
Rozmowy z psychopatami
W otchłani zła
Chwilowo niedostępny
Powiadom o dostępności
Szczegóły produktu
- Data wydania
- 13 sie 2025
- Oprawa
- miękka
- Autor/Redaktor
- Berry-Dee Christopher
- Wydawca
- Wydawnictwo Czarna Owca
Więcej informacji
| EAN | 9788383826899 |
|---|---|
| SKU | 101293896 |
| Liczba stron | 280 |
| Data wydania | 13 sie 2025 |
| Multiformat | oprawa miękka |
| Wymiary | 13.9x20.9cm |
| Język | polski |
| Oprawa | miękka |
| Autor/Redaktor | Berry-Dee Christopher |
| Wydawca | Wydawnictwo Czarna Owca |
Rozmowy z psychopatami
„Owinąłem taśmę klejącą wokół jej ust i nosa i patrzyłem, jak dusi się na śmierć… potem wróciłem do pracy”.
~ Były pułkownik David Russell Williams z Królewskich Kanadyjskich Sił Powietrznych, 2010
Christopher Berry-Dee, autor bestsellerów, powraca z książką, w której jeszcze bardziej zagłębia się w świat psychopatów. Tym razem analizuje psychikę i sposób działania zarówno seryjnych zabójców, których poznał osobiście, jak i zbrodniarzy, którzy przeszli do historii kryminologii.
Autor przedstawia historie sadystycznego mordercy Petera Kürtena zwanego „Upiorem z Düsseldorfu”, pułkownika Davida Russella Williamsa z Kanadyjskich Sił Powietrznych, brytyjskich zabójców seksualnych Johna Christiego i Neville'a Heatha, a także innych równie mrocznych postaci.
To nie jest książka dla osób o słabych nerwach, jest jednak niezaprzeczalnie fascynująca. Ukazuje potworne zbrodnie, które można popełnić, pozostając niezauważonym. Choć ich czyny wydają się tyleż niezrozumiałe, co przerażające, psychopaci mogą być bliżej, niż się nam wydaje…
Do serii należą:
- Rozmowy z seryjnymi mordercami,
- Rozmowy z psychopatami,
- Rozmowy z seryjnymi morderczyniami,
- Rozmowy z seryjnymi mordercami. Najgorsi na świecie.
Rozmowy z psychopatami: Zagłębianie się w mroczne zakamarki ludzkiej psychiki
Eksplorując najbardziej przerażające przypadki seryjnych zabójców i zbrodniarzy, autor Christopher Berry-Dee prezentuje głębokie analizy ich motywacji i psychiki. Ta książka to obowiązkowa lektura dla specjalistów i pasjonatów kryminologii, którzy pragną zrozumieć najciemniejsze aspekty ludzkiej natury. Rekomendujemy ją szczególnie osobom zainteresowanym tematyką kryminalną i psychopatologią.
Po jakie produkty jeszcze warto sięgnąć:
- Gdy umarli mówią: Ta książka to fascynująca opowieść o pracy medycyny sądowej, pełna niezwykłych przypadków i tajemniczych zgonów. Claas Buschmann dzieli się swoimi doświadczeniami, odsłaniając kulisy śledztw, które na zawsze zapadły mu w pamięć. Idealna lektura dla miłośników kryminałów i zagadek kryminalnych.
- Rozmowa z denatem: Dr Philippe Boxho zabiera czytelników w świat medycyny sądowej, opowiadając o najbardziej intrygujących sprawach, w których śmierć była wynikiem morderstwa. To fascynujące spojrzenie na proces dochodzenia do prawdy i złożoność śledztw kryminalnych, które z pewnością zainteresują fanów detektywistycznych historii.
- Adwokaci Zraniony zapał: Ta książka to podróż po tajemnicach i wyzwaniach profesji adwokata, ukazująca jej odartą z mitów i pełną emocji rzeczywistość. Poznaj dramaty, decyzje i kryzysy, z jakimi muszą zmierzyć się prawnicy, oraz ich walkę o sprawiedliwość i wolność klienta.
- Dawid Cygan Kostecki: Historia Dawida Cygan Kosteckiego to opowieść o wielkiej nadziei, upadkach i skomplikowanych losach sportowca i przestępcy. Zagadkowe samobójstwo, przestępcza działalność i osobiste dramaty tworzą barwny obraz życia, który przypomina najlepsze kryminały i biografie pełne napięcia.
- Słowik: Andrzej Z. „Słowik” to jedna z najbardziej tajemniczych i niebezpiecznych postaci polskiego świata przestępczego. Wspomnienia i rozmowy z nim odsłaniają kulisy działalności mafii „Pruszków” oraz jego niezwykłą inteligencję i ostrożność, co czyni tę książkę fascynującym świadectwem kryminalnej historii.
- Potwór z Florencji: Ta książka to mroczna opowieść o seryjnym mordercy, którego zbrodnie wstrząsnęły Italią i zainspirowały światową literaturę kryminalną. Śledztwo, które trwało ponad dekadę, ukazuje nie tylko brutalność zbrodni, ale także głębię ludzkiej psychiki i mroczne oblicze epoki.
- Dziwna sprawa: Tajemnicza śmierć Klemensa Rudzińskiego i zagadkowe okoliczności jego zgonu to fascynująca historia pełna niewyjaśnionych zagadek. Zamknięty pokój, zabezpieczone okno i nietypowa broń sprawiają, że ta sprawa to prawdziwy kryminalny dreszczowiec, który trzyma w napięciu do ostatniej strony.
- Gomorra: Bestseller, który odsłania brutalną rzeczywistość włoskiej mafii Kamorra, działającej w cieniu Neapolu. Przetłumaczona na wiele języków, książka ukazuje mechanizmy zorganizowanej przestępczości i jej wpływ na różne dziedziny życia, oferując niezrównany wgląd w świat mafii.
- Profesor Jak genialny chemik z Kielc stał się bossem narkobiznesu: Historia Ryszarda J., który w polowych warunkach wyprodukował narkotyki o niespotykanej czystości, przypomina scenariusz serialu Breaking Bad. Ta książka to opowieść o genialnym chemiku, który wymknął się sprawiedliwości i zbudował imperium narkotykowe w Polsce.
- Kryminalne portrety: Jan Gołębiowski, najsłynniejszy polski profiler, odsłania kulisy pracy psychologa policyjnego. Z jego perspektywy poznajemy myśli morderców, wyzwania policjantów i tajniki rozwiązywania najtrudniejszych spraw kryminalnych, które fascynują i przerażają jednocześnie.
Rozmowy z psychopatami