MENU
Słowniki

Bestsellerowe słowniki PWN

Wielki słownik języka polskiego. Tom 1-5
Słowniki języka polskiego PWN
Słowniki obcojęzyczne PWN

Nowe repetytorium z gramatyki języka niemieckiego


Nowe repetytorium z gramatyki języka niemieckiego to ciesząca się dużą popularnością publikacja autorstwa Stanisława Bęzy, teraz w nowej odsłonie – rozszerzona o wersję interaktywną wraz z nagraniami audio.

Repetytorium umożliwia uzupełnienie lub gruntowne powtórzenie i usystematyzowanie zagadnień gramatycznych z języka niemieckiego, obejmuje zagadnienia na poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym. Publikacja jest ceniona za szczegółowe i zrozumiałe komentarze w języku polskim, teraz jeszcze bardziej przejrzyste dzięki wyróżnionym przykładom i kolorom ułatwiającym nawigację.

Autor zwraca uwagę na błędy najczęściej popełniane przez Polaków uczących się języka niemieckiego oraz zagadnienia, które sprawiają Polakom szczególne trudności. Część praktyczna zawiera bogate zestawy ćwiczeń wdrażających, automatyzujących i utrwalających poszczególne struktury gramatyczne.

Repetytorium przeznaczone jest dla:

• uczniów szkół ponadpodstawowych przygotowujących się do egzaminu maturalnego z języka niemieckiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym,
• studentów i słuchaczy szkół wyższych,
• uczestników kursów językowych i osób przygotowujących się do egzaminów językowych,
• wszystkich zainteresowanych pogłębieniem wiedzy z zakresu zagadnień gramatyki języka niemieckiego.

Poradniki językowe PWN

Słowniki tematyczne PWN

Słowniki PWN: aplikacje mobilne, serwisy i usługi

  • aplikacje mobilne
  • serwisy on-line
  • słowniki wielostanowiskowe

Sprawdź ofertę »

Pozostałe słownikiW ofercie Księgarni internetowej PWN znajdziecie Państwo szeroki wybór słowników, które są nieocenioną pomocą w nauce i zdobywaniu wiedzy o języku. Z dobrym słownikiem żaden język nie będzie miał przed tobą tajemnic. Słowniki Wydawnictwa Naukowego PWN od lat cieszą się wysoką jakością i niesłabnącą popularnością. Dzięki słownikom możemy szybko i wygodnie znaleźć odpowiedź na nurtujące nas pytanie, a także rozwiać wątpliwości dotyczące poprawności zapisu czy znaczenia kłopotliwego wyrazu. Język polski na świecie uchodzi za jeden z najtrudniejszych języków i sprawia wiele kłopotów nawet dorosłym Polakom. Czasami językowa gafa potrafi mieć niemiłe konsekwencje, np. podczas ważnego egzaminu czy rozmowy o pracę, a nawet w towarzystwie. Pomyłki językowe potrafią doprowadzić do nieporozumień, których każdy z nas woli unikać. Dlatego warto wyposażyć się w słowniki języka polskiego – dzięki słownikom ortograficznym i fleksyjnym opanujemy zawiłą gramatykę polską i poznamy zasady pisowni i odmiany wyrazów, natomiast słowniki frazeologiczne i synonimów poszerzą nasze słownictwo. Warto sięgnąć także po słownik wyrazów obcych PWN, dzięki któremu poznamy znaczenie wiele trudnych słów oraz dowiemy się, z jakiego języka one pochodzą. Historia wyrazów, których używamy na co dzień, potrafi być zaskakująca! Czy wiesz, że wyraz „tapczan” przywędrował do polszczyzny za pośrednictwem języków tatarsko-tureckich? Jeśli lubisz takie ciekawostki, to w twojej domowej biblioteczce nie może zabraknąć słownika etymologicznego i historycznego, który objaśnia pochodzenie słów oraz ich dawne i obecne znaczenie. 

To świetny sposób, by przekonać się, jak bardzo zmienił się język na przestrzeni wieków. Przygotowaliśmy również słowniki onomatopei i przysłów, a także słowniki, które zawierają najczęstsze połączenia wyrazowe – dzięki nim możemy doskonalić styl naszych wypowiedzi i unikniemy wielu pomyłek.


W naszej księgarni znajdziecie także bogatą ofertę słowników obcojęzycznych wydawnictwa PWN. Do najpopularniejszych należą słowniki języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego i rosyjskiego, które są niezbędne w nauce określonego języka. Oferujemy słowniki kierowane ogólnie do uczniów lub osób rozpoczynających naukę języka oraz słowniki przeznaczone dla konkretnych odbiorców, związanych z daną dziedziną, np. biznesem, finansami, medycyną czy naukami ścisłymi i transportem. Dzięki słownikom sprawdzimy znaczenie, zapis oraz wymowę danego słowa. Wiele słowników zawiera także rozmówki, najczęściej używane zwroty czy miary długości i wag, co jest wielką pomocą w nauce języka. 


Polecamy słowniki Wydawnictwa Naukowego PWN, które powstają we współpracy z różnymi ośrodkami nauki – czy to krajowymi, czy zagranicznymi. Czuwający nad publikacją profesjonalny zespół redaktorski, złożony z profesjonalistów w swojej dziedzinie, gwarantuje wysoki poziom opracowania materiału słownikowego.