MENU
Psychologia

Szczególnie polecamy

Nowości i zapowiedzi

Bestsellery w kategorii: psychologia

Głos współczesnej psychologii: Philip Zimbardo

Kanon klasyki psychologicznej

Psychologia dziecka, związki, rodzina

Problemy zdrowia psychicznego, psychoterapia

Psychologia rozwoju człowieka

Komunikacja, relacje interpersonalne

Zrozumieć emocje, lęki, stres

Seksualność, życie intymne

Psychologia kliniczna

Wydawnictwo Scholar poleca


Psychologia od PWN

Psychologia - zobacz wszystko

Psychologia i psychoterapia to prężnie rozwijające się dziedziny wiedzy, studiowane na uniwersytetach na całym świecie. Dlatego w księgarni internetowej PWN przygotowaliśmy szeroką ofertę podręczników psychologicznych skierowanych do studentów i wykładowców kierunków psychologicznych, ale także obszerny wybór poradników, które pomogą nam lepiej zrozumieć, jak funkcjonuje nasz umysł, jak radzić sobie z emocjami i dbać o swój rozwój. Książki i podręczniki psychologiczne podzieliliśmy na kilka wygodnych kategorii, wśród których znalazły się zarówno klasyczne pozycje psychologiczne (między innymi Philipa Zimbardo czy Daniela Golemana), jak i bestsellerowe poradniki popularnonaukowe.


Za najlepszy podręcznik wprowadzający w tematykę psychologii od lat uważana jest monumentalna praca Philipa G. Zimbardo i Richarda J. Gerriga - "Psychologia i życie", licząca sobie blisko 900 stron monografia prezentująca wiedzę z całego zakresu psychologii. W najnowszym wydaniu "Psychologia i życie" poszerzona została o nowe wyniki badań i wzbogacona o działy zawierające materiał praktyczny - "Psychologia w twoim życiu" oraz "Myślenie krytyczne w twoim życiu".


Zimbardo, najsłynniejszy dzisiaj psycholog i popularyzator tej dziedziny naukowej, przygotował również wraz ze swoimi współpracownikami serię publikacji "Psychologia. Kluczowe pojęcia". To cykl kilku publikacji przeznaczony dla wszystkich tych, którzy chcą wzbogacić swoją wiedzę psychologiczną o najnowsze wyniki badań z takich dziedzin, jak "Podstawy psychologii" (tom I), "Motywacja i uczenie się" (tom II), "Struktura i funkcje świadomości" (tom III), "Psychologia osobowości" (tom IV) czy "Człowiek i jego środowisko" (tom V). Klasyczną pozycją amerykańskiego psychologa wydaną w serii PWN "Biblioteka Psychologii Współczesnej" jest zaś cieszący się od lat niesłabnącym zainteresowaniem czytelników esej "Efekt Lucyfera", prezentujący wnioski płynące ze słynnego eksperymentu stanfordzkiego.

Poza publikacjami omawiającymi najnowszą wiedzę psychologiczną przygotowaliśmy również specjalną serię "Biblioteka Klasyków Psychologii" (PWN). Tutaj opublikowane zostały klasyczne pozycje psychologiczne, które do dziś wywierają duży wpływ na kolejne pokolenia badaczy. Są wśród nich podstawowe prace Sigmunda Freuda, ojca psychoanalizy ("Wstęp do psychoanalizy" czy "Psychopatologia życia codziennego"), rewolucyjna praca poświęcona psychologii dziecka, czyli "Mowa i myślenie dziecka" Jeana Piageta czy "O sztuce istnienia" Ericha Fromma.


Pozostałe akademickie podręczniki psychologiczne oraz poradniki popularnonaukowe podzieliliśmy na kilka kategorii. Dział "Psychologia w domu i w pracy" zawiera propozycje poświęcone takim tematom jak wypalenie zawodowe, nieśmiałość oraz depresja. "Stres, agresja i przemoc" oraz "Relacje międzyludzkie" skierowane są do osób zainteresowanych psychologią stresu, ale także seksualności i związków. Kategoria "Psychologia dziecka", zawierająca pozycje skierowane nie tylko do specjalistów, ale również wszystkich rodziców, poświęcona jest zagadnieniom dojrzewania, dzieciństwa czy rozwijania umiejętności społecznych. Niezbędne pozycje dla wszystkich przyszłych psychologów i psychoterapeutów znalazły się zaś w kategorii "Metodologia badań psychologicznych", gdzie dokładnie omówione zostały współczesne kierunki badań w różnych dziedzinach psychologii.