W dniu dzisiejszym kontakt z Biurem Obsługi Klienta jest możliwy jedynie drogą mailową.
Przepraszamy za niedogodności. więcej

STS. Tu wszystko się zaczęło

19,99 zł

Ostatnie sztuki

Szczegóły produktu

Data wydania
1 sty 2022
Format pliku
eBook (epub,mobi)
Autor/Redaktor
Paweł Szlachetko
Wydawca
Saga

STS. Tu wszystko się zaczęło

Opowieść o Studenckim Teatrze Satyryków (STS), który w latach 50., 60. i 70. zrzeszał wybitnych tekściarzy, kompozytorów, reżyserów i wykonawców, wśród których znaleźli się .: Agnieszka Osiecka, Stanisław Tym, Olga Lipińska, Krystyna Sienkiewicz, Zofia Merle. W szarych czasach PRL-u artyści stworzyli dla siebie barwną przestrzeń wspólnej pracy, zabawy i życia towarzyskiego. Książka jest zbiorem niepublikowanych wcześniej rozmów z członkami STS. Jeżeli pragniesz cofnąć się do czasów świetności teatrów kabaretowych, to ta książka jest przeznaczona właśnie dla Ciebie!

 

Recenzje (0)

Zainspiruj się kategoriami tego produktu

Książki tego autora

STS. Tu wszystko się zaczęło: Odkryj historię legendarnego teatru

Zapraszamy do fascynującej podróży w czasy świetności Studenckiego Teatru Satyryków, który w PRL-u tworzył niezapomniane chwile pełne humoru, pasji i artystycznej wolności. Ta książka to zbiór unikalnych rozmów z wybitnymi twórcami, którzy kształtowali polską scenę kabaretową. Jeśli pragniesz zanurzyć się w świat śmiechu i wspomnień, nasze rekomendacje z pewnością Cię zainteresują!

Po jakie produkty jeszcze warto sięgnąć:

  1. Cisza po życiu: Ta poruszająca książka opowiada o katastrofie lotniczej z 1987 roku, która wstrząsnęła Polską. Autor zagłębia się w dramatyczne wydarzenia, ukazując ludzkie dramaty i decyzje pod presją czasu, co czyni ją lekturą pełną emocji i refleksji nad kruchością życia.
  2. To my chuligani: Wciągająca opowieść o młodym kibicu, który od młodości zanurza się w świat stadionowych emocji i przyjaźni. Książka ukazuje barwną rzeczywistość polskiego ruchu kibicowskiego lat dziewięćdziesiątych i przemiany, które w nim zachodziły.
  3. A bodaj Ci nóżka spuchła, czyli co nas śmieszyło i śmieszy: Rozmowa pełna humoru i refleksji na temat polskiego humoru, jego korzeni i różnorodności. Bralczyk i Ogórek zabierają czytelnika w podróż od starożytności po współczesność, poszukując tego, co nas bawi i dlaczego.
  4. Kaprysik: Zbiór niezwykłych opowieści o kobietach, które zaskakują, inspirują i wzbudzają emocje. Mariusz Szczygieł pokazuje, jak skomplikowane i fascynujące są historie kobiet, które często pozostają niewidoczne dla szerokiej publiczności.
  5. Polacy last minute: Książka pełna humorystycznych anegdot i obserwacji o polskich wakacjach, które często obfitują w narzekania i nietypowe zwyczaje. Idealna lektura dla tych, którzy chcą spojrzeć na wakacyjne przygody z przymrużeniem oka.
  6. Welewetka: Poruszająca opowieść o Kaszubach, ich tożsamości i kompleksach, które przez wieki kształtowały ich życie. Autorka zagłębia się w kulturę, tradycje i własne doświadczenia, ukazując skomplikowaną relację z własną polskością.
  7. Betonoza: Analiza przemian polskich miast, które coraz bardziej zamieniają się w betonowe pustynie kosztem zieleni. Książka skłania do refleksji nad rozwojem urbanistycznym i potrzebą równowagi między naturą a infrastrukturą.
  8. Jeszcze się uda!: Inspirujące felietony o nadziei, odpowiedzialności i wierze w lepszą przyszłość Polski. Autor zachęca do refleksji nad tym, co możemy zrobić, aby nasz kraj rozwijał się w duchu miłości i rozsądku.
  9. Pod ożywczym drzew cieniem... Na podwarszawskim Mazowszu: Ciepłe opowieści o mazowieckiej prowincji, jej historii, przyrodzie i lokalnych zwyczajach. Idealne dla miłośników regionów i krajoznawczych gawęd, które przybliżają urok podwarszawskiej okolicy.

STS. Tu wszystko się zaczęło

19,99 zł