Współczesne monitorowanie pracy
Publikacja dotyczy monitorowania pracy przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii.
Pandemia koronawirusa, w efekcie której na masową skalę wprowadzono pracę zdalną, znacząco zwiększyła potrzeby weryfikowania wykonywania obowiązków przez pracowników. Podstawowym założeniem współczesnego monitorowania jest możliwość nieinwazyjnego zbierania informacji o działaniu pracownika w celu oceny, czy występują problemy warte interwencji zarządczych.
W książce przedstawiono m.in.:
- powody stosowania monitorowania pracy, jego korzyści i zagrożenia;
- tradycyjne i współczesne metody monitorowania pracy;
- rodzaje i narzędzia monitorowania pracy oraz sposoby ich wdrażania;
- przegląd literatury oraz badań empirycznych dotyczących monitorowania pracy.
Autor podpowiada, jak skutecznie wprowadzać i stosować nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne (ICT), aby osiągać założone efekty przy jednoczesnym zrozumieniu i akceptacji takich działań ze strony pracowników.
Jacek Woźniak
Profesor w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie. W latach 1990-2005 trener, projektant szkoleń i dyrektor firmy szkoleniowej.
Współpracował z kilkudziesięcioma firmami międzynarodowymi w Polsce, planując i prowadząc wieloletnie cykle szkoleniowe z zakresu umiejętności społecznych i osobistych. Pracował jako konsultant w Europie Wschodniej dla wielu organizacji międzynarodowych, w tym Banku Światowego, World Wildlife Found, US AID czy Mott Foundation.