
Powrót do świętych lasów
Zapiski z Japonii
Cena produktu
Cena okładkowa – rynkowa cena produktu, często jest drukowana przez wydawcę na książce.
Najniższa cena z 30 dni – najniższa cena sprzedaży produktu w księgarni z ostatnich 30 dni, obowiązująca przed zmianą ceny.
Wszystkie ceny, łącznie z ceną sprzedaży, zawierają podatek VAT.
Koszty dostawy
Odbiór w punkcie
Dostawa na adres
Czas oczekiwania na zamówienia = realizacja + dostawa przez przewoźnika
Zobacz więcejSzczegóły produktu
- Oprawa
- miękka
- Copyright
- 2024
- Autor/Redaktor
- Lorenzo Colantoni
- Tłumacz
- Barbara Bardadyn
- Wydawca
- Bo.wiem
Więcej informacji
| EAN | 9788323354192 |
|---|---|
| SKU | 101231826 |
| Liczba stron | 160 |
| Tytuł oryginalny | Ritorno alle Foreste Sacre |
| Copyright | 2024 |
| Miejsce wydania | Kraków |
| Multiformat | oprawa miękka |
| Wymiary | 15.0x23.0cm |
| Język | polski |
| Oprawa | miękka |
| Autor/Redaktor | Lorenzo Colantoni |
| Wydawca | Bo.wiem |
| Tłumacz | Barbara Bardadyn |
| Producent odpowiedzialny | Uniwersytet Jagielloński Gołębia 24 31-007 Kraków PL sprzedaz@wuj.pl 506006674 |
Powrót do świętych lasów
Powrót do świętych lasów - podróż w nieznane
Powrót do świętych lasów to niezwykła książka autorstwa Lorenzo Colantoniego, która zabiera nas w fascynującą podróż po mniej znanych zakątkach Japonii. Autor odkrywa przed czytelnikami odległe tereny wiejskie, gdzie tradycja i natura splatają się w jedną całość. Przemierzając tajemnicze lasy, możemy doświadczyć duchowego wymiaru, jaki niosą ze sobą tysiącletnie drzewa czczone jako bóstwa.
Odkryj Japonię na nowo
W trakcie lektury Powrotu do świętych lasów wędrujemy od gór otaczających dawne cesarskie miasto Nara po nadmorskie miasto Tanabe. Autor prowadzi nas przez opuszczone wioski, które przez wieki były miejscami kultu i medytacji. Dzięki spotkaniom z archeologami, projektantem tradycyjnych ogrodów oraz mnichami sintoistycznymi, możemy zrozumieć głębokie zależności między człowiekiem a naturą.
- Zapoznanie się z zapomnianymi tradycjami i wierzeniami
- Refleksja nad poziomem świadomości ekologicznej w Japonii
- Zrozumienie modele współistnienia człowieka z naturą
Lorenzo Colantoni - autor pełen pasji
Lorenzo Colantoni to utalentowany autor, który łączy swoją pasję do podróży z głębokim zainteresowaniem kulturą i historią. Jego publikacje akademickie oraz eseje zagraniczne przyczyniają się do poszerzenia wiedzy na temat różnorodnych aspektów życia na świecie. W Powrocie do świętych lasów autor stawia pytania o to, jak powinniśmy żyć w zgodzie z naturą i jakie lekcje możemy wynieść z przeszłości.
Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?
Książka Powrót do świętych lasów to nie tylko literatura faktu, ale również inspirująca publicystyka, która skłania do myślenia o naszej relacji z przyrodą. To doskonała lektura dla wszystkich zainteresowanych:
- Naukami przyrodniczymi
- Geografią oraz geografią społeczno-ekonomiczną
- Refleksją nad ekologią w dzisiejszym świecie
Nie przegap okazji, aby zanurzyć się w niezwykłe opowieści, które odkryją przed Tobą duchową stronę Japonii. Powrót do świętych lasów to książka, która na pewno wzbogaci Twoje spojrzenie na otaczający świat.
Warto wiedzieć o książce Powrót do świętych lasów. Zapiski z Japonii
Duchowa podróż z Lorenzo Colantonim
„Powrót do świętych lasów. Zapiski z Japonii” to nie tylko książka, to prawdziwa duchowa podróż, która odsłania głęboki związek mieszkańców Japonii z naturą. Lorenzo Colantoni, włoski dziennikarz i podróżnik, zaprasza nas do odkrywania mniej znanych zakątków tego niezwykłego kraju, gdzie tradycja i duchowość splatają się z otaczającą przyrodą. Autor ukazuje, jak przez wieki Japończycy czcili lasy jako miejsca sakralne, w których natura i ludzkość harmonijnie współistnieją. To nie tylko zbiory faktów, ale także emocjonalna narracja, która zachęca do refleksji nad własnym miejscem w świecie. W każdej stronie odczuwamy bliskość przyrody, która dla Japończyków ma niewyobrażalną wartość.
Ekologiczne przesłanie z serca Japonii
Colantoni w swojej książce ukazuje ekologiczne przesłanie, które przenika całą opowieść. Wzruszające opisy przyrody oraz spotkań z mieszkańcami mniej znanej Japonii skłaniają do głębokiej refleksji nad aktualnymi problemami ekologii i zrównoważonego rozwoju. Tytułowy powrót do świętych lasów staje się symbolem nie tylko duchowej odnowy, ale także apelu o ochronę naszej planety. Emocje, które towarzyszą lekturze, inspirują do zastanowienia się nad własnym życiem i relacją z naturą. Autor, poprzez osobiste doświadczenia i spotkania z ludźmi, ukazuje, jak wielką rolę w kształtowaniu świadomości ekologicznej odgrywa kultura i tradycja. To książka, która porusza serca i umysły, sprawiając, że każdy z nas może poczuć się częścią tej niezwykłej podróży.
Odkrywanie mniej znanej Japonii
„Powrót do świętych lasów” to także zaproszenie do odkrywania Japonii, która nie jest ujęta w przewodnikach turystycznych. Colantoni zabiera nas w rejony półwyspu Kii, gdzie opuszczone wioski i piękne, dzikie tereny kryją w sobie sekrety przeszłości. Autor przemyca informacje o zapomnianych tradycjach, które wciąż są obecne w codziennym życiu lokalnych społeczności. Wędrując po górskich szlakach, odkrywamy nie tylko przepiękne pejzaże, ale także głęboki sens, jaki niesie ze sobą każda wizyta w tych świętych miejscach. To podróż nie tylko w przestrzeni, ale i w czasie, w której możemy poczuć ducha Japonii, jej historię oraz bogactwo kulturowe, które wciąż jest żywe mimo narastającej urbanizacji.
Refleksje nad tradycją i nowoczesnością
Książka Colantoniego stawia nas przed koniecznością przemyślenia relacji między tradycją a nowoczesnością. W konfrontacji z rozwijającą się cywilizacją, mieszkańcy Japonii wciąż pielęgnują swoje wierzenia i zwyczaje, co stanowi istotny element ich tożsamości. Autor nie boi się pytań o przyszłość tych wartości w obliczu postępu technologicznego. Często zadaje sobie pytanie, jak zachować duchowe dziedzictwo w czasach, gdy przyroda jest coraz bardziej zagrożona. Wskazuje na potrzebę znalezienia równowagi, która pozwoli na harmonijne współistnienie człowieka z naturą. Refleksje Colantoniego są głębokie i prowokacyjne, zmuszają do myślenia o tym, co naprawdę jest ważne w naszych życiach.
Emocjonalna podróż do świętych lasów
Na koniec, „Powrót do świętych lasów” to emocjonalna podróż, która z pewnością pozostawi ślad w sercu każdego, kto zdecyduje się ją odbyć. Colantoni z mistrzowską wrażliwością opisuje swoje wędrówki wśród majestatycznych drzew, które od wieków są czczone jako bóstwa. Każda strona książki tętni życiem, które pulsuje w rytmie natury. Spotkania z lokalnymi mieszkańcami, ich historie i wierzenia sprawiają, że odkrywamy nie tylko Japonię, ale i sami siebie. To niezwykła okazja, by zanurzyć się w świat, w którym duchowość i natura są nierozerwalnie związane. Książka ta jest nie tylko reportażem, ale także duchowym przewodnikiem, prowadzącym nas ku nowym odkryciom i zrozumieniu, że każdy z nas ma w sobie moc do ochrony i pielęgnowania naszej planety.
Zachęcamy do zapoznania się z tą wyjątkową pozycją, która nie tylko wzbogaci Waszą wiedzę o Japonii, ale także skłoni do głębszej refleksji nad światem, w którym żyjemy. To książka, która zasługuje na miejsce w Waszej bibliotece.
Powrót do świętych lasów: Odkrywanie duchowych i naturalnych tajemnic Japonii
„Powrót do świętych lasów” autorstwa Lorenzo Colantoniego to wnikliwa analiza mniej znanych zakątków Japonii, gdzie tradycja i natura splatają się w harmonijną całość. Ta publikacja zaprasza czytelników na podróż przez odległe tereny wiejskie, pełne tajemniczych lasów i starożytnych miejsc kultu, oferując głębokie spojrzenie na duchowe aspekty japońskiej kultury. Rekomendujemy lekturę tym, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę o nieznanych obliczach Japonii i zanurzyć się w jej mistycznym dziedzictwie.”
Po jakie produkty jeszcze warto sięgnąć:
- Cień jadwabnego szlaku: Colin Thubron zabiera czytelników w niezwykłą podróż przez Azję, od Chin po Turcję, ukazując nieznane oblicza tego regionu. To barwny reportaż pełen emocji, który łączy literaturę faktu z głębokimi obserwacjami społecznymi i ekonomicznymi, zachęcając do odkrywania tajemnic jedwabnego szlaku.
- Alaska Przystanek na krańcu świata: Damian Hadaś zabiera nas w fascynującą podróż po mroźnej, dzikiej Alasce, ukazując kontrasty i niezwykłe zjawiska przyrodnicze. To nie tylko relacja z odległej krainy, ale także głęboka analiza życia w jednym z najrzadziej zaludnionych stanów USA, pełna ciekawostek i refleksji.
- Na poboczu Ameryk: Ola Synowiec i Arkadiusz Winiatorski przemierzają pieszo od Panamy do Kanady, odkrywając fascynujące historie i tajemnice mieszkańców Ameryki. Ich podróż to nie tylko fizyczne wyzwanie, ale także głęboka opowieść o kulturze i życiu na kontynencie, pełna emocji i niespodzianek.
- Kalifornia. Jaka jesteś, zachodnia Ameryko?: Beata DeSantis zaprasza do odkrywania Kalifornii, łącząc przewodnik turystyczny z osobistą opowieścią o życiu za oceanem. To fascynująca podróż po znanych miejscach i nieznanych zakątkach, pełna refleksji i inspiracji od Polki, która odnalazła swoje miejsce na Zachodnim Wybrzeżu.
- Wyspa trzech ojczyzn: Thomas Orchowski ukazuje złożoną historię i kulturę Cypru, od turystycznych atrakcji po konflikty narodowe. To poruszający reportaż, który zachęca do głębszego poznania tej malowniczej wyspy, ukazując jej ukryte oblicza i traumy przeszłości.
- Rzym: Piotr Kępiński zabiera czytelników w magiczną podróż po Wiecznym Mieście, odkrywając jego nieoczywiste oblicza i historie ukryte za zabytkami. To przewodnik pełen osobistych refleksji, który zachęca do spontanicznej eksploracji i wsłuchania się w opowieści Rzymu.
- Korea Południowa Republika żywiołów: Marcin Jacoby przenosi nas w fascynujący świat Korei Południowej, ukazując jej bogatą historię, kulturę i nowoczesność. To przystępna i wciągająca opowieść o kraju pełnym pasji, pracowitości i innowacji, obalająca mity i ukazująca prawdziwe oblicze Korei.
- Węgry W objęciach Dunaju: Kinga Piotrowiak-Junkiert zabiera czytelników w podróż po Węgrzech, ukazując ich bogatą tradycję, historię i piękno natury. To osobista i emocjonująca opowieść, która pozwala lepiej zrozumieć ten fascynujący kraj i jego mieszkańców.
- Podlasie i Suwalszczyzna. Slow przewodnik: Peter Zralek odkrywa przed nami malownicze zakątki Podlasia i Suwalszczyzny, łącząc informacje z osobistymi refleksjami. To przewodnik pełen kulturowych, przyrodniczych i historycznych skarbów, który zachęca do powolnej i świadomej podróży.
- Japonia: Zdzisław Kowalczyk zabiera czytelników w podróż po fascynującej Japonii, ukazując różnorodność kulturową i przyrodniczą tego kraju. To opowieść o Tokyo, Kyoto, zamkach i świątyniach, która pozwala zanurzyć się w głębi japońskiej tradycji i nowoczesności, zachęcając do odkrywania jej sekretów.
Powrót do świętych lasów
Cena produktu
Cena okładkowa – rynkowa cena produktu, często jest drukowana przez wydawcę na książce.
Najniższa cena z 30 dni – najniższa cena sprzedaży produktu w księgarni z ostatnich 30 dni, obowiązująca przed zmianą ceny.
Wszystkie ceny, łącznie z ceną sprzedaży, zawierają podatek VAT.