MENU

Wydawnictwo Clementoni

Clementoni to włoska firma zajmująca się produkcją puzzli i zabawek edukacyjnych. Założona została w 1963 roku w Recanati przez Maria Clementoniego, który swoje pierwsze zabawki produkował wraz z członkami rodziny we własnym garażu. Przełomem dla spółki były wyprodukowanie pod koniec lat 60. gry Sapientino, której celem było nauczanie dzieci robotyki. To stała cecha produktów Clementoni, które mają nie tylko bawić, ale również uczyć.

W ofercie Księgarni Internetowej PWN znajdują się liczne gry planszowe i logiczne przeznaczone nie tylko dla najmłodszych: wśród nich oryginalne łamigłówki mające na celu stymulowanie matematycznych umiejętności dziecka, ale także zestawy Jaka jest twoja praca?, przyrodnicza gra logiczna Gdzie mieszkają zwierzęta czy Edukacja drogowa. Gry Clementino zaprojektowane są, aby ułatwić dzieciom uczenie się i połączyć edukację z zabawą, a w ten sposób połączyć świat emocji z przyswajaniem wiedzy.

Drugim sztandarowym produktem włoskiej firmy są puzzle, zarówno klasyczne, jak i podłogowe. Łączą one rozwijanie umiejętności manualnych i obserwacyjnych z postrzeganiem dotykowym, ale przede wszystkim zapewniają świetną zabawę dla całej rodziny. Wśród dostępnych wzorów znajdują się również te znane z popularnych bajek i baśni, jak Myszka Miki i Przyjaciele, Księżniczki czy Spider-Man.

ZAWĘŹ WYNIKI
Znaleziono: 3370
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20

Evolution Robot

Zabawka
145,89 zł
159,10 zł

Puzzle 500 Round Space

Puzzle
22,79 zł
24,86 zł
Znaleziono: 3370
Przeglądaj:
Sortuj według:
Popularność malejąco
Wyświetl:
20