Wokół problematyki stosowania prawa
Niniejsza Księga, dar przyjaciół, uczniów i współpracowników oraz osób, które na swojej drodze naukowej spotkały Pana Profesora Stanisława Malarskiego, stanowi wyraz szacunku, wdzięczności i uznania dla osiągnięć Pana Profesora - wybitnego polskiego uczonego.
Wniósł Pan Profesor wielki i cenny wkład w rozwój, a także nauczanie dyscyplin prawa takich jak prawo cywilne, gospodarcze, administracyjne, samorządowe, jak również prawo międzynarodowe. Godna podziwu jest interdyscyplinarność Pana Profesora przejawiająca się w wielu pracach, będąca wyrazem ogromnej wiedzy i umiejętności podejmowania różnych zagadnień.
Fragment Od Redaktorów
- Kategorie:
- Redakcja: Anna Rogacka-Łukasik, Dorota Fleszer
- Język wydania: polski
- ISBN: 978-83-65682-49-9
- ISBN druku: 978-83-65682-38-3
- Liczba stron: 324
-
Sposób dostarczenia produktu elektronicznegoProdukty elektroniczne takie jak Ebooki czy Audiobooki są udostępniane online po opłaceniu zamówienia kartą lub przelewem na stronie Twoje konto > Biblioteka.Pliki można pobrać zazwyczaj w ciągu kilku-kilkunastu minut po uzyskaniu poprawnej autoryzacji płatności, choć w przypadku niektórych publikacji elektronicznych czas oczekiwania może być nieco dłuższy.Sprzedaż terytorialna towarów elektronicznych jest regulowana wyłącznie ograniczeniami terytorialnymi licencji konkretnych produktów.
-
Ważne informacje techniczneMinimalne wymagania sprzętowe:procesor: architektura x86 1GHz lub odpowiedniki w pozostałych architekturachPamięć operacyjna: 512MBMonitor i karta graficzna: zgodny ze standardem XGA, minimalna rozdzielczość 1024x768 16bitDysk twardy: dowolny obsługujący system operacyjny z minimalnie 100MB wolnego miejscaMysz lub inny manipulator + klawiaturaKarta sieciowa/modem: umożliwiająca dostęp do sieci Internet z prędkością 512kb/sMinimalne wymagania oprogramowania:System Operacyjny: System MS Windows 95 i wyżej, Linux z X.ORG, MacOS 9 lub wyżej, najnowsze systemy mobilne: Android, iPhone, SymbianOS, Windows MobilePrzeglądarka internetowa: Internet Explorer 7 lub wyżej, Opera 9 i wyżej, FireFox 2 i wyżej, Chrome 1.0 i wyżej, Safari 5Przeglądarka z obsługą ciasteczek i włączoną obsługą JavaScriptZalecany plugin Flash Player w wersji 10.0 lub wyżej.Informacja o formatach plików:
- PDF - format polecany do czytania na laptopach oraz komputerach stacjonarnych.
- EPUB - format pliku, który umożliwia czytanie książek elektronicznych na urządzeniach z mniejszymi ekranami (np. e-czytnik lub smartfon), dając możliwość dopasowania tekstu do wielkości urządzenia i preferencji użytkownika.
- MOBI - format zapisu firmy Mobipocket, który można pobrać na dowolne urządzenie elektroniczne (np.e-czytnik Kindle) z zainstalowanym programem (np. MobiPocket Reader) pozwalającym czytać pliki MOBI.
- Audiobooki w formacie MP3 - format pliku, przeznaczony do odsłuchu nagrań audio.
Rodzaje zabezpieczeń plików:- Watermark - (znak wodny) to zaszyfrowana informacja o użytkowniku, który zakupił produkt. Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować użytkownika, który rozpowszechnił produkt w sposób niezgodny z prawem. Ten rodzaj zabezpieczenia jest zdecydowanie bardziej przyjazny dla użytkownika, ponieważ aby otworzyć książkę zabezpieczoną Watermarkiem nie jest potrzebne konto Adobe ID oraz autoryzacja urządzenia.
- Brak zabezpieczenia - część oferowanych w naszym sklepie plików nie posiada zabezpieczeń. Zazwyczaj tego typu pliki można pobierać ograniczoną ilość razy, określaną przez dostawcę publikacji elektronicznych. W przypadku zbyt dużej ilości pobrań plików na stronie WWW pojawia się stosowny komunikat.
Część I. Wokół stosowania prawa pracy Bolesław Maciej Ćwiertniak O prawie zatrudnienia (kilka refleksji)....................................................................................31 Żaneta Grygiel-Kaleta Odpowiedzialność karna pracodawcy w związku z niedopełnieniem obowiązków z zakresu BHP.....................................................................51 Zuzanna Jęcek Wpływ otwarcia postępowania sanacyjnego na postępowania odrębne w sprawach z zakresu prawa pracy............................................................................60 Piotr Kruk Umowa o pracę na czas określony po 22 lutego 2016 r..........................................................81 Dominika Krupa Wartości sądowej próby ugodowej przeprowadzanej w sprawach z zakresu prawa pracy.........................................................................................106 Agata Ludera-Ruszel Stosowanie konstrukcji nadużycia prawa w sprawach o rozwiązanie stosunku pracy – uwagi na tle orzecznictwa Sądu Najwyższego.......................................118 Mariola Mazur Utrata zaufania wobec pracownika przyczyną rozwiązania stosunku pracy....................136 Małgorzata Mędrala Socjalność w prawie pracy......................................................................................................148 Kinga Moras-Olaś Zgodność ugody zawartej z pracownikiem z jego słusznym interesem............................161 Joanna Unterschütz Zasada pokoju społecznego w orzecznictwie Sądu Najwyższego (na podstawie wybranych orzeczeń).......................................................................................181 Dorota Przeklasa Wyłączenie prawa do zasiłku dla bezrobotnych sankcją rozwiązania umowy o pracę na mocy porozumienia stron?...............................................192 Andrzej Marian Świątkowski Swoboda przemieszczania się w Unii Europejskiej...............................................................215 Janusz Żołyński O potrzebie poszukiwania aksjologii w rozwiązywaniu sporu zbiorowego pracy (w zbiorowym prawie pracy)........................................................232 Część II. Wokół stosowania prawa konstytucyjnego Maciej Borski Prawo osób niepełnosprawnych do pomocy państwa – uwagi na tle art. 69 Konstytucji............................................................................................255 Część III. Wokół filozofii prawa Zenona M. Nowak, Tadeusz Olewicz O relacji pomiędzy prawem a moralnością w pluralistycznym społeczeństwie z filozoficzno-pedagogicznego punktu widzenia...........................................275 Część IV. Wokół stosowania prawa karnego Stanisław Hoc Przestępstwa terrorystyczne w polskim prawie karnym......................................................289 Adam Lityński Lex retro agit w ustawodawstwie karnym Polski po II wojnie.............................................306