MENU

Puzzle

Puzzle to wspaniała forma spędzenia czasu, która cieszy się od lat ogromną popularnością wśród dużych i małych wielbicieli układanek. Za twórcę puzzli uważany jest angielski kartograf i grawer John Spilsbury, żyjący w XVIII wieku w Londynie. Spilsbury wpadł na pomysł, który miał ułatwić nauczanie geografii – Anglik naklejał drukowane mapy na cienkie deski, po czym ciął je wzdłuż granic państw. Ta metoda nauczania szybko rozpowszechniła się w Anglii, a Spilsbury postanowił na tym pomyśle oprzeć swój biznes. Poza Anglią puzzle zyskały popularność w drugiej połowie XIX wieku. Od tego momentu towarzyszą kolejnym pokoleniom dzieci, dając im wiele radości. Czy wiesz, że największe na świecie puzzle ułożono w Wietnamie? W 2011 roku aż 1600 studentów ułożyło puzzle liczące 551 232 elementów, ustanawiając tym samym rekord, który znalazł się w księdze Guinnessa.

Klasyczne puzzle

Tradycyjne puzzle składają się najczęściej z 500, 1000, 1500 i 2000 elementów. Rzadziej spotyka się puzzle liczące 3000 i więcej elementów. Natomiast puzzle dla dzieci są mniejsze, a liczba elementów do ułożenia i poziom trudności zwiększają się wraz z wiekiem dziecka, dla którego przeznaczone są puzzle. Dla najmłodszych pociech znajdziemy na rynku puzzle liczące nawet już kilka elementów. Zaletą puzzli jest ich ogromna różnorodność – od puzzli z lubianymi przez dziećmi postaciami z bajek, poprzez puzzle ze zwierzętami i pięknymi krajobrazami, do puzzli z zapierającymi dech piersiach cudach architektury czy światowymi arcydziełami malarstwa. Dzięki temu ukończone puzzle mogą stanowić niezwykłą dekorację pokoju. Co więcej, puzzle nie tylko dostarczają świetnej zabawy, lecz także polepszają sprawność mózgu. Podczas układania puzzli pobudzane są obie półkule mózgu, dzięki czemu rozwijają się zdolności analityczne, wymagające logicznego myślenia, i kreatywne, których siła tkwi w wyobraźni. Ponadto puzzle rozwijają cierpliwość i umiejętność koncentracji. Dlatego nie może zabraknąć ich w życiu naszego dziecka. 

Nowoczesne puzzle

Warto sięgnąć po mniej tradycyjne puzzle i sprawdzić się w obliczu nowych wyzwań. W ostatnim czasie olbrzymią popularność zdobyły puzzle 3D (trójwymiarowe), które świetnie sprawdzą się zarówno dla dzieci, jak i dorosłych lubiących nietuzinkowe rozwiązania. Dzięki puzzlom przestrzennym możemy zbudować wyjątkowe budowle, np. słynną wieżę Eiffla, londyńskiego Big Bena albo stadiony sportowe, a także złożyć modele ludzi, zwierząt, samochodów i wielu innych rzeczy, których układanie przyniesie dużo rozrywki i satysfakcji. Puzzle 3D pozwolą twojemu dziecku rozwinąć nie tylko koncentrację, lecz także zdolności manualne oraz umiejętność myślenia przestrzennego. Dla dzieci sprawdzą się także puzzle podłogowe, wykonane z miękkiej i trwałej pianki.
ZAWĘŹ WYNIKI
Znaleziono: 12251
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Puzzle / PIEROGI

Puzzle
82,23 zł
89,99 zł
Znaleziono: 12251
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20