MENU

Lektury: Szkoła Podstawowa

Lektury do szkoły podstawowej to kluczowy element wychowania młodych uczniów – dzięki książkom przeczytanym na początku ich edukacji rozbudzą w sobie chęć czytania i interesowania się prozą i poezją na własną rękę, natomiast te wybrane przez nauczyciela do klas wyższych są niezbędną pomocą w rozumieniu nie tylko historii, ale również otaczającego ich świata. W Księgarni Internetowej PWN przygotowaliśmy więc książki do szkoły podstawowej, które zarówno realizują obowiązkowy zakres wiedzy wymaganej przez ministerstwo, jak i stanowiące spis lektur uzupełniających – przygotowujących uczniów do samodzielnych poszukiwań czytelniczych poza szkołą i w dalszej edukacji. Znajdziecie tu więc Państwo powieści, zbiory wierszy, reportaże czy książki historyczne – od „Quo vadis?” Henryka Sienkiewicza poprzez legendy i baśnie polskie czy „Zaczarowaną zagrodę” Aliny i Czesława Centkiewiczów aż po „Harry’ego Pottera” J.K. Rowling czy „Oskara i panią Różę” Erica-Emmanuela Schmitta. To szeroki wybór lektur autorów polskich i zagranicznych – niezbędna pomoc w nauce, ale też po prostu wartościowe i ciekawe książki dla dzieci i młodzieży.

Na liście lektur do ośmioklasowej szkoły podstawowej znajdują się również takie klasyczne pozycje jak baśnie Hansa Christiana Andersena czy Charlesa Perraulta, które pozwolą uczniom lepiej zrozumieć świat. Ponadto także coś z kanonu literatury polskiej – „Akademia Pana Kleksa” Jana Brzechwy czy „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego. Oprócz tego uczniowie szkół podstawowych będą mieli okazję zapoznać się z wielką literaturą dla dzieci i młodzieży z całego świata – na liście lektur znajdują się również „Przygody Tomka Sawyera” Marka Twaina czy „Hobbit, czyli tam i z powrotem” J.R.R. Tolkiena. Do tego przygotowaliśmy, także wymagane w kanonie lektur, pozycje zupełnie nowe, które na pewno zainteresują uczniów w każdym wieku – „Felix, Net i Nika” Rafała Kosika oraz fascynującą serię biograficzną „Nazywam się…” o najsłynniejszych ludziach świata. W Księgarni Internetowej PWN znaleźć można je wszystkie i wiele więcej pozycji obowiązkowych oraz uzupełniających w najnowszym kanonie lektur szkolnych.

Zachęcamy Państwa do skorzystania z naszej szerokiej oferty lektury szkolnych do podstawówki. Znajdziecie tu tytuły niezbędne do wszystkich klas 1–3, 4–6 oraz 7–8, wszystkie w bardzo atrakcyjnych cenach i z błyskawiczną wysyłką. Na naszych wirtualnych półkach z łatwością odszukacie zarówno klasyczne wydania najważniejszych lektur szkolnych do szkoły podstawowej, jak i lektury z opracowaniami oraz streszczeniami, które pomogą w przygotowaniu się do kolejnych lekcji. Ponadto dla każdego nieprzekonanego ucznia co do wartości kanonu lektur mamy audiobooki, idealne do słuchania podczas wypoczynku lub codziennego dojeżdżania do szkoły.

ZAWĘŹ WYNIKI
Znaleziono: 1286
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Pan Tadeusz

Książka (twarda)
15,21 zł
24,95 zł

Opowieść wigilijna

Książka (twarda)
9,69 zł
15,89 zł

Zemsta

Książka (twarda)
9,12 zł
14,95 zł

Detektyw Pozytywka

Książka (twarda)
26,55 zł
36,99 zł

Opowieść wigilijna

Książka (twarda)
18,26 zł
29,95 zł

Mity greckie dla dzieci

Książka (twarda)
16,41 zł
26,90 zł

Quo Vadis

Książka (twarda)
20,72 zł
33,99 zł

Balladyna

Książka (twarda)
11,58 zł
18,98 zł

Afryka Kazika

Książka (twarda)
31,97 zł
44,90 zł

Balladyna

Książka (twarda)
14,00 zł
22,96 zł
Znaleziono: 1286
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20