Wymowa prawnicza
Seria „Skrypty Becka” przeznaczona jest dla studentów wydziałów prawa i aplikantów. Wyróznia ja wysoki poziom opracowania merytorycznego i redakcyjnego oraz aktualny stan prawny. Czwarte wydanie „Wymowy prawniczej” zawiera dziewiętnaście wykładów wygłoszonych w ramach zorganizowanych m.in. przez Wydawnictwo C.H.Beck szesnastu edycji Seminarium Wymowy Prawniczej prowadzonego przez wybitnych adwokatów, aktorów i specjalistów. Skrypt ma za zadanie poszerzyć wiedzę studentów i aplikantów o elementy erystyki i sztuki oratorskiej. Całość dopełnia wybór dziewięciu słynnych mów końcowych wygłoszonych m.in. przez: Sokratesa, Cycerona, Henryka Krajewskiego, Emila Zole, Ludwika Domańskiego czy Stanisława Szurleja.
- Kategorie:
- Język wydania: polski
- ISBN: 978-83-255-6821-4
- ISBN druku: 978-83-255-6820-7
- EAN: 9788325568207
- Liczba stron: 245
-
Sposób dostarczenia produktu elektronicznegoProdukty elektroniczne takie jak Ebooki czy Audiobooki są udostępniane online po opłaceniu zamówienia kartą lub przelewem na stronie Twoje konto > Biblioteka.Pliki można pobrać zazwyczaj w ciągu kilku-kilkunastu minut po uzyskaniu poprawnej autoryzacji płatności, choć w przypadku niektórych publikacji elektronicznych czas oczekiwania może być nieco dłuższy.Sprzedaż terytorialna towarów elektronicznych jest regulowana wyłącznie ograniczeniami terytorialnymi licencji konkretnych produktów.
-
Ważne informacje techniczneMinimalne wymagania sprzętowe:procesor: architektura x86 1GHz lub odpowiedniki w pozostałych architekturachPamięć operacyjna: 512MBMonitor i karta graficzna: zgodny ze standardem XGA, minimalna rozdzielczość 1024x768 16bitDysk twardy: dowolny obsługujący system operacyjny z minimalnie 100MB wolnego miejscaMysz lub inny manipulator + klawiaturaKarta sieciowa/modem: umożliwiająca dostęp do sieci Internet z prędkością 512kb/sMinimalne wymagania oprogramowania:System Operacyjny: System MS Windows 95 i wyżej, Linux z X.ORG, MacOS 9 lub wyżej, najnowsze systemy mobilne: Android, iPhone, SymbianOS, Windows MobilePrzeglądarka internetowa: Internet Explorer 7 lub wyżej, Opera 9 i wyżej, FireFox 2 i wyżej, Chrome 1.0 i wyżej, Safari 5Przeglądarka z obsługą ciasteczek i włączoną obsługą JavaScriptZalecany plugin Flash Player w wersji 10.0 lub wyżej.Informacja o formatach plików:
- PDF - format polecany do czytania na laptopach oraz komputerach stacjonarnych.
- EPUB - format pliku, który umożliwia czytanie książek elektronicznych na urządzeniach z mniejszymi ekranami (np. e-czytnik lub smartfon), dając możliwość dopasowania tekstu do wielkości urządzenia i preferencji użytkownika.
- MOBI - format zapisu firmy Mobipocket, który można pobrać na dowolne urządzenie elektroniczne (np.e-czytnik Kindle) z zainstalowanym programem (np. MobiPocket Reader) pozwalającym czytać pliki MOBI.
- Audiobooki w formacie MP3 - format pliku, przeznaczony do odsłuchu nagrań audio.
Rodzaje zabezpieczeń plików:- Watermark - (znak wodny) to zaszyfrowana informacja o użytkowniku, który zakupił produkt. Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować użytkownika, który rozpowszechnił produkt w sposób niezgodny z prawem. Ten rodzaj zabezpieczenia jest zdecydowanie bardziej przyjazny dla użytkownika, ponieważ aby otworzyć książkę zabezpieczoną Watermarkiem nie jest potrzebne konto Adobe ID oraz autoryzacja urządzenia.
- Brak zabezpieczenia - część oferowanych w naszym sklepie plików nie posiada zabezpieczeń. Zazwyczaj tego typu pliki można pobierać ograniczoną ilość razy, określaną przez dostawcę publikacji elektronicznych. W przypadku zbyt dużej ilości pobrań plików na stronie WWW pojawia się stosowny komunikat.
Jacek Wasilewski
Badacz kultury, medioznawca, scenarzysta. Prowadzi specjalizację dokumentalistyka na Wydziale Dziennikarstwa UW. Zajmuje się badaniem znaczeń. Interesują go zwłaszcza marki, mity marketingowe, wierzenia ekonomiczne, szamanizm naukowy i polityczny.
Pisał książki o retoryce (Prowadzeni słowami, 2008), wyjaśniał mechanizmy storytellingu (Opowieści o Polsce, 2012), rozmawiał o jedzeniu (Rozmowy przy stole, 2018). Prowadził też wesołe audycje w radiu, kręcił smutne dokumenty na Syberii i pisał neutralne raporty o odbiorze reklam.
Jerzy Bralczyk

Polski językoznawca, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy, polityki i prawa. Emerytowany profesor Uniwersytetu Warszawskiego, wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego, dawny współpracownik Poradni Językowej PWN. Autor licznych publikacji poświęconych poprawności językowej, w tym popularnonaukowych esejów, felietonów i zbiorów porad stanowiących cenione kompendia wiedzy o polszczyźnie. Programy radiowe i wystąpienia prof. Bralczyka od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem w Polsce i za granicą.