Psychologia poznawcza z płytą CD
Znakomity, aktualny podręcznik do psychologii poznawczej!
zapoznaje z podstawowymi problemami, pojęciami i metodami psychologii procesów poznawczych
omawia nie tylko "klasyczne" problemy psychologii poznawczej, ale także najnowsze koncepcje
przedstawia najważniejsze paradygmaty eksperymentalne i ilustruje szczególnie interesujące zjawiska opisami konkretnych badań
pokazuje, że czynności pozornie proste i zrozumiałe są kontrolowane przez niezwykle złożony i wyrafinowany mechanizm poznawczy
ukazuje nowe możliwości zastosowania pojęć i metod psychologii poznawczej
Edward Nęcka
Profesor w Uniwersytecie Jagiellońskim, współpracuje również z Uniwersytetem SWPS. Członek rzeczywisty Polskiej Akademii Nauk. Specjalizuje się w psychologii poznawczej, szczególnie w tematyce kontroli poznawczej. Prowadzi badania na pograniczu poznania, osobowości i różnic indywidualnych. Zajmuje się też badaniem skuteczności treningów poznawczych. Promotor trzydziestu doktoratów. Autor licznych prac badawczych poświęconych twórczości, inteligencji i samokontroli. Autor ośmiu książek, m.in. Treningu twórczości, który miał sześć wydań.
Jarosław Orzechowski
Doktor habilitowany nauk społecznych w zakresie psychologii, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS, certyfikowany trener i mentor. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się na styku psychologii poznawczej i różnic indywidualnych. Jest autorem bądź współautorem wielu publikacji naukowych i książek, w tym nowego Treningu twórczości (2019). Jako pracę habilitacyjną opublikował książkę pt. Magiczna liczba jeden, czyli co jeszcze zmieści się w pamięci roboczej. Od wielu lat prowadzi wykłady i seminaria w tematyce psychologii poznawczej.
Błażej Szymura
Doktor habilitowany, pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego, współpracował również z Uniwersytetem SWPS. Specjalizował się w badaniach nad poznawczymi wymiarami różnic indywidualnych. Szczególnie interesowała go uwaga i jej funkcjonowanie w zależności od cech indywidualnych człowieka. Wraz z Geraldem Matthewsem i Aleksandrą Gruszką zredagował i wydał w wydawnictwie Springer pracę zbiorową pt. Individual differences in cognition. Autor kilkudziesięciu artykułów. Współautor nowego Treningu twórczości (2019). Jego najważniejszym dziełem jest praca habilitacyjna pt. Temperamenty uwagi.