiet w Służbie Więziennej
Niniejsza monografia jest poświęcona zawodowej partycypacji funkcjonariuszy-kobiet w strukturze organizacyjnej Służby Więziennej. W nauce o organizacji i zarządzaniu zwykle punkt ciężkości koncentrował się dotychczas na funkcjach spełnianych przez menedżera oraz jego zachowaniach organizacyjnych. Obecnie, coraz częściej, w centrum uwagi stawiana jest druga strona tych procesów – wykonawcy, zwani niekiedy podwładnymi. Jednak to nie jedynie udział w zarządzaniu tej kategorii funkcjonariuszy będzie przedmiotem rozważań naukowych autora, ale również udział w życiu zawodowym Służby Więziennej, zaś podstawowym kryterium wyróżniającym będzie tu płeć. Bowiem partycypacja (łac. particeps – biorący udział, pars – część; ang. participation – uczestniczenie) to uczestnictwo, udział jednostek w większej grupie, formacji, projekcie czy instytucji. Pojęcie partycypacji zawodowej, dość rzadko stosowane w nauce, można więc w tym wypadku odnieść do rzeczywistego udziału funkcjonariuszy-kobiet w strukturze organizacyjnej Służby Więziennej, której są znaczącym elementem, jako wykonawcy realizujący zadania instytucji na określonych stanowiskach organizacyjnych. Celem monografii będzie próba kompleksowego przedstawienia problematyki partycypacji funkcjonariuszy-kobiet w strukturze organizacyjnej Służby Więziennej, w możliwych do zbadania aspektach, oraz próba ukazania ich rzeczywistej obecności w działalności tej instytucji. Przedmiotem rozważań badawczych autora będzie: określenie stanu dotychczasowych badań naukowych dotyczących funkcjonariuszy-kobiet Służby Więziennej; określenie ich sytuacji prawnej; określenie ich wizerunku medialnego; zbadanie zakresu działalności emancypacyjnej i antyprzemocowej w Służbie Więziennej na tle innych grup dyspozycyjno-mundurowych; zbadanie opinii dotyczących rzeczywistego udziału w życiu zawodowym Służby Więziennej funkcjonariuszy-kobiet; zbadanie opinii badanych funkcjonariuszy-kobiet na szereg tematów i problemów związanych ze Służbą Więzienną i swoją w niej pozycją; zbadanie i skonfrontowanie opinii funkcjonariuszy-kobiet i ich przełożonych na szereg tematów i problemów związanych z partycypacją zawodową funkcjonariuszy-kobiet w strukturze organizacyjnej Służby Więziennej.
- Kategorie:
- Język wydania: polski
- ISBN: 978-83-65621-16-0
- Liczba stron: 270
-
Sposób dostarczenia produktu elektronicznegoProdukty elektroniczne takie jak Ebooki czy Audiobooki są udostępniane online po opłaceniu zamówienia kartą lub przelewem na stronie Twoje konto > Biblioteka.Pliki można pobrać zazwyczaj w ciągu kilku-kilkunastu minut po uzyskaniu poprawnej autoryzacji płatności, choć w przypadku niektórych publikacji elektronicznych czas oczekiwania może być nieco dłuższy.Sprzedaż terytorialna towarów elektronicznych jest regulowana wyłącznie ograniczeniami terytorialnymi licencji konkretnych produktów.
-
Ważne informacje techniczneMinimalne wymagania sprzętowe:procesor: architektura x86 1GHz lub odpowiedniki w pozostałych architekturachPamięć operacyjna: 512MBMonitor i karta graficzna: zgodny ze standardem XGA, minimalna rozdzielczość 1024x768 16bitDysk twardy: dowolny obsługujący system operacyjny z minimalnie 100MB wolnego miejscaMysz lub inny manipulator + klawiaturaKarta sieciowa/modem: umożliwiająca dostęp do sieci Internet z prędkością 512kb/sMinimalne wymagania oprogramowania:System Operacyjny: System MS Windows 95 i wyżej, Linux z X.ORG, MacOS 9 lub wyżej, najnowsze systemy mobilne: Android, iPhone, SymbianOS, Windows MobilePrzeglądarka internetowa: Internet Explorer 7 lub wyżej, Opera 9 i wyżej, FireFox 2 i wyżej, Chrome 1.0 i wyżej, Safari 5Przeglądarka z obsługą ciasteczek i włączoną obsługą JavaScriptZalecany plugin Flash Player w wersji 10.0 lub wyżej.Informacja o formatach plików:
- PDF - format polecany do czytania na laptopach oraz komputerach stacjonarnych.
- EPUB - format pliku, który umożliwia czytanie książek elektronicznych na urządzeniach z mniejszymi ekranami (np. e-czytnik lub smartfon), dając możliwość dopasowania tekstu do wielkości urządzenia i preferencji użytkownika.
- MOBI - format zapisu firmy Mobipocket, który można pobrać na dowolne urządzenie elektroniczne (np.e-czytnik Kindle) z zainstalowanym programem (np. MobiPocket Reader) pozwalającym czytać pliki MOBI.
- Audiobooki w formacie MP3 - format pliku, przeznaczony do odsłuchu nagrań audio.
Rodzaje zabezpieczeń plików:- Watermark - (znak wodny) to zaszyfrowana informacja o użytkowniku, który zakupił produkt. Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować użytkownika, który rozpowszechnił produkt w sposób niezgodny z prawem. Ten rodzaj zabezpieczenia jest zdecydowanie bardziej przyjazny dla użytkownika, ponieważ aby otworzyć książkę zabezpieczoną Watermarkiem nie jest potrzebne konto Adobe ID oraz autoryzacja urządzenia.
- Brak zabezpieczenia - część oferowanych w naszym sklepie plików nie posiada zabezpieczeń. Zazwyczaj tego typu pliki można pobierać ograniczoną ilość razy, określaną przez dostawcę publikacji elektronicznych. W przypadku zbyt dużej ilości pobrań plików na stronie WWW pojawia się stosowny komunikat.