W dniu dzisiejszym kontakt z Biurem Obsługi Klienta jest możliwy jedynie drogą mailową.
Przepraszamy za niedogodności. więcej

Pastelowe impresje

Motyl Tomasz
50,00 zł

Ostatnie sztuki

Szczegóły produktu

Data wydania
16 cze 2024
Format pliku
eBook (pdf)
Autor/Redaktor
Motyl Tomasz

Pastelowe impresje

Bogato ilustrowany album Pastelowe impresje pozwala uważniej przyjrzeć się obrazom Tomasza Motyla, które przedstawiają „historię minionego czasu” i są „symbolicznym przekazem cząstki życia w postaci wspomnień i wrażeń z otaczającej rzeczywistości”. Autor książki prowadzi czytelnika przez kolorowy świat flory i fauny. Na początku przedstawia mu barwy zimy, następnie zabiera na spacer po Wilanowie i wakacje wśród szumu fal, a na końcu do lasu i na pola, by pokazać kolory jesieni. Każdy z obrazów autor opatrzył komentarzami będącymi niejednokrotnie refleksjami, które „uświadamiają nam prawdę nie zawsze oczywistą, że każde miejsce ma swoją opowieść, która może skrywać zapomniane tajemnice”. Teresa Zaniewska – wierna pasjonatka twórczości Tomasza Motyla – uważa, że „Pastelowe impresje zachwycają harmonią, doskonałą kompozycją, gdzie nie ma przypadku, wszystko jest starannie przemyślane (…). Staranne i przemyślane są przejścia do poszczególnych pór roku wyodrębnionych w strukturze książki. (…) to mądra i piękna książka, poetycka opowieść o losie człowieka, utkana z obrazów przyrody, legend i rodzinnych wspomnień. Można ją czytać bez końca i na wiele sposobów”.

 

Recenzje (0)

Zainspiruj się kategoriami tego produktu

Książki tego autora

Pastelowe impresje: Odkryj magiczny świat barw i wspomnień

Zapraszamy do niezwykłej podróży przez kolorowe pejzaże i tajemnice minionego czasu, ukazane w bogato ilustrowanym albumie "Pastelowe impresje". Tomasz Motyl zabierze Cię w miejsca pełne życia i refleksji, od zimowych krajobrazów po jesienne pola. To lektura, która zachwyci każdego miłośnika sztuki i piękna, a nasze rekomendacje, w tym fascynujące opowieści o Rzymie, syberyjskich lasach czy podróżach na dwóch kołach, z pewnością wzbogacą Twoją kolekcję książek do odkrywania.

Po jakie produkty jeszcze warto sięgnąć:

  1. Rzym i jego czarna arystokracja: Wojciech Ponikiewski zabiera czytelników w fascynującą podróż po Wiecznym Mieście, odkrywając tajemnice wpływowych rodzin związanych z Kościołem i papiestwem. Ta książka to unikalna opowieść o władzy, fortunach i skomplikowanych relacjach, które kształtowały historię Rzymu.
  2. Na dwóch kołach do kwadratu: Pełna emocji i anegdot opowieść o podróży autora i jego przyjaciela do Chorwacji na rowerach. To subiektywne spojrzenie na drogę, pełne spontaniczności, przyjaźni i niebezpieczeństw, które sprawiają, że każda wycieczka staje się niezapomnianą przygodą.
  3. W syberyjskich lasach: Francuski podróżnik spędza pół roku w odległej chacie nad Bajkałem, żyjąc w rytmie natury i samodzielnie stawiając czoła surowym warunkom syberyjskiej zimy. To poruszająca relacja o życiu w dziczy, pełna refleksji i niezwykłych doświadczeń.
  4. Iriomote wyspa dzikich kotów: Ta książka to opowieść o unikalnej kulturze i relacji między ludźmi a kotami na japońskiej wyspie Iriomote. Autor zastanawia się nad wpływem postępu na tę wyjątkową społeczność i przyszłością jej mieszkańców oraz dzikich kotów.
  5. Na kruchym lodzie. Opowieść o Arktyce i zmianach klimatu: Niezwykła historia o wpływie zmian klimatu na Arktykę, ukazana przez bliskie spotkania z niedźwiedziami polarnymi i obrazami topniejącego lodu. To poruszająca refleksja nad przyszłością naszego świata i zagrożonymi gatunkami.
  6. Bieszczady: Przewodnik do głębi po magicznych Bieszczadach, oparty na wieloletnich doświadczeniach autora. Książka odkrywa tajemnice, historię i piękno tego regionu, wskazując, gdzie szukać prawdziwych skarbów i magii.
  7. Przemysłowe pogranicze: Fascynująca relacja z wypraw do opuszczonych zakładów przemysłowych wokół Warszawy. Autor ukazuje tajemnicze miejsca, ich historię i przyszłe scenariusze, pokazując świat na marginesie współczesnej cywilizacji.
  8. W Rzymie jak w domu: Autorka dzieli się swoimi dziesięcioletnimi doświadczeniami z Wiecznego Miasta, odkrywając jego ukryte zakątki i tajemnice. To pełna pasji opowieść o miłości do Rzymu i jego niepowtarzalnym charakterze.
  9. Biała Skała. W głąb krainy Inków: Hugh Thomson opowiada o swoich poszukiwaniach zaginionych inkaskich ruin i kulturze Ameryki Południowej. Ta książka to fascynująca podróż w głąb historii i tajemnic cywilizacji Inków.
  10. Kolory Japonii. Biel: Autorka łączy swoje podróże, fotografie i refleksje, tworząc unikalny e-book o pięknie Japonii. Seria ta to połączenie albumu, przewodnika i inspiracji, ukazująca autentyczną perspektywę na ten niezwykły kraj.

Pastelowe impresje

50,00 zł