MENU
Rozwiń skrzydła na wakacje

Szczególnie polecane

Geografia szczęścia

Autor przemierza kontynenty i kraje, a reportaże z jego pobytu w poszczególnych miejscach są napisane z niezwykłym poczuciem humoru oraz są pełne celnych obserwacji i ciekawych spostrzeżeń. Odwiedź 10 krajów uznawanych za najszczęśliwsze na świecie i dowiedz, się jak ludzie w różnych krajach rozumieją szczęście. Książka niezwykle wciągająca, napisana w zabawny sposób – czyta się ja jednym tchem.

Sprawdź szczegóły »

Utopia nad Wisłą

Niezwykła podróż historyczna w okres PRL. „Utopia nad Wisłą” zanurza czytelnika w jednym z najbardziej fascynujących, a jednocześnie kontrowersyjnych okresów w historii Polski – czasach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej (PRL). Ta książka nie jest jedynie suchym przekazem faktów historycznych, ale próbą zrozumienia, jak życie codzienne, kultura, polityka i gospodarka kształtowały się pod wpływem komunistycznej ideologii i jak te elementy wzajemnie na siebie wpływały. Książka ma niezwykłą szatę graficzną – wygląda jak gazeta z tego okresu i zawiera wiele ciekawych, autentycznych zdjęć. Pełna jest też ciekawostki z czasów PRL w postaci kapsuł, np. teksty piosenek czy anegdot, dowcipów i cytatów z epoki, a także fragmentów przemówień.

Sprawdź szczegóły »

Zobacz także

Mitologia japońska

Mitologia japońska to wyjątkowo barwna podróż w mistyczny świat. Książka, która zainteresuje nie tylko pasjonatów Japonii i jej kultury, ale również miłośników sag i książek fantasy. Poznaj magiczne zwierzęta, demony, gobliny, legendarnych władców, tajemnicze bóstwa i istoty nadprzyrodzone.
Sprawdź jak wiele motywów pochodzących z mitologii japońskiej jest wciąż żywych i można je znaleźć w mangach i anime

Sprawdź szczegóły »

Poznam sympatycznego Boga

Jakie są ciekawostki różnych religii na różnych częściach globu? Wyrusz z Erikiem Weinerem w niezwykłe zakątki Świata, aby dowiedzieć się, kim lub czym tak naprawdę jest Bóg. W trakcie swojej wędrówki autor medytuje w Nepalu, studiuje kabałę w Izraelu i uczy się wirować z derwiszami w Turcji. W Chinach próbuje odblokować swoje qi czy spotyka się z wyznawcami wiary w UFO oraz pracuje jako wolontariusz u franciszkanów.

Sprawdź szczegóły »