MENU

Wydawnictwo WNT

Wydawnictwa Naukowo-Techniczne to znany polski wydawca książek i podręczników z takich dziedzin jak elektronika, mechanika, przemysł lekki oraz innych sektorów ogólnotechnicznych. WNT to wiele lat doświadczenia w wydawaniu zarówno materiałów naukowych i dydaktycznych dla studentów, jak i pozycji skierowanych do profesjonalistów. W ofercie wydawnictwa oprócz podręczników i monografii naukowych znalazły się również słowniki techniczne, poradniki i encyklopedie, a także książki popularnonaukowe z zakresu techniki ogólnej.

Studenci kierunków technicznych szczególnie docenią podręczniki, repetytoria i zbiory zadań wydawnictwa WNT. Popularnością cieszą się takie pozycje jak dwutomowy "Zbiór zadań z fizyki dla uczniów szkół średnich i kandydatów na studia", "Rysunek techniczny maszynowy" czy "Zarys matematyki wyższej dla studentów" Romana Leitera. W niezwykle szerokiej ofercie tematycznej nie zabrakło jednak również podręczników fizycznych ("Fizyka dla inżynierów"), chemicznych i biochemicznych, elektronicznych oraz mechatronicznych.

Ważną częścią katalogu Wydawnictw Naukowo-Technicznych są słowniki tematyczne przeznaczone dla konkretnych grup zawodowych. Oprócz ogólnego "Małego słownika technicznego polsko-angielskiego i angielsko-polskiego" znalazły się słowniki tematyczne - elektryczne, fizyczne, medyczne, informatyczne, budowlane czy matematyczne. Oprócz słowników języka angielskiego wydawnictwo w ofercie ma również słowniki polsko-francuskie, włoskie, rosyjskie, hiszpańskie, niemieckie, ukraińskie i rosyjskie.

Chociaż większość książek z katalogu WNT skierowana jest do ekspertów, w ofercie wydawnictwa nie zabrakło również pozycji popularnonaukowych. Przystępnym językiem napisana jest między innymi monografia "Elektrownie jądrowe" Jerzego Kubowskiego, przytaczająca szczegóły pracy tego rodzaju elektrowni, ich wady i zalety, a także dokładnie opisuje procedury bezpieczeństwa - niezwykle istotne zwłaszcza po katastrofach w Czernobylu i Fukushimie. Podobną funkcję pełni książka "Farmy wiatrowe w systemie elektroenergetycznym" Zbigniewa Lubośnego - kompendium wiedzy o elektrowniach wiatrowych oraz praktyczne informacje o ich użytkowaniu i funkcjonowaniu, w tym analiza ekonomiczna opłacalności inwestycji.

ZAWĘŹ WYNIKI
Znaleziono: 1574
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Elektrownie jądrowe

Książka (miękka)
67,94 zł
79,00 zł

Wstęp do matematyki

Książka (miękka)
53,82 zł
69,00 zł
Znaleziono: 1574
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20