Quo vadis
Quo vadis w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna.
Rzym za czasów cesarza Nerona jest miejscem zderzenia dwóch światów - przepełnionej luksusem, zapatrzonej w siebie, pełnej zabaw, uczt i zepsucia rzeczywistości Imperium Rzymskiego oraz rodzącej się kultury chrześcijańskiej, tak odmiennej od wszystkiego, co było do tej pory znane ludziom.
Z tego pierwszego świata pochodzi Winicjusz, z tego drugiego Ligia - a jednak tych dwoje tak bardzo różniących się od siebie ludzi połączy miłość silniejsza od wszystkich innych uczuć, jakich dane im było doświadczyć. Historia ich związku, a także historia szalonego cesarza, pożaru Rzymu i okrutnego prześladowania wyznawców Chrystusa stanowią tło, na którym rozwija się przed oczami czytelnika moc i potęga religii chrześcijańskiej, rozpoczynającej właśnie swój marsz, dzięki któremu na zawsze zmieni świat.
Jedna z najpoczytniejszych powieści Henryka Sienkiewicza teraz dostępna w serii Kolorowa Klasyka, z kanonicznymi ilustracjami przedwojennego grafika Piotra Stachiewicza. Zapraszamy do lektury!
Henryk Sienkiewicz
ur. 1846
-
zm. 1916
Henryk
Sienkiewicz należy do najsłynniejszych polskich pisarzy przełomu XIX i XX
wieku, a uznanie zdobył także poza granicami kraju. Pisarz urodził się w
zubożałej rodzinie szlacheckiej. Rodzice pragnęli, by ich został lekarzem,
jednakże Sienkiewicz zrezygnował z studiów
medycznych
na rzecz studiów humanistycznych. W 1869 roku Sienkiewicz podejmuje pracę
dziennikarza, m.in. pisze felietony, prowadzi dział literacki. Jest to okres wytężonej pracy w życiu
pisarza. Jako pisarz debiutuje w 1872 roku powieścią Na marne i zbiorem Humoreski
z teki Worszyłły. Do najsłynniejszych powieści Sienkiewicza zalicza się Trylogię, na którą składają się Ogniem i mieczem, Potop oraz Pan Wołodyjowski,
Quo Vadis, Krzyżacy, Bez dogmatu, i W pustyni i puszczy. Sienkiewicz pisał
także nowele, z których najsłynniejszymi są Janko
Muzykant, Latarnik i Sachem. W 1905 roku Henryk Sienkiewicz
został uhonorowany nagrodą Nobla w dziedzinie literatury za całokształt
twórczości.