Darmowa dostawa już od 79zł! Zobacz więcej

Przewodnik do oznaczania pospolitych roślin

Chwilowo niedostępny

Ostatnie sztuki
Ładowanie...

Szczegóły produktu

Oprawa
twarda
Numer wydania
1
Autor/Redaktor
Józef Rostafiński
Wydawca
Grafika

Przewodnik do oznaczania pospolitych roślin

Reprint oryginału z 1906 r. Wydanie Trzecie obejmujące koło 900 dziko rosnących roślin z 376 rycinami. Przewodnik do oznaczania roślin w Polsce jest to książka kierowana do początkujących botaników. Ilustrowany 376 miedziorytami, szczegółowo opisanych jest tu ok. 900 dziko rosnących roślin. Dzięki "Przewodnikowi..." można dowiedzieć się podstawowych informacji o zbieraniu i suszeniu roślin do zielnika, aby nie uszkodzić ich nie zniszczyć ich piękna, o badaniu i nazywaniu roślin, terminologii używanej do opisów oraz o objaśnieniach skrótów i znaków zawartych w dalszej części. Są tu zawarte szczegółowe opisy roślin, z nazwami łacińskimi i polskimi oraz przyporządkowane im ilustracje na końcu książki.

 

Recenzje (0)

Zainspiruj się kategoriami tego produktu

Książki tego autora
Zielnik Czarodziejski
Książka
87,40 zł -5%
92,00 zł Cena okładkowa
92,00 zł Najniższa cena

Brak w magazynie

Zielnik czarodziejski to jest zbiór przesądów o roślinach
12,00 zł
Książki tego wydawnictwa
Zanim spłonę
Książka
50,35 zł -5%
53,00 zł Cena okładkowa
53,00 zł Najniższa cena

Brak w magazynie

Kuracja roślinna
Książka
93,10 zł -5%
98,00 zł Cena okładkowa
98,00 zł Najniższa cena

Brak w magazynie

O ziołach i o mocy ich
Książka
201,40 zł -5%
212,00 zł Cena okładkowa
212,00 zł Najniższa cena

Brak w magazynie

Zwyczaje pogrzebowe ludu polskiego
Książka
102,60 zł -5%
108,00 zł Cena okładkowa
108,00 zł Najniższa cena

Brak w magazynie

U kolebki Przed ołtarzem Nad mogiłą
Książka
75,35 zł -45%
137,00 zł Cena okładkowa
137,00 zł Najniższa cena
Zielnik Czarodziejski
Książka
87,40 zł -5%
92,00 zł Cena okładkowa
92,00 zł Najniższa cena

Brak w magazynie

Rośliny magiczne
Książka
89,30 zł -5%
94,00 zł Cena okładkowa
94,00 zł Najniższa cena

Brak w magazynie

Kucharka Szlachecka
Książka
113,05 zł -5%
119,00 zł Cena okładkowa
119,00 zł Najniższa cena

Brak w magazynie

Mimo wszystko Tom 2 Nieobecny
Książka
25,85 zł -45%
47,00 zł Cena okładkowa
47,00 zł Najniższa cena
Z naszej przyrody
Książka
91,20 zł -5%
96,00 zł Cena okładkowa
96,00 zł Najniższa cena

Brak w magazynie

Przewodnik do oznaczania pospolitych roślin: Klucz do świata flory

Prezentowany przewodnik stanowi nieocenione źródło wiedzy dla początkujących botaników, oferując szczegółowe opisy i ilustracje ponad 900 dziko rosnących roślin w Polsce. Dzięki bogatemu materiałowi wizualnemu i merytorycznemu, umożliwia skuteczne rozpoznawanie, zbieranie i dokumentowanie roślin, stanowiąc solidną podstawę do dalszych badań i edukacji w dziedzinie botaniki.

  1. Ilustrowany przewodnik do rozpoznawania roślin: Odkryj fascynujący świat dzikich roślin dzięki temu praktycznemu przewodnikowi. Zawiera 1500 gatunków, liczne ilustracje i szczegółowe opisy, które ułatwią identyfikację i poznanie ich właściwości. Idealny dla miłośników przyrody, zielarzy i wszystkich ceniących świadome wędrówki w teren.
  2. Rośliny chronione w Polsce: Poznaj najpiękniejsze i najrzadsze rośliny objęte ochroną w Polsce. Ta książka prezentuje 415 gatunków, ich wygląd, właściwości i zasięg występowania, uzupełnione licznymi ciekawostkami i kolorowymi zdjęciami. Doskonała dla miłośników rodzimych roślin i ochrony środowiska.
  3. Praktyczny atlas grzybów: Zbiór 160 gatunków grzybów, z których aż 95 jest jadalnych, a reszta trująca lub niejadalna. Szczegółowe fotografie i klucze rozpoznawcze pomogą Ci bezpiecznie zbierać i rozpoznawać grzyby. Dodatkowo znajdziesz wskazówki dotyczące hodowli grzybów w domu, co czyni tę książkę nieocenionym narzędziem dla grzybiarzy.
  4. Katalog roślin Drzewa, krzewy, byliny: Kompleksowe kompendium zawierające informacje o 2872 roślinach dostępnych w polskich szkółkach i centrach ogrodniczych. Zawiera opisy, zdjęcia i szkice, które pomogą Ci wybrać odpowiednie rośliny do ogrodu czy kolekcji. Idealna dla pasjonatów zieleni i ogrodnictwa.
  5. Ilustrowany inwentarz kwiatów: Przedstawia 65 gatunków kwitnących roślin, zarówno dzikich, jak i hodowlanych, zilustrowanych z precyzją i artystycznym wyczuciem. Opisy zawierają informacje o okresie kwitnienia i zasięgu, co czyni tę książkę cennym źródłem wiedzy i inspiracji dla miłośników botanicznych ilustracji.
  6. Ilustrowana Encyklopedia Zwierząt i Roślin Polski: Kompleksowe źródło wiedzy o faunie i florze Polski, zawierające setki fotografii i szczegółowe opisy gatunków. Mapy zasięgów i tabele ułatwią identyfikację i poszerzą Twoją wiedzę o krajowej przyrodzie. Idealna dla miłośników natury i edukacji ekologicznej.
  7. Ilustrowany inwentarz drzew: Precyzyjne ilustracje 57 drzew i krzewów z różnych stron świata, wykonane z dbałością o szczegóły. Opisy obejmują sylwetki, liście, korę, kwiaty i owoce, co czyni tę książkę niezastąpionym narzędziem dla botaników i miłośników drzewostanu.
  8. Cuda natury: Odkryj najpiękniejsze i najbardziej spektakularne cuda natury na świecie. Zdjęcia, fakty i ciekawostki o roślinach, krajobrazach i mieszkańcach naszej planety sprawią, że każda podróż po świecie stanie się jeszcze bardziej fascynująca.
  9. Atlas hub i innych grzybów nadrzewnych: Poznaj 200 gatunków grzybów żyjących na drzewach, od rozkładających drewno hub po innych grzybów systematycznych. Szczegółowe opisy i ilustracje pomogą Ci rozpoznawać i zrozumieć te fascynujące organizmy nadrzewne.
Przewodnik do oznaczania pospolitych roślin

Przewodnik do oznaczania pospolitych roślin