W dniu dzisiejszym kontakt z Biurem Obsługi Klienta jest możliwy jedynie drogą mailową.
Przepraszamy za niedogodności. więcej

Reinterpretacje

Ewa Kubiak
1 opinia

Chwilowo niedostępny

Reinterpretacje

eBook

0,00 zł

Ładowanie...

Szczegóły produktu

Data wydania
1 sty 2015
Format pliku
eBook (pdf)
Autor/Redaktor
Ewa Kubiak

Reinterpretacje

Prezentowane studium przybliża architekturę jezuitów w Ameryce Południowej w okresie kolonialnym. Czytelnik może zapoznać się zarówno ze skomplikowaną sytuacją kulturową, na której tle powstawały prezentowane obiekty, jak i z zaskakującym bogactwem form, które zostały wykreowane przez europejskich przybyszów w kontakcie z rdzennymi społecznościami. Sztuka barokowej Ameryki Łacińskiej jest zjawiskiem szczególnym. W zapoznaniu się z tą egzotyczną rzeczywistością pomaga bogaty materiał ilustracyjny, pozwalający na uświadomienie sobie odmienności barokowej architektury chrześcijańskiej w różnych zakątkach świata. W publikacji nie ograniczono się do obiektów dobrze znanych i projektowanych przez słynnych architektów, ale przedstawiono też architekturę andyjskich prowincji dawnego Wicekrólestwa Peru oraz misyjne świątynie w tropikalnych regionach dzisiejszych Boliwii, Paragwaju czy Brazylii. Książka przeznaczona jest dla historyków sztuki, jednak może stać się ciekawą lekturą dla osób, które – zafascynowane odległymi kulturami - chciałyby dowiedzieć się czegoś więcej o architekturze kolonialnej Ameryki Południowej, a także o tym, jak na przestrzeni wieków zmieniało się widzenie obiektów architektonicznych tego dalekiego kontynentu.

 

Recenzje (1)

 
badge-check Recenzja użytkownika sklepu

Zainspiruj się kategoriami tego produktu

Reinterpretacje: Odkryj barokową architekturę jezuitów w Ameryce Południowej

Zapraszamy do fascynującej podróży po egzotycznym świecie architektury jezuitów w Ameryce Południowej okresu kolonialnego. Ta publikacja ukazuje nie tylko bogactwo form i złożoność kulturową, ale także ukazuje unikalne zjawisko sztuki barokowej w regionie. Przygotowaliśmy dla Państwa rekomendacje, które poszerzą horyzonty i pozwolą jeszcze głębiej zanurzyć się w świat sztuki i historii.

Po jakie produkty jeszcze warto sięgnąć:

  1. Potwory morskie ze średniowiecznych i renesansowych map: Ta pięknie ilustrowana publikacja zagłębia się w świat wyobrażeń potworów morskich na mapach od X wieku do końca XVI wieku. Autor analizuje ich znaczenie w kontekście historii kartografii, sztuki i geografii cudowności, ukazując jak postrzegano ocean i jego tajemnice w dawnych czasach.
  2. Teatr radio-logiczny Tymoteusza Karpowicza: Przedstawiając twórczość Tymoteusza Karpowicza, ta publikacja odkrywa fascynujący świat artysty, który tworzył dzięki radiu i dźwiękom. To unikalne spojrzenie na jego modernistyczny świat, idealne dla studentów i wykładowców zainteresowanych teatrem, poezją i komunikacją społeczną.
  3. Interdyscyplinarność - sztuki plastyczne - wewnętrzne i zewnętrzne kor: Książka ta jest świetnym przewodnikiem dla każdego, kto chce zgłębić interdyscyplinarność w sztukach plastycznych. Ukazuje, jak "między" artystami i intelektualistami tworzy się niezwykła przestrzeń twórcza i poznawcza, prezentując różnorodnych artystów i ich dzieła.
  4. Luc Besson Uśmiechnięta twarz filmowego postmodernizmu: Ta książka to fascynująca podróż po filmowym świecie Luca Bessona, ukazująca jego twórczość i miejsce w postmodernizmie filmowym. To unikalne kompendium wiedzy, które łączy pasję z głęboką analizą, zachęcając do odkrywania magii jego filmów.
  5. Świat przestawiony. rekonfiguracje przestrzeni pamięci krakowskiego Ka: Ta publikacja zagłębia się w tożsamość i pamięć krakowskiego Kazimierza, analizując architekturę i obraz tego miejsca. To fascynujące studium o mieście, które ukazuje jego wielowymiarową historię i kulturę.
  6. Media i dziennikarstwo internetowe: Książka ta opisuje dynamiczny rozwój mediów internetowych, które od początku XXI wieku stały się głównym kanałem przekazu informacji. Przedstawia, jak internet zrewolucjonizował komunikację, tworząc media totalne i wywołując globalne zmiany w świecie mediów.
  7. Perskie malarstwo miniaturowe w rękopisach z polskich zbiorów: Ta publikacja prezentuje unikalny zbiór perskich rękopisów zdobionych miniaturami, analizując ich styl i znaczenie dla sztuki perskiej. To cenne źródło wiedzy dla miłośników sztuki i historii kultury Bliskiego Wschodu.
  8. Idea bardzo konsekwentna: Ta książka ukazuje wpływ ruchu happeningowego i twórczości Tadeusza Kantora na współczesną sztukę i kulturę. Pomimo krótkotrwałości, jego realizacje stanowią ważny krok w rozwoju artystycznych kierunków i eksperymentów.
  9. Wampiry i wilkołaki: Kompendium wiedzy o wampirach i wilkołakach, które od wieków fascynują kulturę i sztukę. Przedstawia ich historię, mitologię i wyobrażenia w literaturze, filmie i sztuce, ukazując ich miejsce w kulturze od starożytności po współczesność.
  10. Wykłady o sztuce: Zbiór wykładów Burckhardta, które ukazują jego głębokie spojrzenie na sztukę jako świadectwo wyobraźni i historii. To fascynujące wprowadzenie do jego myśli o kulturze, formie i ekspresji w malarstwie i rzeźbie europejskiej.

Reinterpretacje