
Wybrane problemy nefrologii weterynaryjnej
Koszty dostawy
Odbiór w punkcie
Dostawa na adres
Czas oczekiwania na zamówienia = realizacja + dostawa przez przewoźnika
Zobacz więcejSzczegóły produktu
Więcej informacji
| SKU | 300280554 |
|---|---|
| Data wydania | 20 wrz 2024 |
| multiformat | eBook |
| Format pliku | eBook (pdf) |
| Format pliku elektronicznego | eBook |
| Autor/Redaktor | Praca zbiorowa |
| Wydawca | Elamed |
- Data wydania
- 20 wrz 2024
- Format pliku
- eBook (pdf)
- Autor/Redaktor
- Praca zbiorowa
- Wydawca
- Elamed
Wybrane problemy nefrologii weterynaryjnej
Spis treści
SPIS TREŚCI: - Przyczyny krwiomoczu u psów i kotów - dr n. wet. Agnieszka Sikorska-Kopyłowicz, Małgorzata Snella - Nefrektomia - dr n. wet. Agnieszka Sikorska-Kopyłowicz, Klaudia Maniszewska - Białkomocz a postęp przewlekłej choroby nerek - dr n. wet. Agnieszka Sikorska-Kopyłowicz, dr hab. Piotr Sławuta, dr n. wet. Paweł Jonkisz - Nefropatia cukrzycowa – czy to istotny problem u pacjentów? - dr n. wet. Agnieszka Sikorska-Kopyłowicz, Julia Rafalska - Podstawy zaburzeń oddawania moczu - lek. wet. Anna Kuziemska-Raczyńska - Zapobieganie najczęstszym chorobom dolnych dróg moczowych u psów i kotów oraz ich leczenie - lek. wet. Agnieszka Neska-Suszyńska - Kamica moczowa. Cz. I – etiologia i diagnostyka - lek. wet. Martyna Prusak, lek. wet. Karolina Polonius - Kamica moczowa. Cz. II – postępowanie terapeutyczne - lek. wet. Martyna Prusak - Problemy urologiczne u kotów - dr n. wet. Agnieszka Sikorska-Kopyłowicz, Klaudia Maniszewska - Jakie błędy można popełnić w leczeniu pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek - dr n. wet. Agnieszka Sikorska-Kopyłowicz, dr hab. Piotr Sławuta, Julia Rafalska PODCASTY: - Choroby towarzyszące zaburzeniom układu moczowego, czyli jednostki chorobowe - dr n. wet. Agnieszka Sikorska-Kopyłowicz - Choroby towarzyszące zaburzeniom układu moczowego, czyli wady wrodzone - dr n. wet. Agnieszka Sikorska-Kopyłowicz
Wybrane problemy nefrologii weterynaryjnej: Kompendium wiedzy i praktyki
Nowoczesny e-book redakcji „Weterynaria w Praktyce” stanowi nieocenione źródło wiedzy dla specjalistów i praktyków zajmujących się chorobami nerek i układu moczowego zwierząt. Zawiera szczegółowe artykuły autorstwa ekspertów, omawiające kluczowe jednostki chorobowe, metody diagnostyczne oraz wyzwania towarzyszące tym schorzeniom. Dodatkowo, dostęp do podcastów umożliwia słuchanie praktycznych wskazówek i doświadczeń z gabinetu weterynaryjnego, co czyni tę publikację nie tylko źródłem wiedzy teoretycznej, ale również narzędziem do pogłębiania kompetencji klinicznych.
Po jakie produkty jeszcze warto sięgnąć:
- Kardiologia psów i kotów w praktyce: Ta wyjątkowa publikacja pod redakcją dr hab. Agnieszki Noszczyk-Nowak to kompendium wiedzy o rozwijającej się dziedzinie kardiologii weterynaryjnej. Zawiera najnowsze narzędzia diagnostyczne, terapie i doświadczenia z gabinetów, które pomogą Ci skuteczniej leczyć Twoje zwierzęta.
- Vademecum Fizjoterapeuty: To praktyczny przewodnik dla fizjoterapeutów, zawierający najważniejsze informacje o terapiach manualnych, fizykoterapii i ocenie funkcjonalnej. Idealne narzędzie do aktualizacji wiedzy i doskonalenia umiejętności w codziennej pracy.
- Problemy układu oddechowego bydła: E-book, który zbiera doświadczenia terenowe i wiedzę ekspertów na temat diagnostyki i leczenia chorób układu oddechowego u bydła. Doskonałe narzędzie edukacyjne dla każdego pracującego w terenie weterynarza.
- Diagnozuj z nami: Kompleksowy zbiór artykułów o diagnostyce laboratoryjnej w weterynarii, oparty na cyklach publikowanych w „Weterynarii w Praktyce”. To niezbędne źródło wiedzy dla lekarzy, którzy chcą skutecznie interpretować wyniki badań.
- Dysfunkcje narządu żucia: Ta publikacja omawia diagnostykę, leczenie i powiązania dysfunkcji narządu żucia z innymi schorzeniami, takimi jak bóle głowy czy bruksizm. Przegląd piśmiennictwa i opisy przypadków sprawią, że lepiej zrozumiesz te złożone zagadnienia.
- Interna na 4 łapy – czyli wszystko o zdrowiu kotów: Praktyczny przewodnik po najważniejszych aspektach zdrowia kotów, idealny dla lekarzy weterynarii. Zawiera wskazówki, na co zwracać uwagę i jak rozpoznawać nietypowe objawy u kocich pacjentów.
- Co nowego w diagnostyce?: E-book, który poszerzy Twoją wiedzę o badania laboratoryjne w weterynarii, od niedoborów mineralnych po analizę biochemiczną. Doskonałe źródło aktualnych informacji dla lekarzy chcących być na bieżąco.
- Anestezjologia w praktyce: Praktyczny przewodnik po bezpiecznym znieczulaniu psów i kotów, zawierający najnowsze metody, techniki i informacje o lekach. Idealny dla każdego, kto chce podnosić swoje kwalifikacje w zakresie anestetyki.
- Gabinet Prywatny Nr 5/2020: Komentarze i zalecenia dotyczące profilaktyki chorób sercowo-naczyniowych, farmakoterapii i terapii ziołowej. Publikacja dla lekarzy, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o aktualne wytyczne i praktyczne rozwiązania.
- Pacjent z chorobami towarzyszącymi w gabinecie stomatologicznym: Kompleksowe kompendium o diagnozie i leczeniu pacjentów z chorobami towarzyszącymi, z naciskiem na powikłania i profilaktykę. Przydatne dla stomatologów i higienistek, dbających o zdrowie pacjentów.

Wybrane problemy nefrologii weterynaryjnej