MENU
Wydawnictwo Naukowe PWN

Wydawnictwo Naukowe PWN

Wydawnictwo Naukowe PWN rozpoczęło swoją działalność w 1951 roku. Przez lata – początkowo jako Państwowe Wydawnictwo Naukowe – realizowało i realizuje – jako Wydawnictwo Naukowe PWN – misję rzetelnego i spełniającego oczekiwania swych Czytelników wydawania publikacji naukowych na najwyższym poziomie. W 2021 roku obchodziło jubileusz 70-lecia działalności. 

Przełomowym wydarzeniem w historii PWN była przeprowadzona w 1991 roku prywatyzacja, która otworzyła nowy etap dostosowywania Wydawnictwa do wymogów międzynarodowego rynku książki i międzynarodowej konkurencji. Obecnie do jego priorytetowych działań należy rozwój technologii i wydawanie innowacyjnych produktów, z których Klienci będą korzystać przez całe życie. 

Każdego roku nakładem WN PWN ukazuje się ponad 200 tytułów. Są to publikacje książkowe, a także e-booki, aplikacje mobilne oraz produkty multimedialne. Wydawnictwo publikuje książki humanistyczne, matematyczno-przyrodnicze, o tematyce społecznej, ekonomiczne, techniczne i rolnicze, słowniki języka polskiego i obcojęzyczne, encyklopedie uniwersalne i tematyczne. 

Czytelnikom oferuje zarówno pozycje bardzo specjalistyczne, jak i te o charakterze przekrojowym. Podstawowe publikacje to podręczniki akademickie, publikacje naukowe, popularnonaukowe, książki dla profesjonalistów, słowniki i inne produkty referencyjne, czyli służące poszerzaniu wiedzy. 

Od samego początku WN PWN współpracuje ze wszystkimi ośrodkami naukowymi w kraju. Z Wydawnictwem w różnej formie – jako autorzy, redaktorzy, tłumacze – byli i są związani najwybitniejsi polscy i zagraniczni uczeni. Do najważniejszych należą: Witold Doroszewski, Leszek Kołakowski, Władysław Tatarkiewicz, Peter W. Atkins, Manuel Castells, Anthony Giddens, Elkhonon Goldberg, Richard P. Feynman, Joseph E. Stiglitz, Lubert Stryer oraz Philip G. Zimbardo

 Powszechne uznanie zdobyły PWN-owskie serie wydawnicze: Biblioteka Klasyków Filozofii (BKF), Biblioteka Współczesnych Filozofów (BWF), Biblioteka Socjologiczna, Biblioteka Psychologii Współczesnej, Biblioteka Problemów, Logos, Historia Powszechna, Wielka Historia Literatury Polskiej, a w dziedzinie nauk ścisłych: Biblioteka Matematyczna, Biblioteka Fizyki i Biblioteka Chemii. 

Publikacje WN PWN wyróżnia najwyższy poziom i rzetelność dzięki współpracy z najlepszymi specjalistami w niemal wszystkich dziedzinach nauki, a także dzięki pracy redaktorów czuwających nad opracowaniem publikacji. Są to standardy, które umożliwiają Wydawnictwu utrzymanie oraz wzrost popularności i uznania odbiorców przez wszystkie lata działalności.
Znaleziono: 15527
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20
Znaleziono: 15527
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20