MENU

Książki: Fantastyka

Fantastyka jest jednym z najchętniej wybieranych gatunków literackich przez czytelników w różnym wieku. Zarówno dzieci i młodzież, jak i dorośli czytelnicy uwielbiają zagłębiać się w niezwykłe i wyjątkowe światy o własnej historii, geografii, a nawet mitologii. Piękne i długouche elfy, brodate krasnoludy z toporem za pasem, a może zaawansowana technologia i sztuczna inteligencja, sprawiająca, że zaciera się różnica między człowiekiem a maszyną? W fantastyce jest miejsce na wszystko, co tylko potrafimy sobie wyobrazić. Dlatego jest ona bardzo obszerna – w obręb fantastyki wchodzą zarówno utwory fantasy, w których występują baśniowe stworzenia i magia, jak i teksty z nurtu science fiction, opowiadające zazwyczaj o świecie przyszłości oraz rozwoju technologii i nauki. Do fantastyki zaliczamy także horror, który cieszy się niesłabnącą popularnością – od czasu do czasu każdy z nas lubi się bać, najlepiej schowawszy się pod koc, by potwory nie mogły nas dosięgnąć swoimi pazurami. Horror to świetna propozycja lekturowa dla czytelników spragnionych mocnych wrażeń i dreszczyku emocji.

Dzieje fantastyki sięgają już starożytności, kiedy to mityczni bohaterowie zmagali się z przeróżnymi potworami i odkrywali niezwykłe miejsca, których nie było na mapach. Jednak za rozwój właściwej fantastyki uważa się XIX wiek, kiedy to stały się istotnym elementem literatury romantycznej. Ponadto gwałtowny rozwój techniki w XIX wieku przyczynił się do powstania powieści, będących prekursorami science fiction. Za to protoplastę fantastyki naukowej uważa się Juliusza Verne’a i H.G. Wellsa, zaś szczególny wkład w rozwój powieści grozy i horroru miał amerykański pisarz Edgar Allan Poe.

W naszej ofercie znajdziecie nie tylko wspomnianych mistrzów gatunków i ponadczasową klasykę, m.in. „Władcę pierścieni” J.R.R. Tolkiena, lecz także najnowsze pozycje. Dla naszych klientów przygotowaliśmy szeroki wybór książek dla miłośnika fantastyki w każdym wieku. Najmłodszym i nieco starszym czytelnikom polecamy baśnie oraz młodzieżowe powieści fantastyczne, które zabiorą odbiorcę w ekscytującą przygodę pełną nieoczekiwanych wyzwań i przeciwności losu. Świetnym wyborem będą „Baśnie” Andersena i seria książek o Harrym Potterze. Miłośnikom fantasy zaś szczególnie polecamy utwory J.R.R. Tolkiena, Terry’ego Pratchetta, George’a R.R. Martina oraz Ursuli K. Le Guin. A fanom powieści grozy polecamy klasykę gatunku, np. „Draculę” Brama Stokera oraz powieści H.P. Lovecrafta o mitycznym bóstwie Cthulhu. Dla tych, którzy lubią się bać, proponujemy również powieści światowego mistrza grozy Stephena Kinga. Natomiast dla fanów science fiction przygotowaliśmy powieści Stanisława Lema, Aldousa Huxleya, Douglasa Adamsa, Dmitrija Głuchowskiego oraz wielu innych. W przygotowanej przez nas ofercie znajdziecie również pozycje poświęcone legendom i mitologiom, m.in. greckiej, rzymskiej, nordyckiej, słowiańskiej.

ZAWĘŹ WYNIKI
Znaleziono: 28874
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Rozkład północy

Książka (miękka)
24,15 zł
45,00 zł

Silos

Książka (twarda)
52,98 zł
79,90 zł

1984

Książka (miękka)
14,98 zł
21,00 zł

Sny umarłych

Książka (miękka)
26,29 zł
49,00 zł

Diuna, 1

Książka (miękka)
34,39 zł
49,90 zł

Dune

Książka (miękka)
41,55 zł
51,00 zł

Moja pierwsza mitologia Tom 2, Prz...

Książka (miękka ze skrzydełkami)
44,25 zł
59,00 zł

Podziemie pamięci

Książka (miękka)
31,38 zł
46,00 zł

Moja pierwsza mitologia Tom 1, Dzi...

Książka (miękka ze skrzydełkami)
51,75 zł
69,00 zł

Co lubią uczucia?

Książka (miękka)
27,55 zł
39,90 zł
Znaleziono: 28874
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20