MENU

Renowacje obiektów budowlanych; dodatek nr 3/2013 miesięcznika IZOLACJE

(ePrasa)

Projektowanie i warunki techniczne wykonania i odbioru robót

0.00  [ 0 ocen ]
 Dodaj recenzję
Rozwiń szczegóły »
  • Druk: Warszawa 2013, 2013

  • Autor: Maciej Rokiel

  • Wydawca: Medium

  • Formaty:
    PDF
    (Watermark)
    Watermark
    Znak wodny czyli Watermark to zaszyfrowana informacja o użytkowniku, który zakupił produkt. Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować użytkownika, który rozpowszechnił produkt w sposób niezgodny z prawem. Ten rodzaj zabezpieczenia jest zdecydowanie najbardziej przyjazny dla użytkownika, ponieważ aby otworzyć książkę zabezpieczoną Watermarkiem nie jest potrzebne konto Adobe ID oraz autoryzacja urządzenia.

Dostępne formaty i edycje
Rok wydania
Cena
Cena katalogowa: 40,00 zł
38,00
Dodaj do schowka
Dostępność: online po opłaceniu
Produkt elektroniczny Plik do pobrania po realizacji zamówienia

Renowacje obiektów budowlanych; dodatek nr 3/2013 miesięcznika IZOLACJE

Autor książki od kilkunastu lat jest związany z branżą chemii budowlanej. Ma na koncie kilkanaście książek i kilkaset publikacji fachowych dotyczących hydroizolacji i kosztorysowania. Wybrane rozdziały w tej książce współredagował też Cezariusz Magott, również uznany ekspert w tej branży. Jej tematem jest wykonawstwo prac budowlanych prowadzonych głównie w starym budownictwie, a zwłaszcza w obiektach zabytkowych. Opisywany jej zakres dotyczy robót związanych z zabezpieczeniem takich obiektów przed wpływem wody i wilgoci.

Książka szczegółowo omawia sprawy dotyczące zabezpieczania murów w takich obiektach przed kapilarnym podciąganiem wód gruntowych, które zawarte zostały w pięciu grupach zagadnień stanowiących jej rozdziały.

Otwierający ją rozdział „Diagnostyka w renowacji – zalecenia ogólne” przedstawia wiedzę teoretyczną dotyczącą zjawisk oddziaływania wody i wilgoci na budynki. Przywołano tu najważniejsze parametry fizyczne oraz definicje określające zachowanie się materiałów pod wpływem wody i wilgoci oraz zawarto opisy zjawisk oddziaływania tej wody i wilgoci na budynek, a także ogólne zalecenia diagnostyczne wraz z planowaniem prac renowacyjnych.

Rozdział „Przepona pozioma” wyszczególnia grupy materiałów iniekcyjnych i przedstawia ogólne wymogi stawiane podłożu jak też zasady wykonywania prac z podaniem poszczególnych ich etapów ze zwróceniem uwagi na ich poprawne wykonanie oraz kontrolowanie jakości robót.

Rozdział „Materiały do wykonywania izolacji powłokowych” dotyczy poznania bezspoinowych materiałów bitumicznych i cementowych, rolowych materiałów bitumicznych i z tworzyw sztucznych z uwzględnieniem wymagań stawianych podłożu, sposobów jego przygotowania oraz zasad ich doboru do wykonywania powłok wodochronnych. Szczegółowo omówiono w nim sposoby ochrony murów w oparciu o technologie stosowania wymienionych materiałów, w tym także z uwzględnieniem faz kontroli jakości robót.

W rozdziale „System tynków renowacyjnych” poznajemy składniki takich tynków, wymagania ogólne oraz fazy wykonawcze dla tynków o różnym stopniu zasolenia.
Rozdział „Detale i prace uzupełniające” nawiązuje do zagadnień związanych z wtórną izolacją zewnętrzną, czyli powłokową, wtórną izolacją pionową typu wannowego, iniekcjami kurtynowymi, strukturalnymi i uszczelniającymi, doborem iniektu, a także iniekcjami zamykającymi oraz uszczelniającymi rysy i pęknięcia.

Publikację oparto o bogatą bibliografię, którą stanowią obowiązujące normy techniczne polskie i niemieckie, a także komentarze do norm, aktualne specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przywołane książki i publikacje z literatury technicznej.

Książka stanowi wydanie specjalne miesięcznika IZOLACJE nr 3/2013 Na jej 150 stronach - obok informacji opisowych - ubogacona została w ilustracje, rysunki poglądowe i tabele.