MENU
Cena detaliczna: 503,00 zł
377,25
Cena zawiera podatek VAT.
Oszczędzasz 125,75 zł
Stan magazynowy: Średnia liczba
Wysyłka: 24h
{value=Dostawa, value_en=Dostawa}
{value=, value_en=}
Dostawa i płatność
Cennik dostaw
- Paczki dostarczamy wyłącznie na terenie Polski.
- Od 250 zł dostawa GRATIS!
- Dla zamówień o wartości powyżej 500 zł wyłącznie płatność elektroniczna.
- Zamówienia z minimum jedną książką Wydawnictwa Naukowego PWN, PZWL lub WNT wysyłamy taniej.

Płatność elektroniczna (PayU, Masterpass)
dla zamówień
PWN/PZWL/WNT
Kiosk RUCHu - odbiór osobisty
7,75 zł
6,75 zł
Poczta Polska - odbiór w punkcie
7,75 zł
6,75 zł
Kurier pocztowy
11,75 zł
10,75 zł
Paczkomaty InPost
11,75 zł
10,75 zł
Kurier
12,75 zł
11,75 zł

Płatność za pobraniem
dla zamówień
PWN/PZWL/WNT
Poczta Polska - odbiór w punkcie
10,75 zł
9,75 zł
Kurier pocztowy
14,75 zł
13,75 zł
Kurier
15,75 zł
14,75 zł
Dodaj do schowka

Seria ekonomiczno-biznesowa PWN PAKIET

Płaca za pracę

Wyjątkowa, a zarazem kontrowersyjna książka na temat rynku pracy, w której prof. Edmund S. Phelps przedstawia interesujące wnioski wynikające z jego wieloletnich badań. Propozycje noblisty, mimo wielu zmian zachodzących nieustannie w gospodarce, takich jak rewolucja technologiczna czy migracja ludności, cały czas są aktualne. Autor od wielu lat niezmiennie postrzega pracę jako główne źródło rozwoju osobistego i intelektualnego ludzi. Jego zdaniem wprowadzenie wysokich dopłat do nisko opłacanych miejsc pracy dałoby pracującym ludziom nie tylko perspektywę dobrze wynagradzanej pracy, ale też satysfakcjonującego wykorzystania swojego potencjału. Tezy zawarte w książce są z pewnością intersujące zarówno dla przedstawicieli świata polityki, jak i biznesu.


Wielki problem drobniaków

Wyjątkowa książka o kształtowaniu systemu monetarnego napisana przez dwóch światowej sławy myślicieli ekonomicznych. Prace nad publikacją rozpoczęli po rozmowie na temat początków koncepcji współczesnego zespołu zasad normatywnych, które stosowane są obecnie przez niemal wszystkie rządy. Regulowana jest w ten sposób podaż monet i banknotów oraz ustalana ich wartość. Agencje rządowe odpowiadające za politykę monetarną ustalają cenę pieniądza, społeczeństwo decyduje, jak wiele ma go być w obiegu. W efekcie monety i banknoty wszystkich nominałów są żetonami. Autorzy postanowili przedstawić model, który porządkuje historię doktryn, technologii i eksperymentów. Książka niezwykle interesująca. Zawiera wiele mało znanych faktów. Pozwala lepiej zrozumieć, czym jest polityka pieniężna.


Gospodarka za 100 lat

Wszyscy wiemy, że życie nie trwa wiecznie. Ta ciężka do zniesienia świadomość, że na pewno kiedyś się skończy, sprawiła, że zacząłem rozmyślać nad bardziej odległą przyszłością dopiero kilka lat temu. Całkiem niedawno w pełni do mnie dotarła i stała się wyraźna, krystalizując się zwłaszcza w godzinach porannych, kiedy jest jeszcze ciemno. Jak będzie wyglądał ten świat, kiedy mnie już nie będzie? (…) w mojej głowie pojawiło się pytanie: jak będzie wyglądał świat za sto lat? Od tej chwili nie mogłem przestać o tym myśleć.


Linie uskoku

Dlaczego powódź pieniędzy pochodzących spoza Stanów Zjednoczonych została wykorzystana do finansowania kredytów subprime? Dlaczego Stany Zjednoczone w przeciwieństwie do innych krajów, np. Niemiec i Japonii, nie wykorzystały eksportu do wyjścia z recesji w 2001 r.? Dlaczego uboższe kraje rozwijające się, takie jak Chiny, finansują niezrównoważoną konsumpcję krajów bogatych, takich jak Stany Zjednoczone? Dlaczego Rezerwa Federalna utrzymywała niskie stopy procentowe przez tak długi czas?


Chiny, Stany Zjednoczone i Świat w oczach Wielkiego Mistrza Lee Kuan Yewa

Książka zaczyna się od wzrostu potęgi Chin, czyli od kwestii, o której Lee wie bez wątpienia więcej niż jakikolwiek inny zewnętrzny obserwator czy analityk. Następnie pytamy o Stany Zjednoczone oraz stosunki amerykańsko-chińskie. Kolejne rozdziały dotyczą między innymi Indii, ekstremizmu islamskiego, geopolityki i globalizacji, a także demokracji. Każdy rozdział zaczyna się od kluczowych pytań, a następnie przedstawia zwięzłe zestawienie odpowiedzi Lee. Wiele z nich jest ostrych, gdyż od zawsze był przeciwny „politycznej poprawności” i nigdy nie unikał kontrowersji.


Ludzie chcą zysku, nie wyzysku

W wyjątkowo interesujący sposób autor opisuje sytuację, z jaką mamy obecnie do czynienia na całym świecie. Wielkie, międzynarodowe korporacje zdobywają dominujące pozycje w wielu obszarach gospodarki, czego efektem jest galopująca nierówność i spowolnienie rozwoju.


Ekonomia społeczna

W książce „Ekonomia społeczna” autorzy przedstawiają następstwa społecznego wpływu na zachowania jednostki. Omawiają wpływ różnic w cenach, poziomie altruizmu, prawach i innych czynników na formowanie się grup społecznych. Rozważają, jak jednostki i rodziny są podobierane we wszelkiego rodzaju związki małżeńskie i koleżeńskie, grupy sąsiedzkie, dochodowe i społeczne, szkoły, kościoły, a także jak zostają dobrane pod względem konsumpcji dóbr. Analizują dynamikę kształtowania się społecznych oddziaływań przez przelotne fascynacje, mody i normy.