MENU

Książki do nauki łaciny

Łacina jest dzisiaj nauczana w wielu szkołach ponadpodstawowych oraz na licznych kierunkach akademickich – od wydziałów prawniczych do akademii medycznych. Chociaż łacina stereotypowo uznawana jest za język trudny i w dzisiejszych czasach mało przydatny, autorzy książek zgromadzonych w tej kategorii udowadniają, że wcale tak nie jest. Oprócz podręczników do nauki języka łacińskiego zgromadziliśmy w naszej księgarni także inne pomoce dydaktyczne, od słowników do tablic gramatycznych, a także inne publikacje poświęcone historii łaciny.

Najczęściej polecanym przez nauczycieli podręcznikiem do języka łacińskiego jest „Język łaciński. Podręcznik dla lektoratów szkół wyższych“ Jurewicz, Żuławskiej i Winniczuk. To bardzo obszerna pozycja zawierająca nie tylko podstawy łaciny, ale również bardziej zaawansowaną gramatykę. Do podręcznika dołączono także obszerne wypisy z klasycznej literatury łacińskiej oraz słownik łacińsko-polski. Inne popularne podręczniki wprowadzające do łaciny to „Porta Latina nova“ (PWN) oraz „Łacina dla początkujących“ (PONS).

Szczególnie z myślą o lekarzach oraz prawnikach uczących się łaciny powstały podręczniki tematyczne: „Język łaciński dla prawników“ Jana Rezlera oraz „Lingua Latina ad usum medicinae studentium“ Sabiny Filipczak-Nowickiej i Zofii Grech-Żmijewskiej. To podręczniki nie tylko wprowadzające w gramatykę i słownictwo łacińskie, ale także specjalnie dostosowane do szczegółowych wymagań uniwersyteckich łaciny prawniczej oraz medycznej.

Wszystkim pasjonatom języka łacińskiego polecamy także liczne materiały dodatkowe: od klasycznego już „Małego słownika łacińsko-polskiego“ Józefa Korpantego do „Varietas delectat“, zbioru tekstów łacińskich dostosowanych do średnio-zaawansowanego poziomu językowego.

Znaleziono: 93
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Język łaciński dla prawników - Outlet

Książka (miękka)
Produkt niedostępny
Znaleziono: 93
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20