MENU

Książki: Politologia

Politologia, nauki polityczne to zaliczana do nauk społecznych dziedzina wiedzy, interesująca się działalnością związaną ze sprawowaniem władzy politycznej, organizacją i administracją państwową, funkcjonowaniem organizacji międzynarodowych, charakterystyką problemów globalnych, integracją europejską i innymi kwestiami związanymi z działalnością polityczną i jej rolą w życiu społecznym. Podstawową kategorią, badaną przez nauki polityczne jest państwo, jego historyczny rozwój, funkcje, ustrój i reżim polityczny.

Do rozwoju nauk politycznych na świecie przyczynili się starożytni filozofie, których teorie o państwie demokratycznym i państwie idealnym dały podłoże późniejszej myśli politycznej. Wśród najznamienitszych myślicieli o sprawowaniu władzy i ustroju państwa wymienić należy Platona, Arystotelesa, Niccolo Machiavellego, Jean’a Jacques Rousseau, Thomasa Hobbesa oraz twórcę koncepcji trójpodziału władzy – Monteskiusza. W kręgu zainteresowań teoretyków nauk politycznych znajdowały się takie dziedziny, jak socjologia, filozofia, historia i prawo.

Interdyscyplinarny charakter nauk politycznych sprawia, że cieszą się ogromnym zainteresowaniem studentów, zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wśród kierunków studiów, związanych z naukami politycznymi wyróżnić warto politologię, stosunki międzynarodowe, administrację publiczną i bezpieczeństwo narodowe.

Studenci politologii i kierunków pokrewnych w toku nauczania poznają zagadnienia związane z historią myśli politycznej, partiami politycznymi, polityką i prawem międzynarodowym oraz instytucjami politycznymi i funkcjami, jakie pełnią w organizacji państwa i społeczeństwa.

Księgarnia Internetowa PWN oferuje podręczniki i publikacje specjalistyczne dla studentów, polityków, politologów, dziennikarzy politycznych, urzędników państwowych i dyplomatów. W naszych zasobach znajdują się publikacje dotyczące m.in.: bezpieczeństwa wewnętrznego, narodowego i energetycznego, geografii politycznej, współczesnych systemów politycznych, administracji publicznej oraz polityki społecznej.

ZAWĘŹ WYNIKI
Znaleziono: 14612
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Władza komunikacji

Książka (twarda)
80,10 zł
89,00 zł

Administracja publiczna

Książka (miękka)
71,10 zł
79,00 zł

Polityka

Książka (miękka)
55,20 zł
69,00 zł
Znaleziono: 14612
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20