MENU

Wydawnictwo Dwie Siostry

Wydawnictwo Dwie Siostry to młoda, lecz prężnie rozwijająca się i wielokrotnie nagradzana oficyna wydająca literaturę dziecięcą i młodzieżową. Dwie Siostry założone zostały w 2005 roku i od tamtej pory specjalizują się w wydawaniu nie tylko młodych, obiecujących debiutantów, ale również klasyków literatury dla najmłodszych. Niektóre z ich książek zostały docenione na całym świecie za treść oraz piękną formę graficzną, a „Mapy“ Aleksandry i Daniela Mizielińskich sprzedały się w ponad trzech milionach egzemplarzy w tłumaczeniach na 32 języki!

Publikacje Dwóch Sióstr były już nominowane do najbardziej prestiżowych nagród na całym świecie: dwukrotnie do renomowanej Bologna Ragazzi Award, a także do London Book Fair International Excellence Award (w kategorii najlepszy wydawca literatury dziecięcej) czy „The Beijing News Weekly Review“ (za najlepszą książkę roku dla dzieci w Chinach). Jak zgodnie przyznają również polscy czytelnicy, wszystkie te wyróżnienia są jak najbardziej zasłużone, a książki Dwóch Sióstr należą do najpiękniejszych wydań literatury młodzieżowej na świecie.

W katalogu Dwóch Sióstr znalazło się bardzo wiele znanych wszystkim klasyków, takich jak „Pan Maluśkiewicz i wieloryb“ Juliana Tuwima (wznowiony po 54 latach od pierwszego wydania!) czy „Małpa w kąpieli“ i „Paweł i Gaweł“ Aleksandra Fredry — warto jednak zwrócić również uwagę na starannie opracowywane serie, w których odnaleźć można niejedną perełkę. Do najchętniej czytanych należą przywołujący najlepsze tradycje polskiej grafiki książkowej „Mistrzowie Ilustracji“ oraz „Ulica Czereśniowa“, czyli seria obrazkowych książek bez słów. Aby zaś połączyć przyjemne z pożytecznym, należy sięgnąć przede wszystkim po publikacje z serii „Mały Koneser“, czyli niedługie opowiadania inspirowane wybitnymi dziełami polskiego i światowego malarstwa, albo niezwykły eksperyment — „Uniwersytet Dziecięcy“, serię krótkich wykładów dla dzieci, w których prawdziwi profesorowie przystępnie odpowiadają na nurtujące dzieci pytania.

W ofercie księgarni internetowej PWN znalazły się zarówno wyżej wymienione, jak i wiele innych serii wydawniczych Dwóch Sióstr, które długo by jeszcze tutaj wymieniać! Warto jednak zwrócić uwagę na kilka specjalnych książek, na przykład „Ale patent! Księga niewiarygodnych wynalazków“ Małgorzaty Mycielskiej, czyli zwariowany przegląd niezwykłych pomysłów dawnych i współczesnych, oraz — świetny prezent gwiazdkowy — „Milion miliardów Świętych Mikołajów“, książkę, w której Hiroko Motai tłumaczy wreszcie, jak to w końcu jest z tym Świętym Mikołajem.

ZAWĘŹ WYNIKI
Znaleziono: 1303
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Jutro rządzę ja!

Książka (twarda)
24,09 zł
34,90 zł

Co lubią uczucia?

Książka (miękka)
27,55 zł
39,90 zł

Gabinet anatomii

Książka (twarda)
51,70 zł
74,90 zł

O nie, Dudusiu!

Książka (twarda)
23,94 zł
34,90 zł

Dom w lesie

Książka (twarda)
27,55 zł
39,90 zł

Piłka w grze

Książka (miękka)
27,55 zł
39,90 zł

W góry!

Książka (miękka)
31,00 zł
44,90 zł
Znaleziono: 1303
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20