Gwarancja dostawy nawet na następny dzień! Zobacz więcej

Przyszłość książki

Chwilowo niedostępny

Ostatnie sztuki
Przyszłość książki

eBook

14,90 zł

Ładowanie...

Szczegóły produktu

Data wydania
17 gru 2013
Format pliku
eBook (pdf)
Wydawca
Analiz Sp. z o.o. Biblioteka

Przyszłość książki

Książka z posłowiem Umberto Eco. Czy książka ma przyszłość? Trwają gorące dyskusje na ten temat. Wielu nie ma wątpliwości, że drukowane książki, linearna narracja, biblioteki, księgarnie, wreszcie tradycyjni wydawcy zostaną zastąpieni przez elektroniczne dokumenty i instytucje. Eseje zebrane w tym tomie zdecydowanie wskazują inaczej. Autorzy zastanawiają się nad przyszłością książki w kontekście wszechobecnej digitalizacji treści. "Dyskusja, która złożyła się na tę książkę, odbyła się w czasach, kiedy nie było jeszcze smartphonów, tabletów, e-czytników i elektronicznego papieru. A mimo to, zebrane tu głosy zachowują w pełni aktualność, stawiane diagnozy dotyczące przyszłości książki okazały się być zaskakująco trafne, okazuje się bowiem, że przyszłość książki wcale nie jest tak bardzo zdeterminowana nośnikiem (papierem) i technologią (drukiem) jak zwykliśmy sądzić.

 

Recenzje (0)

Zainspiruj się kategoriami tego produktu

Książki tego wydawnictwa
Piekło kobiet
10,00 zł
Rozmowy o rynku książki 15
18,00 zł
Rynek książki w Polsce 2013. Poligrafia
35,00 zł
Bandyci Rodriguez
12,00 zł
Gdzie jest czytelnik?
15,00 zł

Brak w magazynie

E-książka- book. Szerokopasmowa kultura
11,00 zł

Brak w magazynie

O obrotach ciał niebieskich
5
9,50 zł

Brak w magazynie

Rynek książki w Polsce 2016. Who is who
35,00 zł

Brak w magazynie

Rynek książki w Polsce 2016. Dystrybucja
25,00 zł

Brak w magazynie

Rynek książki w Polsce 2016. Targi, instytucje, media
25,00 zł

Brak w magazynie

Przyszłość książki: Czy tradycja przetrwa cyfrową rewolucję?

W świecie, gdzie technologia coraz bardziej przenika nasze życie, pytanie o przyszłość książki nabiera szczególnego znaczenia. Książka z posłowiem Umberto Eco zachęca do refleksji nad tym, czy drukowane tomy, biblioteki i tradycyjne wydawnictwa mają jeszcze szansę na przetrwanie w erze cyfrowej. Zapraszamy do odkrywania fascynujących esejów i rekomendacji, które pokazują, że przyszłość książki wcale nie musi być cyfrowym zastępstwem, lecz może ewoluować w nową, inspirującą formę.

  1. Kraków – miasto zero: Ta przewrotna i wywrotowa książka Rafała Matyi zagłębia się w historię Cmentarza Rakowickiego, ukazując, co można z niego wyczytać o rozwoju Krakowa. To refleksja nad tym, jak elity ignorowały szanse epokowe i co z tego wynika dla przyszłości tego miasta. Idealna dla tych, którzy chcą spojrzeć na Kraków z nowej, niekonwencjonalnej perspektywy.
  2. Kamień i płótna. Rzecz o zmartwychwstaniu: Esej ten rzuca światło na tajemnicę pustego grobu i największy cud w historii ludzkości, analizując wydarzenia z 9 kwietnia 30 r.n.e. Autor w sposób logiczny i literacki bada temat zmartwychwstania, zachęcając do dyskusji nad jednym z najważniejszych wydarzeń religijnych.
  3. Heretycy: Książka G.K. Chestertona to pełne uroku i dowcipu eseje krytycznie analizujące różnorodne światopoglądy i opinie szeroko rozpowszechnione w literaturze i prasie. To lektura dla inteligentnych czytelników, którzy chcą zastanowić się nad wpływem idei na świat materialny i duchowy.
  4. Najnowszy testament: Ta książka to refleksja nad obecną kondycją świata i kierunkami jego rozwoju, choć nie nastraja optymistycznie. Autor przedstawia diagnozę sytuacji, podkreślając konieczność trafnej oceny, aby móc podjąć skuteczne działania naprawcze w obliczu trudnych zmian.
  5. Gościnne występy: Opowieść o codziennym projektowaniu i architekturze, która zabiera czytelnika na spacer po warszawskim Grochowie i innych miejscach. Autor dzieli się swoimi doświadczeniami, porażkami i radościami związanymi z pracą w branży, pokazując, jak design łączy się z literaturą i życiem.
  6. Dyskurs polskich wiadomości prasowych: Ta książka analizuje ewolucję polskich mediów od czasów, gdy pełniły funkcję narzędzi władzy, po dzisiejsze wolne media. To refleksja nad zmianami w narracji, ideologiach i propagandzie, które kształtowały i kształtują obraz świata w polskiej prasie.
  7. Źródło i mielizny: Kontynuacja eseistycznej serii Chestertona, w której autor z przenikliwością komentuje współczesne zjawiska, krytykuje ekonomię i społeczne ideologie, a także rozważa tematy takie jak pustelnictwo i historia. Lekkość humoru przeplata się z głęboką analizą, tworząc fascynujący obraz współczesności.
  8. Myśli nieupaństwowione: Autorka tej książki dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat ludzkich przywar, zwłaszcza obłudy, i krytykuje współczesne społeczeństwo. To szczera i trafna refleksja pełna ostrych ocen, które mogą wywołać zarówno ukłucie, jak i refleksję nad własnym postępowaniem.
  9. Od cynku do kremu: Felietony te opowiadają o historii przemysłu na Górnym Śląsku i Zagłębiu Dąbrowskim, skupiając się na życiorysach ludzi tworzących tamte zakłady. To barwne, rodzinne opowieści o przemysłowcach, naukowcach i politykach, ukazujące zapomniane dzieje regionu.
Przyszłość książki

Przyszłość książki