
Wojna i terpentyna
Chwilowo niedostępny
eBook
31,90 zł
Powiadom o dostępności
Szczegóły produktu
- Data wydania
- 29 wrz 2015
- Format pliku
- eBook (epub,mobi)
- Autor/Redaktor
- Stefan Hertmans
- Wydawca
- Marginesy
Więcej informacji
| EAN | 5900497302005 |
|---|---|
| SKU | 200147109 |
| Data wydania | 29 wrz 2015 |
| Multiformat | eBook |
| Format pliku | eBook (epub,mobi) |
| Format pliku elektronicznego | eBook |
| Autor/Redaktor | Stefan Hertmans |
| Wydawca | Marginesy |
Wojna i terpentyna
Wojna i terpentyna: Opowieść o odwadze, nadziei i sztuce w obliczu wojny
Zapraszamy do odkrycia niezwykłej historii, która łączy losy wojny, rodziny i sztuki. "Wojna i terpentyna" to poruszający fresk opowiadający o młodym bohaterze marzącym o zostaniu artystą, którego życie naznaczyły okrucieństwa I wojny światowej oraz osobiste tragedie. Przyjrzyj się tej głęboko poruszającej narracji i poznaj rekomendacje na kolejne inspirujące lektury, takie jak "Szczęście w San Miniato" czy "Cieniem będąc, cieniem zostałem". To lektura, która na długo zostanie w Twojej pamięci.
Po jakie produkty jeszcze warto sięgnąć:
- Szczęście w San Miniato: Ostatni tom fascynującej trylogii, która przenosi czytelnika przez dzieje rodzin O’Shaughessych i Romerów. Wędrujemy przez różne epoki i zakątki świata, poznając ich miłości, perypetie i losy, które splatają się na tle historycznych wydarzeń. To niezwykła opowieść o losach kosmopolitycznych bohaterów, którzy stawiają czoła przemianom świata na przestrzeni lat.
- Cieniem będąc, cieniem zostałem: Barwna i epicka historia Karola Jaroszyńskiego, syna powstańca styczniowego, który dzięki sprytowi i odwadze zdobywa ogromne bogactwa na początku XX wieku. Powieść ukazuje jego życie od młodości po czasy wielkich przemian, osadzone w tle najważniejszych wydarzeń historycznych, pełne dramatyzmu i pasji do inwestowania.
- Narzeczona Schulza: Poruszająca opowieść o tajemniczej kobiecie, która obserwuje życie i twórczość Bruno Schulza po jego śmierci. Agata Tuszyńska kreśli literacki portret artysty, łącząc dramatyczne wątki miłości i wojny z fascynacją genialnym pisarzem. To książka dla miłośników literatury i historii, ukazująca niezwykłe losy jednego z najwybitniejszych twórców.
- Echo minionych dni: Mikropowieść o zwykłej dziewczynie, której wspomnienia przenoszą czytelnika do czasów II wojny światowej. Opowieść oparta na prawdziwych wydarzeniach ukazuje utraconą młodość i wartości ponadczasowe, skłaniając do refleksji nad tym, co jest naprawdę ważne. Idealna dla tych, którzy szukają głębi i autentyczności w literaturze.
- Rubinowe gody: Kolejna powieść Wacława Holewińskiego, która ukazuje losy Karola Jaroszyńskiego, tego samego bohatera co w "Cieniu będąc, cieniem zostałem". Bogata w szczegóły i dramatyczne wydarzenia, opowiada o jego życiu od młodości po czasy wielkich przemian, osadzona w historycznych realiach i pełna emocji.
- Noc w Lizbonie: Wciągająca powieść Remarque’a, osadzona w trudnym okresie początku II wojny światowej. Akcja rozgrywa się w Lizbonie, ostatniej nadziei ucieczki z Europy. Tajemnicza opowieść, w której losy bohaterów splatają się z historycznymi wydarzeniami, ukazuje dramat ludzi szukających wolności w czasach chaosu.
- Powróceni: Wielopokoleniowa saga o stracie, miłości i niepamięci, osadzona w Afryce Wschodniej na początku XX wieku. Opowiada o losach Ilyasa, który po latach wraca do domu, by odnaleźć siostrę, i o Afy, która doświadczyła przemocy. To poruszająca historia o odkupieniu i sile rodzinnych więzi, pełna emocji i refleksji.
- Książka: Laureat Paszportu Polityki 2011, Mikołaj Łoziński, prezentuje przejmującą opowieść o losach trzech pokoleń jego rodziny. Od czasów wojny, przez stan wojenny, aż po współczesność, książka ukazuje skomplikowane relacje i ludzkie uczucia, odsłaniając tajemnice i historie, które kształtowały życie bohaterów.
- Szatańskie wersety: Kultowa powieść Salmana Rushdiego, pełna literackich aluzji i głębokich refleksji. Opowiada o losach pasażerów samolotu, których życie zmienia się po katastrofie, ukazując złożoność tożsamości i wiary. To dzieło, które zmusza do myślenia i pozostaje jednym z najważniejszych w literaturze współczesnej.
Wojna i terpentyna