Przed II wojną światową Żydzi stanowili ponad 30% mieszkańców Krakowa. Zagłada dotknęła niemal wszystkich. Celem publikacji notesów wydawnictwa EMG jest – z konieczności fragmen...więcej »
„Ich Miasto. Wspomnienia Izraelczyków, przedwojennych mieszkańców Krakowa” to zbiór rozmów, które Anis Dziób-Pordes przeprowadziła z Izraelczyk...więcej »
Michał Wiśniewski w książce „Budowanie świata. Wokół twórczości Tomasza Mańkowskiego” nakreślił niezwykłe dzieje bohatera na tle losów polskiej architektury, wyjątk...więcej »
Wydawnictwo EMG przedstawia II tom z serii Ktoś, nie coś, zatytułowany Zamieszka(ł) ze mną kot autorstwa Aleksandry Zawadzkiej-Glinki. Książkę najlepiej opisują słowa pierwszego czytelnika i pierws...więcej »
„Ze złości” to opowieść o Maksie, chasydzkim książątku, rocznik 1920, żydowskim chłopcu, który bardzo chciał być Polakiem, a także o Franku z młyna, jego polskim przyjacielu, kt&...więcej »
„Trzynaście” Marcina Świetlickiego to kontynuacja bestsellerowej, kultowej i magicznej powieści „Dwanaście” opublikowanej przez EMG w roku 2006. Główny bohater nowego...więcej »
Zamieszczone w książce opowieści poświęcone są sześciu wybitnym architektkom. Teksty o nich próbują uświadomić nam rolę kobiet nie tylko w kształtowaniu modernistycznej wizji architektury i ...więcej »
Wydawnictwo EMG rozpoczyna nową serię „Ktoś, nie coś”. Otwierać ją będzie książka „NIE!”, której autorka, Agnieszka Orłowska – dyrektorka organizacyjna Międzyna...więcej »
Na początku było Dwanaście. Potem: Trzynaście. A teraz, naturalną koleją rzeczy: Jedenaście!Wydawnictwo EMG przedstawia VIII tom Polskiej Kolekcji Kryminalnej: Jedenaście Marcina Świetl...więcej »
Pamiętacie Mistrza, który nie bardzo wiedział, jak obsłużyć telefon komórkowy? Po 15 latach wrócił! I pewnie byłby zdziwiony, gdyby zobaczył, w jakiej formie...&bdq...więcej »
Już miałem ochotę napisać, że ta książka jest swego rodzaju instrukcją obsługi i powinna być dołączana do każdego kota, którego przygarniamy, ale byłoby to wbrew idei przyświecającej Autorce...więcej »
Mamy zaszczyt poinformować, że w 10. rocznicę śmierci profesora Tomasza Mańkowskiego – architekta i pedagoga, ukazała się poświęcona mu monografia. Premiera odbędzie się 20 czerwca w Muzeum S...więcej »
Motywem przewodnim tego tomu jest udział krakowskich Żydów w tworzeniu m.in. miejsc kultury, dziedzictwa i pamięci narodowej, przykładem będzie Wawel, Muzeum Narodowe, Kopiec Józefa P...więcej »
„Zapisane” to zbiór kilkunastu esejów i dyskusji o przedwojennych polskich reporterkach i reporterach. Bohaterami książki są: Irena Krzywicka, Wanda Melcer, Ksawery Pruszy...więcej »
Akcja Klasy Alef zaczyna się pod koniec lata. Do Ganot przyjeżdża Roni Metzger. Chłopak chce zacząć naukę w technikum rolniczym, ale także uciec z domu w Tel Awiwie, który po śmierci matki n...więcej »
Siódmy tom z serii „Architektura jest najważniejsza”, traktujący o złożonych relacjach ludzi i zwierząt w przestrzeni architektury i urbanistyki, to kolejna (po m.in. „Arch...więcej »
IV tom serii poświęcony jest kobietom, choć i dla mężczyzn znalazło się w nim miejsce – jako bohaterów drugiego planu, pozostających w tle głównej opowieści, przywoływanych właś...więcej »
Przed II wojną światową Żydzi stanowili 30% mieszkańców Krakowa. Zagłada dotknęła niemal wszystkich. Spacerując dziś ulicami Krakowa, można odnieść wrażenie, że jedyny obraz pamięci, jaki zo...więcej »
Wydanie książki o działalności krakowskich adwokatów pochodzenia żydowskiego do 1939 roku to wyjątkowe wyzwanie, jakiego podjęli się wspólnie Bartosz Heksel i wydawnictwo EMG. Publika...więcej »