MENU

Wydawnictwo Scholar

Wydawnictwo Scholar publikuje recenzowane monografie naukowe. W dorobku wydawnictwa znajduje się ponad 1500 tytułów m.in. z socjologii, psychologii, filozofii, historii, ekonomii. Wydawnictwo zostało założone w 1991 roku.

Dla Wydawnictwa Scholar wyjątkowe znaczenie mają podręczniki akademickie. Najpoważniejszym przedsięwzięciem z tego zakresu jest seria "Wykłady z Psychologii" pod redakcją naukową prof. Jerzego Brzezińskiego, zaprojektowana na ponad 20 tytułów. Wydawnictwo wydaje także serię "Wykłady z Socjologii", której redaktorem naukowym jest profesor Piotr Sztompka.

Wydawnictwo Scholar prowadzi rozległy program przekładów, kształtowany z myślą o studentach i badaczach ze sfery nauk społecznych i humanistycznych. Udostępnia polskiemu czytelnikowi światowe kanoniczne teksty z socjologii polityki i teorii socjologicznej (m.in. antologia  pod. red. J. Szacki, A. Jasińska -Kania, L. Nijakowski, M. Ziółkowski, "Współczesne teorie socjologiczne"). Wielkim osiągnięciem wydawnictwa jest seria Humanistyka Europejska, w której ukazał się m.in. książki: Peter Sloterdijk "Gniew i czas", Pierre Bourdieu "Dystynkcja",  Jurgen Habermas "Faktyczność i obowiązywanie", Ulrich  Beck "Władza i przeciwwładza w epoce globalnej".

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Wydawnictwa Scholar.

ZAWĘŹ WYNIKI
Znaleziono: 3087
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Psychopatologia

Książka (miękka)
63,00 zł
86,10 zł

Dialektyka populizmu

Książka (miękka)
29,13 zł
39,90 zł
Znaleziono: 3087
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20