MENU

Książki popularnonaukowe

W tej kategorii zgromadziliśmy książki pisane przez ekspertów z myślą o szerokiej publiczności. Znani naukowcy popularyzują w nich swoje dziedziny, zachęcając do zdobywania nowej wiedzy i poszerzania swoich horyzontów. Wśród przystępnie napisanych książek popularnonaukowych, które tutaj zgromadziliśmy, każdy znajdzie coś dla siebie: od poradników psychologicznych do fascynujących książek historycznych, a nawet przewodników po nowoczesnej astrofizyce czy zaawansowanej matematyce!

Szczególnie polecamy serię „50 idei, które powinieneś znać“. To niedługie przewodniki wprowadzające w świat zagadnień, które towarzyszą ludzkości w misji zrozumienia świata. Każda z książek z tej serii napisana jest tak, aby od samych podstaw przedstawić różne dziedziny wiedzy oraz zachęcić do dalszych badań i poszukiwań. Pierwsza, najbardziej ogólna pozycja z tej serii, to „50 wielkich idei, które powinieneś znać“ Bena Dupré. Autor wprowadza w niej czytelnika w klasyczne i nowoczesne wątki zachodniej myśli pogrupowane w sześć dziedzin: polityka, filozofia, religia, ekonomia, nauka i sztuka. Kolejne książki z cyklu to już nieco bardziej szczegółowe przedstawienia najnowszych osiągnieć w takich dziedzinach jak fizyka, matematyka, architektura, genetyka czy filozofia.

Fascynatom historii polecamy serię „Korzenie Europy“, poświęconą rzadziej omawianym w klasycznych podręcznikach historycznych tematy. Znalazła się w niej fascynująca monografia „Słowianie. Rzeczywistość i fikcja wspólnoty“, napisaną przez niemieckiego mediewistę Eduarda Mühlego, a także „Chazarowie. Polityka, kultura, religia“ Jarosława Dudka – dzieje prototureckiego ludu, który w VII–XI wieku panował na terenach obecnej wschodniej Ukrainy i Kaukazu.

W dziedzinie antropologii wielkim zainteresowaniem czytelników cieszy się przełomowa praca Jamesa C. Scotta: „Jak udomowiono człowieka. U początków historii pierwszych państw“. Autor podważa w niej od dawna przyjęte tezy o początkach cywilizacji i zadaje prowokacyjne pytanie, czy przejście na osiadły tryb życia nie przyczyniło się do pogorszenia warunków bytowych i zdrowotnych, ograniczenia naszej swobody i wytworzenia się mechanizmów przymusu, władzy oraz kontroli.

Te i inne pozycje z niniejszej kategorii pokazują, że zdobywanie wiedzy wcale nie musi być żmudne, a nauka to nie tylko sucha teoria! Z tysięcy książek popularnonaukowych, które zgromadziliśmy w naszej księgarni, ciężko opisać tutaj nawet najbardziej ogólne bestsellery. Warto jednak polecić jeszcze jedną serię, która z pewnością zainteresuje wszystkich eksperymentatorów i praktyków… „Laboratorium w szufladzie“ (PWN) to cykl poradników, które krok po kroku przedstawiają, jak zbudować domowe laboratorium i wykonywać nierzadko naprawdę skomplikowane eksperymenty. Do tej pory ukazały się poradniki opisujące laboratoria biologiczne, chemiczne, fizyczne, anatomiczne, optyczne, zoologiczne, modelarskie oraz elektrotechniczne.

ZAWĘŹ WYNIKI
Znaleziono: 20398
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Dialektyka populizmu

Książka (miękka)
29,13 zł
39,90 zł
Znaleziono: 20398
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20