W dniu dzisiejszym kontakt z Biurem Obsługi Klienta jest możliwy jedynie drogą mailową.
Przepraszamy za niedogodności. więcej

Życie jest warte przeżycia: z Koheletem w drodze

31,12 zł -22%
39,90 zł
Cena okładkowa
39,90 zł Najniższa cena Najniższa cena z 30 dni przed obniżką

Ostatnie sztuki

Szczegóły produktu

Data wydania
20 maj 2023
Format pliku
eBook (epub,mobi,pdf)
Autor/Redaktor
Józef Bremer
Wydawca
Wydawnictwo M

Życie jest warte przeżycia: z Koheletem w drodze

Rozważając Księgę Koheleta o. Józef Bremer zaprasza czytelnika do zadawania wciąż aktualnych pytań: o sens życia, o przemijanie, o obecność Boga w świecie. Przekonuje, że podobnie jak biblijny autor, który 2000 lat temu miał odwagę skonfrontować swoje myślenie z odmienną dla hebrajczyków kulturą grecką, tak i my jesteśmy dziś zmuszeni do konfrontacji naszego obrazu świata z życiem w społeczeństwie wielokulturowym, z pytaniem o nierówności społeczne i zagrożenie naszej planety. Kohelet nigdy nie bał się pisać o doświadczeniu nonsensu i pustki, które często są udziałem współczesnego człowieka. Był przekonany, że wiara powinna być żywa i dynamiczna i nie może rozwiązać w cudowny sposób za człowieka wszystkich jego problemów. Wręcz odwrotnie przekonywał, że osoba wierząca zderza się z różnego rodzaju ograniczeniami i brakami. Jako bystry obserwator codziennej rzeczywistości widział w życiu ludzkim nie tylko czas umierania, zabijania, burzenia i płaczu, ale także czas narodzin, budowania pokoju i radości. Jest dla nas współczesnych wzorem, jak się nie poddawać presji otaczającego nas świata oraz jak szukać bronić niepodważalnej prawdy w naszym życiu. Życie jest warte przeżycia – przypomina za Koheletem autor. Warto, abyśmy zaczęli je smakować, zamiast się zamartwiać. Ks. prof. dr hab. Józef Bremer SJ – naukowiec, dydaktyk, duszpasterz, były rektor Akademii Ignatianum w Krakowie, autor prac naukowych z zakresu filozofii, logiki i kognitywistki, a także szeroko zakrojonych opracowań popularnonaukowych.

 

Recenzje (0)

Zainspiruj się kategoriami tego produktu

Życie jest warte przeżycia: z Koheletem w drodze – refleksje nad sensem i obecnością Boga

Zapraszamy do odkrywania głębi rozważań o sensie życia, przemijaniu oraz obecności Boga w świecie, które zawarte są w książce o. Józefa Bremera. Ta inspirująca lektura zachęca do konfrontacji własnych przekonań z wyzwaniami współczesności, tak jak Kohelet 2000 lat temu stawiał pytania o istotę naszego istnienia. Wśród rekomendacji znajdą Państwo m.in. tytuły takie jak "Źródło i noc", "Dogmat i metoda" czy "Duch Święty. Dotyk Boga w codzienności", które pomogą pogłębić duchową refleksję i zrozumienie własnej wiary w dynamicznym świecie.

Po jakie produkty jeszcze warto sięgnąć:

  1. Źródło i noc: Ta książka to głęboki przegląd koncepcji filozoficznych i teologicznych dotyczących ukrytego i objawionego Boga w religiach monoteistycznych. Autorzy poruszają trudne tematy związane z transcendencją i poznawczą niedostępnością Boga, zachęcając do refleksji nad tajemnicą wiary.
  2. Dogmat i metoda: Odkryj, jak dogmaty, zamiast ograniczać, pomagają ukierunkować myślenie i odczytywać rzeczywistość. Ta monografia zachęca do odnowy metodologicznej w dogmatyce chrześcijańskiej, otwierając dialog między wiarą a poznaniem świata.
  3. Duch Święty Dotyk Boga w codzienności: Poznaj bliską i realną obecność Ducha Świętego w codziennym życiu. Książka przypomina, jak moc Ducha uzdalnia nas do przemiany i bliskości z Bogiem, ukazując Go jako prawdziwego przyjaciela.
  4. Kościół, który wyznaję: Podobnie jak poprzednia, ta publikacja to głęboka refleksja nad wyzwaniami i nadzieją w życiu Kościoła. Ksiądz Draguła zachęca do otwartego mówienia o trudnych tematach i wierze mimo przeciwności.
  5. Na drodze ku Chrystusowi: Ta książka odpowiada na kluczowe pytania dotyczące współczesnego Kościoła, ewangelizacji i roli świeckich. Autorzy, kardynał Müller i ks. Slipka, dzielą się mądrością, pomagając odnaleźć drogę wiary w chaosie współczesności.
  6. Apostołowie: Fascynująca opowieść o życiu i misji dwunastu apostołów, którzy stali się filarami religii katolickiej. Poznaj ich historie, by zyskać realny obraz tych niezwykłych ludzi i ich drogi do Zbawiciela.
  7. Wiara – racjonalna czy naiwna? Filozof broni chrześcijaństwa: Ta książka to filozoficzne rozważania na temat obiektywnej prawdy, wiary w Boga i relacji między nauką a religią. Autor broni chrześcijaństwa jako racjonalnej i głęboko przemyślanej drogi do prawdy.
  8. Ignacy Loyola i mistyka codzienności: Odkryj, jak każdy chrześcijanin może stać się mistykiem w zwyczajnym życiu. Ta książka pokazuje, że mistycyzm jest dostępny dla każdego, nawet w codziennych obowiązkach i aktywnościach.
Zobacz inne z tej samej serii
Życie jest warte przeżycia: z Koheletem w drodze

Życie jest warte przeżycia: z Koheletem w drodze

31,12 zł -22%
39,90 zł
Cena okładkowa
39,90 zł Najniższa cena Najniższa cena z 30 dni przed obniżką