Zyskaj 100zł na zakupy » więcej

Taktyka formacji pikiniersko-muszkieterskich w okresie 1590-1660

32,71 zł -27%
45,00 zł
Cena okładkowa
45,00 zł Najniższa cena Najniższa cena z 30 dni przed obniżką

Ostatnie sztuki
Taktyka formacji pikiniersko-muszkieterskich w okresie 1590-1660

oprawa miękka

32,71 zł

Szczegóły produktu

Oprawa
miękka
Autor/Redaktor
Keith Roberts
Wydawca
Napoleon V

Taktyka formacji pikiniersko-muszkieterskich w okresie 1590-1660

Bazując na wieloletnich badaniach nad dokumentami z epoki, niniejsza książka obrazuje jeden z najbardziej kluczowych zwrotów w historii wojskowości, kiedy to po raz pierwszy w pełni wykorzystano potencjał tkwiący w piechocie wyposażonej w ręczną broń palną. U schyłku XVII stulecia oddziały niderlandzkie walczące z Hiszpanami o niepodległość dokonały wielkiego kroku naprzód na polu sztuki wojennej, łącząc zdyscyplinowane oddziały muszkieterów i pikinierów z odczytanymi na nowo zasadami taktyki stosowanymi w starożytnym Rzymie. Doktryna ta została rozwinięta podczas Wojny Trzydziestoletniej, a następnie zdominowała pole bitew podczas Wojny Domowej w Anglii. Wzbogacona o ryciny z epoki oraz specjalne przygotowane plansze, książka ukazuje jak armie złożone z pikinierów i muszkieterów, kawalerzystów oraz artylerii były rozstawiane przez dowódców Zjednoczonych Prowincji, Szwecji, Niemiec i Anglii oraz w jaki sposób stały się dominującą siłą na europejskich polach bitew przez całe stulecie.

 

Recenzje (0)

Zainspiruj się kategoriami tego produktu

 

Warto wiedzieć o książce Taktyka formacji pikiniersko-muszkieterskich w okresie 1590-1660

Keith Roberts i jego pasja do odkrywania taktycznych innowacji epoki

Keith Roberts, autor "Taktyka formacji pikiniersko-muszkieterskich w okresie 1590-1660", to pasjonat, który z niezwykłą starannością zgłębia tajniki sztuki wojennej. Jego badania obejmują kluczowe obszary takie jak Niderlandy, Hiszpania, kraje Rzeszy oraz Anglia, co świadczy o głębokości jego analizy i specjalistycznej wiedzy. Roberts nie tylko przedstawia fakty, ale i odkrywa nowe, taktyczne innowacje, które zrewolucjonizowały podejście do walki w XVII wieku. W jego pracach możemy dostrzec, jak armie zaczęły łączyć zdyscyplinowane oddziały muszkieterów i pikinierów, czerpiąc inspirację z dawnych strategii rzymskich, co przyczyniło się do powstania nowoczesnej sztuki wojennej.

Wnikliwe spojrzenie Roberta na rozwój doktryn militarnych, szczególnie podczas Wojny Trzydziestoletniej, ukazuje, jak zmiany w taktyce i organizacji oddziałów wpłynęły na kształt bitew. Jego książka to nie tylko zbiór informacji, lecz raczej kompendium wiedzy, które z pewnością zaspokoi głód wiedzy każdego miłośnika historii militarnej.

Jak książka poszerzy Twoją wiedzę o sztuce wojennej XVII wieku

"Taktyka formacji pikiniersko-muszkieterskich w okresie 1590-1660" to pozycja, która z pewnością wzbogaci Twoje zrozumienie sztuki wojennej tego burzliwego stulecia. Dzięki przystępnemu stylowi i solidnym podstawom teoretycznym, czytelnik zyskuje nie tylko wiedzę o taktykach wykorzystywanych przez armie, ale również o ich praktycznym zastosowaniu na polu bitwy. Książka dostarcza cennych informacji na temat formacji pikiniersko-muszkieterskich, co czyni ją nieocenionym źródłem dla każdego, kto pragnie zgłębiać historię wojskowości.

Obrazując kluczowe zwroty w taktyce wojennej, Roberts prowadzi nas przez różnorodne strategie, które zdominowały europejskie pole bitwy. Wzbogacona o ryciny i szczegółowe plany, książka nie tylko kształtuje wyobraźnię, ale również przekształca teoretyczną wiedzę w praktyczne umiejętności. To doskonałe źródło dla tych, którzy pragną nie tylko poznać historię, ale i zrozumieć, jak taktyczne innowacje przekształciły oblicze wojny.

Książki tego autora
Może Cię zainteresuje
Książki tego wydawnictwa

Odkryj inne ciekawe książki wydawnictwa Napoleon V, które mogą Cię zainteresować po lekturze 'Taktyka formacji pikiniersko-muszkieterskich w okresie 1590-1660'

Nawiąż do wydawnictwa Napoleon V i poleć poniższą listę.

Po jakie produkty jeszcze warto sięgnąć:

  1. Ostatecznym zadaniem wojska jest walka, a człowiek jest jej głównym narzędziem; nie znając głównego narzędzia walki, jak człowiek i stan ducha, nie możemy odpowiednio zorganizować wojska. Walczący, jako istota kierująca się rozumem, nie jest biernym pionkiem, lecz żywym człowiekiem w walce.

  2. Reprint wydanego w 1932 r. przez Wojskowy Instytut Naukowo-Wydawniczy. Omawia dzieje wojskowości, taktykę, organizację i uzbrojenie, z krótkimi opisami bitew jako przykłady wywodów.

  3. Przegląd francuskiej broni pancernej w 1940 r., od czołgów Renault FT po newne konstrukcje jak B1 bis, opisując ich genezę, rozwój i udział w bitwie o Francję.

  4. Historia elitarnej formacji niemieckiej podczas II wojny światowej, z ilustracjami umundurowania i insygniów, opisująca jej rozwój i udział w walkach w różnych miejscach na froncie.

  5. Saperzy Wehrmachtu, pełniący kluczową rolę w blitzkrugu, używający specjalistycznego wyposażenia, od szkolenia po działania ofensywne i obronne, z ilustracjami i planszami barwnymi.

Taktyka formacji pikiniersko-muszkieterskich w okresie 1590-1660

32,71 zł -27%
45,00 zł
Cena okładkowa
45,00 zł Najniższa cena Najniższa cena z 30 dni przed obniżką